GryGry WideoRóżne

Cztery (albo i więcej) tekstów DaeLa w CD-Action (8/2019)

Jak zawsze spóźniony. Za kilka dni ten numer CD-Action (wraz z facjatą Keanu Reevesa) zniknie z kiosków, a ja dopiero teraz chcę o nim wspomnieć. Ale może dzięki temu ktoś zainteresowany artykułami, wybierze się jeszcze do saloniku prasowego i pisma nie przegapi. Tak sobie przynajmniej usprawiedliwiam swoją opieszałość.

Okładka numeru 08/2019.

OK, przejdźmy do rzeczy. W najnowszym CD-Action znajdziecie następujące teksty, za które biorę odpowiedzialność:

  • Recenzję Dark Future: Blood Red States – świetnej taktycznej i postapokaliptycznej samochodówki. Pozycja obowiązkowa dla fanów FTL i Mad Maxa.
  • Recenzję Void Bastards – ciekawego i bardzo śmiesznego FPS-a w stylu rogue-lite.
  • Obcowanie – tekst z którego jestem bardzo dumny, opowiadający o korzeniach Obcego Ridleya Scotta i o tym jak (nieudolnie) próbowano przenieść przez dziesięciolecia koncepcję Obcego do gier wideo.
  • Ikony Night City: Johnny Silverhand – jak sama nazwa wskazuje, to tekst o fascynującej postaci ze świata Cyberpunka 2020, która pojawi się w najnowszej grze CD Projekt RED. Nawiasem mówiąc to tylko pierwsza część dłuższego cyklu odsłaniającego historie najważniejszych mieszkańców Night City.
  • Notłatki – tradycyjnie w ramach rubryki Na Luzie prezentuję najśmieszniejsze zapisy z autentycznych patch notes’ów.
  • E3 2019 – podsumowanie targów to akurat „praca zbiorowa” całej redakcji, ale znajdziecie w przeglądzie również notatki mojego autorstwa. Pisałem o Panzer Dragoon (polskim remake’u kultowego rail shootera z konsoli Sega Saturn), Elden Ring (grze RPG od FromSoftware, przy której pracuje George R.R. Martin) i Empire of Sin (grze strategicznej w typie XCOM-a, za którą odpowiada m.in. John Romero).

Mam nadzieję, że zachęciłem Was do sięgnięcia po pismo. Miłej lektury!

 

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button