Podsumowanie miesiącaRóżne

Podsumowanie miesiąca: Lipiec 2017

Lipiec zakończony, a sierpień przywitał nas upałami, których pozazdrościć mogliby nam Hiszpanie czy Włosi. W tych pięknych więc okolicznościach fauny i być może flory (że zacytuję klasykę z „Baśni o ludziach stąd”), mamy nadzieję że wybaczycie kilkudniowe opóźnienie w podsumowaniu, które zapewne stanie się taką naszą nową, świecką tradycją. Mamy jednak nadzieję, iż mimo wszystko pozwoli Wam ono nadrobić ewentualne zaległości, a w przyszłości zawsze może okazać się ciekawym spisem treści.

Lipiec to możliwość zapoznania się z 30 tekstami wypływającymi spod naszych klawiatur. W takim razie podsumowanie zaczniemy od czytanek z DaeLem i Lai. Co sobotę (poza jedną lipcową, będącą sobotą konwentową we Wrocławiu) podają nam oni porcje PLiO i wyszukują mozolnie błędów w tłumaczeniach:

Ponadto w trakcie miesiąca, DaeL musiał ograniczyć czasowo „Szalone Teorie”. Nie dlatego, że pomysły się skończyły, czy też zabrakło weny; po prostu stało się coś, co było długo oczekiwane – wystartował 7 sezon „Gry o Tron”, przez co flagowy produkt DaeLa ustąpił chwilowo miejsca w poniedziałki „Pomylonym Analizom”, poświęconym bieżącym odcinkom:

Tutaj zatrzymując się na chwilę, możemy również prześledzić trailer drugiego odcinka w tekście wpisującym się w cykl „Wieści z Cytadeli”:

Kontynuowane były również wybory największego łotra Westeros. Po lipcu mamy już wyłonionych (chociaż jeszcze nie ogłoszonych oficjalnie) finalistów, a to za sprawą 2 artykułów:

Wśród tekstów związanych z sagą George’a R.R. Martina koniecznie musimy przypomnieć Wam jeszcze trzy. Wśród nich jest jeden, w którym możecie zmierzyć się z Waszą wiedzą na temat tego fantastycznego świata i sprawdzić Waszą znajomość książek:

Z kolei nasi recenzenci filmowi, SithFrog i Pquelim bardzo się rozochocili i wypluwają teksty z prędkością Kałasznikowa. A poczytność zrzędliwych komentarzy nt. nowości najprawdopodobniej już zbiera pierwsze żniwa. We Wrocławiu zostało zamknięte jego ulubione kino. Nikt nie wytrzyma takiego natłoku krytyki na rynku! Z ciekawostek – z naszej strony bardzo mocno zachęcamy do zapoznania się z recenzją „Dunkierki”. To pierwszy przypadek dyskusji między naszymi dwoma głównymi „filmowcami”, więc jeśli przegapiliście jakimś cudem – koniecznie dajcie znać, co myślicie o takiej formie recenzji! A pełna lista poniżej:

Jeśli Wam mało DaeLa, to mam dla Was dobrą wiadomość! DaeL rozpoczął na naszych łamach nowy cykl! Od teraz będzie dla Was demaskował rzeczywistość i odkrywał prawdę skrywaną przed Wami przez potężne korporacje. Może wraz z Bąblem będzie później musiał zacząć się ukrywać, ale prawda musi wygrać!

Mieliśmy w lipcu również coś dla miłośników gier komputerowych. I to z rąk dwóch autorów. Niżej podpisany dostał wsparcie ze strony Voo, który nie omieszkał podzielić się recenzją pozycji, która urzekła go i przekonała do zakupu… jednym przypadkowym screenem!

Również kwestie tematów okołoksiążkowych (z wyłączeniem PLiO) lekko wyewoluowały. Poza recenzjami audiobooków czy też powrotem LLothara z urlopu w postaci „No more fermi”, w lipcu mogliście zapoznać się z kontynuacją historii pisma, dzięki któremu istnieje ta strona – „Świata Gier Komputerowych”. Niezawodny Cherryy znów wziął pió… klawiaturę pod palce i stworzył 9 odcinek wspominający kultowy miesięcznik. Pojawiła się również pierwsza od długiego czasu recenzja książki – chciałbym w tym miejscu obiecać, że nie ostatnia i podziękować za miłe komentarze po tej publikacji.

Dobijając do brzegu nie można zapomnieć o jeszcze dwóch tekstach. Rojek wrócił i dokończył historię tworzenia miodu pitnego, a DaeL (tak, jeszcze więcej DaeLa!) postanowił przybliżyć nam wszystkim… bliskowschodnią telewizję!

Na zakończenie chciałbym przypomnieć Wam o naszych kontach w mediach społecznościowych za które dzielnie odpowiadają nasi „soszal media ninja” w postaci Larofana (FB) i Cherryy’ego (Twitter). Polecamy śledzić te profile aby być na bieżąco z nowościami na stronie.

Mamy nadzieję, że zeszły miesiąc na naszym portalu okazał się dla Was interesujący i zapatrujecie się na sierpień z taką niecierpliwością jak my, a pierwsze już opublikowane teksty sprawiają, że chcecie więcej.

 

A jeśli dotarliście do tego momentu, to chciałbym zagwarantować, iż tym razem podsumowanie miesiąca nie spowoduje braku innego tekstu w danym (ani następnym) dniu, z czego wszyscy powinni być zadowoleni!

Podpisano:

Razorblade

Related Articles

Komentarzy: 5

  1. podsumowanie by miało większy sens i by było ciekawsze, gdyby była podawana miesięczna liczba wyświetleń strony i unikalnych wejść, oraz byłoby porównanie do pozostałych miesięcy itp. wiadomo by było wtedy, że strona idzie do przodu czy stoi w miejscu xD

  2. Czemu nie było podsumowania sierpnia? Września też nie będzie? Po co taki cykl na dwa teksty?

    1. Podsumowujący był chory/zajęty/zarobiony. Chyba będziemy musieli zrobić tekst zbiorczy za sierpień i wrzesień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button