Podsumowanie miesiącaRóżne

Podsumowanie miesiąca: Wrzesień 2017

Koniec października zbliża się wielkimi krokami, a my dopiero śpieszymy z podsumowaniem września na naszym portalu.Właściwie jest to podsumowaniem nie tylko września, ale i sierpnia. Niestety, mamy zaległości – podsumowanie sierpnia nie ukazało się w planowanym terminie. Jest to spowodowane wieloma zawirowaniami, urlopami i tysiącami sytuacji zupełnie od nas niezależnych. Mamy nadzieję, że już od teraz podsumowania będą odbywały się w pierwszej połowie następnego miesiąca. A ponieważ pogoda w najbliższych dniach nie będzie nas już rozpieszczała, warto sprawdzić, czy nie przegapiliście artykułów z naszego serwisu.

Tym razem trochę przewrotnie podsumowania nie zaczniemy od… podsumowania naszych recenzji filmowo-serialowych, gdzie nasi redaktorzy klasycznie już znęcali się zarówno nad nowymi produkcjami, jak i tymi z brodą. Nic to jednak w ich podejściu nie zmieniło i twórcy nadal niejednokrotnie modlą się, aby SithFrog lub Pquelim nie wzięli na warsztat właśnie ich produkcji. Przeczytać więc mogliście artykuły:

Dodatkowo Pquelim kontynuował swoją serię „Filmobiografia Kubricka”:

Opisanych zostało również kilka seriali, które może choć w minimalnym stopniu będą potrafiły Wam zapełnić pustkę po GoT. Zapoznajcie się więc z ich opisami, jeśli przegapiliście:

Ale wróćmy do „Gry o Tron” i świata wykreowanego przez Georga Martina. Jak co miesiąc na naszym blogu mogliście znaleźć całą masę artykułów powiązanych z tą fantastyczną sagą. W związku z tym nasze podsumowania zaczniemy tym razem od analizy poszczególnych rozdziałów Pieśni Lodu i Ognia, za którą odpowiadają Lai oraz DaeL:

Jako że w sierpniu skończył się 7 sezon serialu nadawanego przez HBO, mieliśmy oczywiście również całą gamę analiz DaeLa, pod którymi toczyliście wiele ciekawych dyskusji. Co więcej – w 2 częściach pomylonych analiz DaeL odbiegł od 7 sezonu. Dzięki temu dostaliście garść materiałów na temat przecieków dotyczących sezonu 8 jak i… zaliczyliśmy powrót do przeszłości w postaci analizy pierwszego odcinka pierwszego sezonu:

W ciągu tych 2 miesięcy zakończyliśmy również wybory największego łotra Westeros:

Wśród artykułów związanych z PLiO mieliśmy jeszcze 4 teksty. Zwracam uwagę zwłaszcza na tekst Lai rozpoczynający nowy cykl zatytułowany „Historia Lodu i Ognia”. Lai okazała się wielkim wzmocnieniem składu redaktorskiego FSGK:

Jeśli mało Wam DaeLa, to polecamy jeszcze jego 2 cykle. Wieści z Westeros:

oraz Demaskatorium największych przekrętów w historii ludzkości. Pamiętajcie, żeby te przeglądać tylko w trybie incognito, celem uniknięcia porannych wizyt tajnych służby ukrywających fakty!

No, ale odejdźmy już trochę od DaeLa i świata Martina, bo na blogu działo się jeszcze trochę. I tak podsumowanie kolejnych wydarzeń należy zacząć od tekstów naszego wydawcy i administratora LLothara (lub „dyrektora kuwety”, jak sam lubi się określać). Kontynuował on w poprzednich 2 miesiącach swoją manię zaglądania do wszystkiego, co się rusza i porozkręcał dla Was następujące urządzenia:

oraz  kontynuował swoją historię spotkania śladów obcej cywilizacji:

A skoro przy książkach jesteśmy, to kolejna część podsumowań będzie dotyczyła właśnie ich. Po raz kolejny Lai popisała się fantastycznym tekstem dotyczącym Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza, do zapoznania się z którymi mocno zachęcamy.

Również Voo nie zasypiał gruszek w popiele i po przesłuchaniu wielu pozycji zrecenzował dla Was 4 pozycje w 3 tekstach:

Z kolei niżej podpisany wyprodukował w dla Was 3 recenzje książek, z których mam nadzieję że chociaż jedna mogłaby Wam przypaść do gustu:

Tutaj muszę być niestety nieskromny, ale przy ich okazji doszło do 2 historycznych wydarzeń na naszym blogu. Otóż przy okazji recenzji „Kasacji”, postanowił się do niej odnieść sam autor powieści! Nota bene chciałbym (jeśli zapozna się również z tym tekstem) podziękować mu w tym miejscu za dystans do siebie i bardzo spokojną reakcję, bo książka nie została przeze mnie zbyt dobrze oceniona. Mam ogromny szacunek do jego podejścia, bo wielu polskich pisarzy reaguje wręcz wścieklizną na jakąkolwiek krytykę. Obiecuję dotrzymać słowa i dać jeszcze jedną szansę, Panie Remigiuszu.

Drugą sytuacją było pierwsze w historii pojawienie się 2 tekstów w ciągu jednego dnia. Stało się to za sprawą filmu na bazie prozy Stephena Kinga: „To”, a twórcami zamieszania zostali Pquelim oraz niżej podpisany.

Na koniec jeszcze 3 teksty związane z grami komputerowymi – MajinFox dwukrotnie „Przegrywa życie”, a ja przybliżam nietypową pod względem klimatu grę „1979” o irańskiej rewolucji:

I w ten oto sposób dopłynęliśmy do brzegu sporego, bo dwumiesięcznego podsumowania. Mam nadzieję, że Was całkiem nie zanudziłem!

W tym miejscu klasycznie należą się również słowa podziękowania dla wspaniałej korektorki Danae, oraz tylko trochę mniej wspaniałych „sołszal media nindża” w postaci Cherryy’ego na Twitterze oraz Larofana (uzupełnianego czasem przez LLothara i SithFroga) na Facebooku. Jak zawsze zapraszając do śledzenia tych profili.

Podpisano:
Razorblade

Related Articles

Komentarzy: 4

  1. A jest jakiś dowód, że post pana Mroza był postem pana Mroza? Bo ja się zaraz podpiszę jako Archimedes. Uwierzyłbyś?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button