Czytamy Pieśń Lodu i Ognia

Chcielibyśmy zaprosić Was do wspólnej podróży po Westeros i Essos. Dla niektórych będzie to pierwsza wizyta w świecie stworzonym przez George’a R.R. Martina. Dla innych – okazja by ponownie przeżyć ścięcie Neda i koronację Młodego Wilka, popłynąć z Davosem Czarnym Nurtem, marznąć z Jonem Snow na dalekiej północy, odkryć życie w khalasarze i uroki Wolnych Miast. Ale wierzymy, że jednych i drugich natychmiast pochłonie magia Pieśni Lodu i Ognia.

Jak w praktyce będzie wyglądać nasza wspólna przygoda? Otóż co tydzień, w sobotę, otrzymacie streszczenie jednego bądź kilku rozdziałów z książki, a także całą masę dodatkowych informacji, które pomogą w odbiorze tekstu. Przedstawimy Wam zatem fragmenty map, zwrócimy uwagę na szczególnie istotne cytaty, nawiążemy do Szalonych Teorii, a nawet od czasu do czasu wytkniemy błędy w tłumaczeniu.

Ale przede wszystkim – zaprosimy Was do samodzielnej lektury i dyskusji na temat omawianych rozdziałów. Czekamy na Wasze pytania oraz na Wasze opinie. Być może uda się Wam odnaleźć ukryte sekrety powieści. Może wspólnymi siłami odkryjemy, jakim cudem na Trzech Siostrach wiedzą o smokach więcej niż w Winterfell i na Murze ? A może po prostu odnajdziecie w książkach coś, co sprawi, że jeszcze bardziej je pokochacie?

Jedno jest pewne – zabawa będzie doskonała.
DaeL i Lai

Gra o Tron

Starcie Królów

Nawałnica mieczy

Rycerz Siedmiu Królestw

Synowie Smoka

Czekamy na Wichry Zimy

Back to top button