Patronite

Drodzy czytelnicy FSGK.pl!

Od pewnego czasu wpływy z reklam przestały pokrywać koszty ponoszone przez nas przy utrzymaniu portalu. Reklam było coraz więcej, były coraz bardziej agresywne, rozwalały momentami układ strony, a przychody wcale nie były większe. Dodatkowo zmiany prawne sprawiły, że pracy wokół utrzymywania wpływów finansowych z reklam było jeszcze więcej. My jesteśmy portalem stricte hobbistycznym i nie mamy wiedzy (ani czasu) do zajmowania się tymi aspektami. Co najważniejsze – przychodzicie tutaj aby poczytać najnowsze Szalone Teorie i inne artykuły bez konieczności przedzierania się przez bannery z kremem na zmarszczki.

W związku z tym rozpoczynamy kolejny etap zmian na fsgk.pl. Długo dyskutowaliśmy wewnętrznie, w jaki sposób chcemy uzbierać wymagane środki. Chcemy zapewnić finansowanie korzystając z innego sposobu, to jest poprzez Patronite. Mamy nadzieję, że będzie to sposób łatwiejszy i przyjemniejszy dla wszystkich w porównaniu z wszechobecnymi, pstrokatymi reklamami na całej stronie.

Jeśli chodzi o ponoszone koszty, składają się na nie głównie dwie subskrypcje, czyli roczne opłaty za serwer i domenę. Stwierdziliśmy, że najlepiej finansować je również przez subskrypcje. Jeżeli ktoś zechce nas wesprzeć poprzez jednorazową wpłatę, można po prostu zostać patronem i z patronatu natychmiast zrezygnować – na nikogo z tego powodu się nie obrazimy, a wręcz przeciwnie – będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Wystarczy wybrać metodę Blik/PayPal, interesujący nas próg oraz liczbę miesięcy. Wtedy płatność jest jednorazowa.

No dobrze, ale jakie będą benefity dla patronów? Jako że naszym celem jest bycie portalem w starym, dobrym stylu, na chwilę obecną bycie patronem nie wiąże się z dostępem do jakichkolwiek dodatkowych treści. Nie sprzedajemy gadżetów (poza sklepem FSGK.pl), nie robimy też żadnych materiałów zza kulis (głównie z powodu braku kulis), czy innych typowych dla Patronite benefitów. Nie wykluczamy, że to się zmieni w przyszłości, ale na dzień dzisiejszy nie prowadzimy nad tym żadnych prac. Póki co zbieramy pomysły: jak macie jakieś – jak zawsze – zachęcamy do dzielenia się w komentarzach.

Nasz cel to osiągnięcie przychodów na poziomie około 2500–3000 pln rocznie. Pokryje to stałe koszty utrzymania strony oraz zabezpieczy na ewentualność niespodzianek. Jeżeli udałoby się nam uzbierać więcej, nadwyżka pokryje koszty filmów, seriali, gier czy książek, których normalnie byśmy nie kupili i przez to nie recenzowali, a także wyjazdów na imprezy. A jak DaeL napisze nową teorię o 7.3% szybciej, jeśli dostanie odrestaurowaną klawiaturę IBM Model M, to też chcielibyśmy móc to opłacić. Nie da się też ukryć, że sam fakt, że ktoś chce nas wspierać jest niesamowitym motywatorem do dalszej pracy, tak samo jak Wasze komentarze, czy rosnące statystyki wyświetleń.

Z góry dziękujemy za każde wsparcie i postaramy się rozwijać, ulepszać i zamieszczać coraz więcej dobrych jakościowo materiałów!

Nasza oficjalna zbiórka znajduje się pod adresem patronite.pl/fsgk.

Back to top button