GryRóżneSeriale

Teksty DaeLa w CD-Action i Kawaii

Kolejny miesiąc, kolejna autoreklama, którą będziecie musieli mi wybaczyć.

Zacznijmy od CD-Action. W najnowszym (12/2018) numerze tego pisma, dostępnym od wtorku w kioskach i salonikach prasowych znajdziecie moje trzy krótkie teksty. Pierwszy to zapowiedź gry „Tropico 6” – kontynuacji jednej z moich ulubionych serii strategiczno-ekonomicznych. Drugi tekst to recenzja „Call of Juarez: Gunslinger” opublikowana w ramach rubryki „Dałbym 10”. I wreszcie tekst trzeci, to krótkie, acz żartobliwe wyliczenie przestępstw popełnianych przez bohaterów z gier wideo (ma się rozumieć wraz z powołaniem się na stosowne przepisy polskiego prawa). Tekst znajdziecie w rubryce „Na luzie”, pod tytułem „Dura lex, sed lex”.

CD-Action 12/2018

I to by było na tyle jeśli idzie o CD-Action, ale pozostało jeszcze drugie pismo, z którym rozpocząłem niedawno współpracę. W najnowszym, dostępnym od czwartku numerze Kawaii (5/2018 – ale nie pytajcie mnie jak tu działa numeracja, bo nie mam pojęcia), znalazły się dwa dłuższe artykuły mojego autorstwa. W „Shinigami – Narodziny Bogów Śmierci” przybliżam historię pojawienia się w japońskiej kulturze tego znanych z mangi i anime żniwiarzy dusz. A muszę dodać, że – wbrew pozorom – shinigami nie były elementem starożytnych religii. Drugi tekst to recenzja, a może bardziej refleksja na temat Junji Ito Collection – ekranizacji dzieł mistrza mangowego horroru. Serial do gustu mi nie przypadł, czego wyraz daję w tekście.

Magazyn Kawaii i jeden z moich artykułów.

Wszystkich fanów gier wideo z jednej strony, a także mangi, anime i japońskiej kultury z drugiej, serdecznie zapraszam.

Related Articles

Komentarzy: 5

  1. Dael wybaczamy i szanujemy, acz z zalem patrzymy ze materiały które mogłyby wzmocnić fsgk trafiaja do cda.

    1. Wydaje mi się, że dla większości moich artykułów z CDA, FSGK nie byłoby dobrym miejscem. Jednak większość oczekuje tu tekstów związanych z PLiO, w dalszym rzędzie recenzji filmów i książek, a gry są tylko taką wisienką na torcie. No a w CDA i Kawaii, to raz że jednak poczytność dużo większa, a dwa że jeszcze pieniążki płacą 😀
      Ale można też na to spojrzeć z innej strony. Jeśli nie zmienią się plany wydawnicze, to w następnym numerze CD-Action będzie mój duży artykuł poświęcony Pieśni Lodu i Ognia. Coś, co być może zachęci do sięgnięcia po książki fanów serialu (przynajmniej taki jest mój cel). Można więc powiedzieć, że prowadzę działalność misjonarską 😉

  2. „W najnowszym (12/2018) numerze tego pisma, dostępnym wtorku w kioskach i salonikach prasowych znajdziecie moje trzy krótkie teksty.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button