Pomylone Analizy: Trailer siódmego sezonu Gry o Tron

Juhu! – jak mawiają Dothrakowie. Wylądował trailer siódmego sezonu. Na początku chciałem napisać o nim w Wieściach z Cytadeli, ale wkrótce zaświtała mi myśl nowa. Czy nie byłaby to wspaniała okazja by wskrzesić Pomylone Analizy? Tak jest moi drodzy, znana i lubiana seria wraca by rozgrzać się przed właściwym początkiem sezonu.

Nie chcę Was trzymać dłużej w napięciu. Obejrzyjcie sobie trailer…

Obejrzeliście? No to zaczynamy!

Zwiastun siódmego sezonu rozpoczyna się rozmytym ujęciem krużganka, po którym spokojnie tupta sobie “królowa” Cersei…

Cersei Lannister
Tup, tup, tup, tup, tup… Już pierwszy film promocyjny zapowiadał, że w tym sezonie będzie dużo chodzenia.

“Wrogowie na wschodzie” – mówi Cersei i jak zwykle się myli, bo na wschód od Królewskiej Przystani jest tylko woda. A Daenerys zawitała już przecież do Westeros. Tym niemniej widzimy ujęcie przedstawiające owych “wrogów na wschodzie”.

Szary Robak
Szary Robak i reszta nieskalanych mimiką.
I jeszcze rzut oka na stół do gier bitewnych zamówiony jeszcze przez Aegona Zdobywcę. Ostatnio bawił się nim Stannis.

“Wrogowie na zachodzie” – ciągnie dalej Cersei, a my tym razem dostajemy obraz… nie wiem co to ma być… Czyżby to była “Cisza”? Statek flagowy Eurona? Jeśli tak, to ktoś mu powinien powiedzieć, że maszty winny stać pionowo. Okręt to nie kaczka, żeby miał takie skrzydełka.

Śmialiśmy się, że na Żelaznych Wyspach nie ma drzew, a tu Euron znalazł rozwiązanie. Buduje statki z włókna węglowego, dzięki czemu możliwe są takie oto konstrukcje.

“Wrogowie na południu”…

Dornijska włócznia w tym wypadku nie jest eufemizmem dla części ciała Oberyna.

“Wrogowie na północy” – dodaje na koniec wyliczanki stron świata. Oczywiście spodziewamy się zobaczyć potężną armię ludzi Północy, albo chociaż wilkora, a tymczasem…

Arya Stark
Osoba, którą bierzecie za Aryę, to w rzeczywistości Jaqen H’ghar. Natomiast Arya jest zamaskowana pod postacią konia.

“Cokolwiek stanęłoby nam na drodze…” – wypowiada nosem kolejną kwestię królowa.

Tak w średniowieczu działał Street View w Google Maps.

“…zwyciężymy to.” – kończy Cersei.

Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą.

Żeby nie było, że słowa są rzucone na wiatr, dostajemy ładny widoczek z maszerującą ciężką piechotą Lannisterów. Takie maszerowanie to po prawdzie pojawiło się dopiero w czasach nowożytnych, ale wiadomo, że jak ma być straszno, to muszą maszerować.

A gdzie maszerują? Jeśli wierzyć przeciekom z planu filmowego, to do Wysogrodu, zrobić porządek z Olenną Tyrell.

…a przed nimi drzewce salutują…

“Jesteśmy ostatnimi Lannisterami…” – opowiada nam z offu Cersei. Ale na zdjęciach ona i Jaime mają minę niezadowoloną. Możemy się domyślać, że kazirodzeństwo dowiedziało się właśnie o lądowaniu Daenerys.

Skwaszona mina.
Podwójnie skwaszona mina.

“…ostatnimi, którzy się liczą” – dodaje Cersei, a my możemy zobaczyć, że wcale nie są ostatnimi Lannisterami, bo na ekranie pojawia się Tyrion.

Tyrion rozdziawia gębę tak, jakby nie widywał smoków codziennie przez ostatnie kilka miesięcy.

Ale zostawmy już w spokoju szaloną Cersei, bo oto narratorem zwiastuna staje się Daenerys. Na początku widzimy jak otwierają się przed Dany wrota na Smoczą Skałę.

Ładne ujęcie. Za czasów Stannisa nigdy tak Smoczej Skały nie pokazywano. Wówczas na Smoczej Skale zawsze była noc. Albo chociaż mgła.

“Urodziłam się żeby władać Siedmioma Królestwami” – powiada wcale nie obłąkana Daenerys.

Daenerys bardzo nieelegancko przedrzeźnia papieża.

“I będę władać!” – kończy swój monolog, bo oto w studiu edytorskim postanowiono przyspieszyć trochę muzykę. Łubudubudubu-dub – nawalają bębny, a my widzimy serię szybkich ujęć.

Najpierw jest więc Daenerys na tronie na Smoczej Skale.

Za czasów Stannisa nigdy nie pokazywano tego tronu… Widzicie tu pewną prawidłowość?

Potem dostajemy Nieskalanych szturmujących zamek, który wygląda mi na… Casterly Rock. Zwróćcie uwagę na lwy, literkę “L” będącą sponsorem zamku i gwardzistów w czerwonych płaszczach.

Jeśli to ma być Casterly Rock, to pogłoski o ufortyfikowaniu tego zamku są mocno przesadzone. Gdzie jest brona przy wrotach?
To Szary Robak. Poznaję po oczach bez wyrazu.

Kamera pokazuje nam też na chwilę Jona Snow, nadal w Winterfell, choć jak wiemy większość sezonu spędzi w rozjazdach.

Jon przetrzymuje tu lordów Północy od ostatniego sezonu i każe co parę godzin krzyczeć “The King in the North”.

“Nie ma już twego ojca, ani braci, a jednak stoisz tutaj” – littlefingeruje Baelish, podstępnie podjudzając Sansę przeciw Jonowi. “Jest to jednak podstęp grubymi nićmi szyty, i wiemy lep czyjej propagandy kryje się za tymi nićmi” – że tak pozwolę sobie zacytować Bareję.

Baelish, jak będziesz tak podjudzał, to ci Jon wydzieli z karata.
Otwierają się wrota tunelu. Ze względu na skadrowanie ujęcia strzelam, że to powrót Brana i Meery (którzy przejścia przy Nocnym Forcie nie wykorzystają, bo przeciętny widz już o nim nie pamięta).
Łojacie, wujek mi okręt podpalił!

A tak przy okazji – czy podobała Wam się przemiana, jaką przeszedł Theon? Jeszcze nie tak dawno był postacią zupełnie złamaną, ale w końcu odnalazł w sobie strzępki odwagi, zdołał się podźwignąć i odbudować. Fascynująca, pouczająca i krzepiąca historia. No to w tym sezonie dostaniemy powtórkę, bo Theon znów będzie złamany, i znowu będzie się musiał dźwigać. Bo akurat nie było innego pomysłu.

Poszedłem nieco w dygresję, a tymczasem w tle coś tam nam Littlefinger bredzi na temat tego, że Sansa jest super-ważna. “Jesteś naszą jedyną nadzieją wobec nadchodzącej burzy.” – powiada pan Baelish.

A więc potwierdziło się, że smutna Melcia jest na Smoczej Skale…
…i obserwuje przybycie Jona oraz Davosa. Oj, będzie to trochę krępujące spotkanie. Ale zawsze może zdjąć rubin, to jej nie poznają. Albo zdjąć sukienkę, to im złość przejdzie.
Tak w praktyce wygląda realizacja “genialnego” planu schwytania przez Jona i Bractwo upiora.

Zwiastun ostatecznie potwierdza, że Arya jest już na Północy.

Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno, tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury! Czy ja palę? Pani kierowniczko! Ja palę przez cały czas! Na okrągło!
W kręgu przyjaźni, czyli tak się kończą głupie plany Jona.

“Jeśli nie odłożymy na bok wrogości i nie połączymy sił, umrzemy” – powiada bardzo słusznie Davos. “A wtedy nie będzie miało znaczenia jaki szkielet zasiądzie na Żelaznym Tronie” – dodaje na koniec, czyniąc niemiłą aluzję do szczupłej figury Missandei.

Baelish dalej littlefingeruje. Oj, dostanie mu się z karata.
Nie chcę za bardzo krytykować, ale odnoszę wrażenie, że Dothrakowie nie do końca rozumieją istotę przewagi, jaką daje kawaleria…
…otóż przewaga ta jest dość nierozłącznie związana z pozostawaniem kawalerzysty na koniu.
Śliczna scena abordażu Eurona na okręcik Theona.
Są góry, są doliny, są przejazdy, jest trakcja, ale niestety Stannis zgubił kolejkę elektryczną.

Dobra, żarty na bok. Zaraz zobaczymy nową zbroję wskrzeszonego Gregora Clegane. Trzymajcie się…

Nie, moment, to chyba nie on…
Ten też chyba nie…
Ufff… znalazłem.
To jeszcze jedna scena abordażu. Wygląda na to, że batalia będzie bardzo “kinowa”.
No i wykrakałem. Jon wydzielił Baelishowi z karata.
Zastanawiające jest wszakże miejsce, w którym Jon robi z Petyra worek treningowy. Krypty… I to obok grobu Lyanny.

Hmmm… Czyżby Littlefinger coś wiedział? Czyżby dostał z karata za podzielenie się tą wiedzą? Petyr Baelish jest niestety jedną z tych postaci, na które twórcy serialu nie mają już za bardzo pomysłu. Nie można więc wykluczyć, że postanowili za jego pomocą po raz pierwszy skonfrontować Jona z informacją, że Ned nie zawsze mówił prawdę.

To – jak sądzę – kolejny fragment szturmu na Casterly Rock. Chyba muszę przeprosić twórców za to wypominanie braku brony. W tym miejscu ewidentnie jest. Tylko dlaczego jej nie opuszczono? I czemu do jasnej ciasnej obrona jest przed broną, a nie za nią?
Ponoć żeby sfinansować sceny batalistyczne w tym sezonie, przez ostatnie trzy lata cięto budżet przeznaczony na logikę.

Chwileczkę. Momencik. Zatrzymajmy taśmę. Widzicie to? Nie zauważyliście? OK, no to spróbujmy to zrobić metodą z CSI. Komputerze… zoom and enhance!

Hahahahahahahahahahahahahahahaha… Hie hie hie… Pierwsza ofiara wojny.
Arya słucha płyt.

O, i chyba dostajemy nawet ujęcie z tego sanatorium, w którym maesterzy (albo przynajmniej jeden maester) leczą szarą łuszczycę. I w którym, zupełnym przypadkiem, pojawi się Jorah i Sam.

“Pamiętam twój gom dżabbar…”
Dożynki.
Jak mawiała moja babcia: “Jak się nie ma w głowie, to trzeba mieć w nogach.”
Ach! Wreszcie! To na co wszyscy czekaliśmy. Romans Szarego Robaka i Missandei. Lękałem się, że twórcy o nim zapomną.
Ellaria kontynuuję misję uczczenia pamięci swojego ukochanego Oberyna. Po wymordowaniu jego rodziny, będzie się bzykać z postaciami drugoplanowymi.
Casterly Rock wzięte.
75% szans, że to Bronn ratuje Jaimego przed smoczym ogniem. 20% prawdopodobieństwo, że to Theon wpadł do wody z płonącego okrętu. 5% szans, że w wodzie są Jon i Sansa, a nad nimi goreje miłość Tormunda i Brienne.
Atak Dothraków, bez ładu i składu, ale ze smokiem.

Ostatnim akcentem trailera jest zapowiedź Jona, że wielka wojna nadeszła.

Gdybym miał całość skonkludować w kilku słowach, to powiedziałbym, że trailer zapowiada to, do czego już zdążyliśmy przywyknąć. Dużo scen miłych dla oka, parę fajnych pomysłów, trochę głupot. Przypuszczam, że kiedy (jeśli?) GRRM wyda w końcu Wichry zimy, przekonamy się, że serial opowiada historię dramatycznie inną od tego, co zaplanował pisarz. Ale mimo wszystko czekam – jak zawsze – na premierę sezonu z ogromną niecierpliwością. Bo nawet kiedy Gra o Tron nie spełnia moich oczekiwań, nadal pozostaje kawałkiem solidnej rozrywki.

A jeśli chcecie poznać fabułę nadchodzącego sezonu, to zapraszam Was do zapoznania się z trzecim odcinkiem Wieści z Cytadeli, w którym streściłem wszystkie wiarygodne przecieki. Trailer ich w żaden sposób nie podważył. Wprost przeciwnie.

Oczywiście jestem też ciekaw Waszego zdania. Czy zwiastun się Wam podobał? Czego oczekujecie po nowym sezonie Gry o Tron? I jak oceniacie powrót Pomylonych Analiz?

-->

Kilka komentarzy do "Pomylone Analizy: Trailer siódmego sezonu Gry o Tron"

 • 25 maja 2017 at 09:21
  Permalink

  a ja się własnie spinałam i starałam się rozgryźć trailer na własną rękę korzystając z youtuba. Jak zwykle spieszysz z pomocą, dzięki!

  Reply
  • 25 maja 2017 at 12:35
   Permalink

   ale co tu było do rozgryzania?

   Reply
   • DaeL
    25 maja 2017 at 12:38
    Permalink

    Chyba atak na Casterly Rock. Przynajmniej wydaje mi się, że to jedyna rzecz, jaką “rozgryzłem”. Może jeszcze ta łapa ser Jorah. Reszta jest raczej dość oczywista.

    Reply
    • 26 maja 2017 at 15:27
     Permalink

     To raczej nie Casterly Rock tylko Lannisport. Skała jest podobno nie do zdobycia.

     Reply
 • 25 maja 2017 at 09:28
  Permalink

  Dobry tekst, pośmiałem się nieźle. Co do serialu, sensu i logiki nie ma, ale dalej można oglądać dla bitew oraz zobaczyć jak zakończą serial

  Reply
 • 25 maja 2017 at 10:37
  Permalink

  Jeszcze wczoraj zwiastun mi się podobał, ale teraz się tylko za siebie wstydzę 😀 ja też czekam, aż będę mogła się niemiłosiernie złościc na Dany 😀 dzięki Dael

  Reply
  • 25 maja 2017 at 16:21
   Permalink

   A mi zwiastun nadal się podoba. Pomimo głupot widocznych nieuzbrojonym okiem. Po tylu miesiącach posuchy od Lodu i Ognia zjem i to.

   Reply
 • 25 maja 2017 at 10:41
  Permalink

  Gdzie jest Gendry, mój Azor Ahai? 😉

  Reply
  • DaeL
   25 maja 2017 at 11:23
   Permalink

   Gendry jest chyba nadal utrzymywany w tajemnicy.

   Reply
  • 25 maja 2017 at 11:44
   Permalink

   Gdzie gorąca bułka, prawdziwy azor azainteresowany? 😛

   Reply
 • 25 maja 2017 at 11:43
  Permalink

  Fajne podpisy, myślę że Mellissandre powinna zdjąć ubranie to na pewno Davos stwierdzi że jej przebacza.Może nawet palce mu odrosna 🙂

  Reply
 • 25 maja 2017 at 12:01
  Permalink

  Zwróćcie uwagę na mapę wymalowaną w Kings Landing – północ po lewej stronie jest zupełnie inna niż na mapach z ŚLiO i niż te dostępne w internetach. Pomyłka DD-ków, niedokończona mapa (nieskończony napis morza) czy furtka dla Innych bo idealnie łączy się z terenami za murem?

  Reply
  • DaeL
   25 maja 2017 at 12:05
   Permalink

   Nie, to ewidentnie niedokończona mapa. Zwróć uwagę, że jest już w tym miejscu narysowany kontur lądu, tylko kolorów jeszcze malarz/kartograf nie naniósł.

   Reply
 • 25 maja 2017 at 12:01
  Permalink

  “To jeszcze jedna scena abordażu. Wygląda na to, że batalia będzie bardzo “kinowa”.

  Tam jest Blackfish.

  1:15 w trailerze, ostatni gość, przyjrzyjcie się 😉

  Reply
  • DaeL
   25 maja 2017 at 12:03
   Permalink

   Faktycznie. Biegnie za rękę z Rickonem 😉

   Reply
   • 25 maja 2017 at 12:09
    Permalink

    Zamiast głupio komentować, to serio spójrz, to nie jest scena abordażu, są w jakiejś jaskini, a gdzie ostatnio widzieliśmy Blackfisha?

    Reply
    • DaeL
     25 maja 2017 at 12:19
     Permalink

     Oczywiście jeśli nie wierzysz, to ok, ale jestem skłonny się o to założyć 🙂

     Reply
 • 25 maja 2017 at 12:56
  Permalink

  Niektóre podpisy trochę wymuszone, ale ogólnie na duży plus.

  Reply
  • DaeL
   25 maja 2017 at 13:29
   Permalink

   Poczucie humoru lekko przyrdzewiało. Ale popracuję nad tym do premiery siódmego sezonu. A jestem też pewien, że same odcinki dadzą mi więcej materiału 🙂

   Reply
   • 1 lipca 2017 at 11:13
    Permalink

    Przerdzewiało?
    “Osoba, którą bierzecie za Aryę, to w rzeczywistości Jaqen H’ghar. Natomiast Arya jest zamaskowana pod postacią konia.”
    Czy to oznacza, że Jaquen ujeżdża Aryę?

    Reply
 • 25 maja 2017 at 13:29
  Permalink

  Wrogowie na wschodzie to Daenerys na Smoczej Skale.

  Reply
  • DaeL
   25 maja 2017 at 13:31
   Permalink

   To jest w sumie północny-wschód, no ale niech będzie 🙂

   Reply
   • 25 maja 2017 at 16:28
    Permalink

    Żelazne Wyspy są na bardziej na północ od KP niż Smocza Skała, a jednak nie ma problemu z uznaniem ich za wrogów z zachodu

    Reply
 • 25 maja 2017 at 13:50
  Permalink

  Kto stoi za podjudzaniem Sansy? Chodzi o Varysa?

  Reply
  • DaeL
   25 maja 2017 at 13:53
   Permalink

   Nie, to że ktoś jeszcze za tym stoi, to żarcik taki, znów nawiązujący do Barei. Choroba, muszę chyba się ograniczać, bo zapominam, że ST czytają ludzie trochę ode mnie młodsi 🙂
   Oczywiście podjudzanie Sansy przeciw Jonowi to autorska robota Littlefingera. Jeśli wierzyć przeciekom ze scenariusza (a ja wierzę), to gdy Jon opuści Północ i uda się na Smoczą Skałę, Littlefinger będzie próbował zachęcić Sansę do przejęcia władzy. Ale ostatecznie obróci się to przeciw niemu, bo wróci Arya.

   Reply
   • 25 maja 2017 at 14:28
    Permalink

    Arya się chyba z LF`em w tej serii rozminie. Chyba, że D&D postanowili uśmiercić kogoś z tej pary. Jeśli dojdzie do konfrontacji, Końska Gęba na pewno nie zastosuje zasady “Leben und leben lassen”. Tak mi się przynajmniej wydaje.

    Reply
    • 25 maja 2017 at 16:53
     Permalink

     A jego motywy, by wyruszyć na Smoczą Skałę to chęć pozyskania sojusznika w walce z Innymi?

     Reply
     • DaeL
      25 maja 2017 at 17:39
      Permalink

      Tak, chociaż chodzi przede wszystkim o obsydian. Stannis obiecał Jonowi, że jak zasiądzie na Żelaznym Tronie, to pośle na Północ armię ludzi z obsydianem ze Smoczej Skały. Ale już tej obietnicy nie zrealizuje.

      Reply
    • DaeL
     25 maja 2017 at 17:38
     Permalink

     Arya ma ponoć Littlefingera zabić. IMO strasznie zmarnowali potencjał Ogara zmierzającego na Północ. Sansa mu ufa. Wystarczyło, by powiedział co tak naprawdę stało się tego dnia, gdy Złote Płaszcze opowiedziały się po stronie Joffreya.

     Reply
 • 25 maja 2017 at 15:54
  Permalink

  Muszę pochwalić administratora. Reklamy są w dobrym miejscu nie przeszkadzają 🙂

  Reply
  • 26 maja 2017 at 09:28
   Permalink

   Nie zauważyłem że w ogóle są jakieś 😀

   Reply
 • 25 maja 2017 at 15:55
  Permalink

  Ellaria Sand, Dorne. To co się wydarzyło w Dorne to jest jakieś, psia mać, nieporozumienie. Myślałem, że się już z tym zmierzyłem ale właśnie przy takich ujęciach gorycz powraca.

  Jeszcze mogę zrozumieć to jak zhaharzono Stannisa. By ukoić skołatane nerwy, wmawiam sobie, że było jakieś ideowo-światopoglądowe zapotrzebowanie na upodlenie osoby wierzącej (nawet jeżeli jej religijność była wyimaginowana). Globalny, merlingowy spisek.

  Ale Dorne? Czym im zawiniło Dorne? W jaki sposób można wytłumaczyć fakt, że twórcy serialu na siłę starają się zrobić z logiki pannę negocjowalnego afektu? Skracaniem wątków? Dążeniem do finału? W takim razie dlaczego rozwlekano ten wątek poza granice wizyty Oberyna w KP i ewentualnych wieści zza gór? Czy te kilka słodkich ujęć z Tyene Sand było wartych spustoszenia jakie później nastało?

  Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi.

  Reply
  • 25 maja 2017 at 16:25
   Permalink

   Motyw Dorne trąci trupem od dawna. Śmierć Oberyna powinna go zakończyć. Byłby to kolejny niewspomniany wątek, który w serialu i tak nic nie wniósł i nie wniesie. Mnie tam bardziej urzekła zdrada Edmure’a. Chociaż Blackfish i tak był stary.

   Reply
 • 25 maja 2017 at 16:19
  Permalink

  Fakt, scena stawania na koniach przez Dothraków w czasie szarży pokazuje skalę głupoty scenarzystów. Scena miała być “epicka”, a wyjdzie kolejna bzdura.

  Reply
  • 9 lipca 2017 at 18:03
   Permalink

   Nie zgadzam się. O głupotę posądziłabym scenarzystów, gdybym u Dothraków zobaczyła formację żółwia czy coś w tym stylu. Dothrakowie to naród półdziki i nie wyobrażam sobie by posługiwali się jakąś przemyślaną taktyką czy strategią wojenną. Oni parli do przodu, byle naprzód, byle grabić, palić i mordować. Że skaczą z konika to źle!? Wręcz przeciwnie. Na polu walki każdy z nich prowadzi swoją indywidualną walkę. Byle już poczuć zapach krwi, byle usiec jak najwięcej przeciwników. Haos wojenny to ich strategia.

   Reply
 • 25 maja 2017 at 17:55
  Permalink

  Zwiastun tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że to serial klasy Z. Jedynie krajobrazy i architektura z pierwszego sezonu trzymają poziom, bo tego już zepsuć nie mogą. Za drogo by wyszło.

  Reply
  • DaeL
   25 maja 2017 at 21:52
   Permalink

   Przesadzasz. Założę się, że gdybyś nie znał materiału źródłowego, to nie miałbyś problemu z przymknięciem oka na większość jego wad. Nie mówię, że to byłaby Twoja ulubiona produkcja telewizyjna, ale na pewno patrzyłbyś na Grę o Tron z większą wyrozumiałością. Tylko, że ten materiał źródłowy istnieje, i niestety każdą głupotę popełnioną przez scenarzystów nam unaocznia.
   Zresztą podobnie jest z The Walking Dead. Bardzo popularny serial, ale im lepiej ktoś zna komiks, tym większy ma z serialem problem.

   Reply
 • 25 maja 2017 at 21:12
  Permalink

  Niektóre te wątki to totalne niedorzeczności . Szlag człowieka trafia jak widzi takie brednie . Ale pomimo tego będę oglądać ten serial . Może zmienię zdanie ,zobaczymy . Ja tam czekam na WZ 🙁

  Reply
 • 25 maja 2017 at 22:20
  Permalink

  Czy tylko mi się wydaje że dodano wątek wielkiej miłości Robaka i Missandei tylko po to aby mieć usprawiedliwienie do pokazania w serialu kolejnej pary cycków?

  Reply
  • 26 maja 2017 at 09:00
   Permalink

   Niestety romans szarego robaka i Missandei oraz jakieś uciechy cielesne Yary Greyjoy z Elariią Sand tylko zapychają czas antenowy, który mogli i winni poświęcać na pokazanie czegoś ciekawszego.

   Reply
 • 25 maja 2017 at 22:31
  Permalink

  Popieram daela w 100% 🙂

  Reply
 • 26 maja 2017 at 22:46
  Permalink

  trochę z innej beczki, jak myślicie jaką role do odegrania ma żelazny bank? wprowadzenie nowego-starego wątku w momencie gdy skracane i ucinane są wszystkie poboczne wątki, poza romansem eunuchów, sugeruje że dosyć dużą role

  Reply
  • 27 maja 2017 at 20:36
   Permalink

   poboczny wątek-zapychacz, pewnie chcą uśmiercić tego aktora co gra tego przedstawiciela banku, zeby ilosc trupow na sezon sie zgadzala

   Reply
 • 29 maja 2017 at 12:13
  Permalink

  12:00 minęła. Bajka się skończyła 🙁

  Reply
  • DaeL
   29 maja 2017 at 13:04
   Permalink

   Jakoś to przetrwamy. Postaram się, żeby następna teoria była już punktualnie.

   Reply
   • 29 maja 2017 at 14:07
    Permalink

    Dziękować, dziękować 🙂

    Reply
 • 1 czerwca 2017 at 09:25
  Permalink

  Wszyscy tak bardzo narzekają na serial, ale i tak większość go ogląda…
  Masz rację Deal, to po prostu porządna dawka rozrywki, a poza tym co by nie było to ja jestem w pewien sposób emocjonalnie przywiązana do Gry o tron i ciężko mi sobie wyobrazić , jak to będzie gdy serial się skończy w przyszłym roku.
  Dobrze, że rozpoczeli pracę nad spinoffami:)

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków