Różne

DaeL na Pyrkonie 2019

Przy okazji tekstu dotyczącego tysiąca wpisów na FSGK.pl, wspomniałem o tym, iż będę gościem tegorocznego Pyrkonu – odbywającego się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, największego w Polsce konwentu miłośników fantastyki. Zgodnie z obietnicą pora rozwiać mgiełkę tajemnicy i przedstawić punkty programowe, w których biorę udział. Mam nadzieję, że uda mi się przekonać Was do wzięcia w nich udziału (jeśli wybieracie się na konwent). A więc wygląda to tak:

Sobota
  1. Co będzie w Wichrach Zimy – dyskusja panelowa z udziałem moim, Asi Witek (piesnloduiognia.pl) oraz Ani Pomykaj (forum Ogień i Lód). Czas i miejsce: 27 kwietnia, godzina 17.00, pawilon 15, sala Literacka 1. Serial i książka to nie to samo. Lata czekania na kolejne tomy sagi Martina doprowadziły niektórych do szaleństwa, innych do szuflady kuchennej, skąd wyjęli folię aluminiową. Z folii powstały czapeczki, więc zakładajcie je i przybądźcie, by wspólnie zastanowić się co się wydarzy po „Tańcu ze smokami”, a czego raczej nie możemy się spodziewać! Czy Jon Snow wstanie z martwych? Czy Sansa zje cytrynowe ciasteczko? Czy Westeros rządzą merlingi?
  2. Szalona kariera Littlefingera – moja prelekcja. Czas i miejsce: 27 kwietnia, godzina 18.30, pawilon 15, sala Literacka 1. Analiza machinacji finansowych, siatek agentów oraz ukrytych celów Petyra Baelisha z „Pieśni Lodu i Ognia” oraz „Gry o Tron”. Prelekcja w pewnym stopniu opiera się na opublikowanym materiale z Szalonych Teorii, ale rozszerzy go o wątek psychologiczny oraz spekulacje na temat przyszłości Littlefingera.
Niedziela
  1. Westeroscy Milionerzy – trzecia edycja. Czas i miejsce: 28 kwietnia, godzina 10.30, pawilon 7, sala Konkursowa 1. To jedyny konkurs wiedzy o Pieśni Lodu i Ognia w którym uczestnikom przysługuje telefon do Hodora.
Foteczka z zeszłorocznego Pyrkonu.
Nieoficjalne punkty programowe

To by było na tyle jeśli idzie o punkty oficjalne. Ale oczywiście będę do Waszej dyspozycji również poza nimi. Prawdopodobnie nie uda mi się dotrzeć na Pyrkon z dużym wyprzedzeniem (muszę wcześniej zostawić swoje rzeczy w hotelu, a naprawdę nie mam ochoty tłuc się porannymi pociągami), ale w sobotę po ostatnim punkcie programowym (tzn. ok. 19.30) planuję zagościć na dłuższy czas w strefie gastronomicznej :). Podobnie będzie w niedzielę (po 11.30). Jeśli chcecie pogadać na temat Pieśni Lodu i Ognia, Gry o Tron, fantastyki, gier wideo, filmów, historii… właściwie to na jakikolwiek temat, to serdecznie zapraszam. Najlepiej dopaść mnie gdy tylko zakończę prelekcję.

A zatem – mam nadzieję – do zobaczenia!

Mapka tegorocznego Pyrkonu.

Related Articles

Komentarzy: 7

  1. Nie mogę się doczekać 😀 Jadę z Wrocławia głównie na Twoją prelekcję 🙂 No, w planszówkach też chętnie pobuszuję. Do zobaczenia wszystkim na Pyrkonie!

  2. Jutro premiera 1 odcinka 8 sezonu i żadnych zapowiedzi, tekstów i w ogóle cisza na fsgk? :/ Hype wśród redakcji opadł? 😉 Gdyby nie przypadkowy wpis na fb to bym nie wiedział, że to już jutro.

  3. Chyba prelekcja o Baelish zapowiada się najciekawiej, na pewno zarezerwuje miejsce.

  4. Poznań troche za daleko zeby ot tak pojechac na jeden dzień, aler bawcie sie dobrze udanego pobytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button