Podsumowanie miesiącaRóżne

Podsumowanie miesiąca: Maj 2017

Cóż to takiego? Czy to już czwartkowy tekst? Nie do końca. Wybory Największego Łotra będą punktualnie w południe, a tymczasem mam dla Was coś nowego. Podsumowanie ostatniego miesiąca na FSGK.pl. Niektórzy z Was wpadają na nasz portal nieregularnie i mogą przegapić wiele ciekawych materiałów. Chciałbym więc zachęcić Was do tego, byście jeszcze raz przyjrzeli się tekstom, które – w pocie czoła – przygotowaliśmy dla Was w maju.

A muszę tu dodać, że maj był dla nas wyjątkowo pracowitym miesiącem. Dopracowaliśmy nieco nowy layout strony, pozyskaliśmy nowych redaktorów… A niżej podpisany wywiązał się z obietnicy, iż w każdy poniedziałek zostaniecie uraczeni nową Szaloną Teorią!

I tak w maju dostarczyłem Wam cztery teksty wypełnione po brzegi spekulacjami na temat Pieśni Lodu i Ognia. Zaczęło się od rozważań na temat potencjalnego syna Littlefingera. Potem przyszła kolej na teorię-behemota. Długi, trzyczęściowy tekst poświęcony kampanii Stannisa Baratheona na Północy. W pierwszej części dokonałem szczegółowej analizy sił Stannisa i Boltonów, w drugiej opisałem prawdopodobny scenariusz bitwy pod Osadą Zagrodników, a w trzeciej spekulowałem na temat zdobycia Winterfell.

W maju kontynuowaliśmy też nasze Debaty Małej Rady (następna odsłona niebawem), tym razem dyskutując na temat najlepszej religii dla Westeros. Z pomocą Maksa udało mi się przygotować nowy plebiscyt – Wybory Największego Łotra Westeros i Essos. W Wieściach z Cytadeli opowiedziałem Wam też o moich wrażeniach z Pyrkonu i o planach HBO na nowe seriale. No i w końcu, kiedy pojawił się nowy trailer Gry o Tron, dokonałem jego (pseudo)analizy.

Ale przecież nie tylko Pieśnią Lodu i Ognia nasz serwis stoi. W maju mieliście więc okazję zapoznać się z twórczością naszego zrzędliwego recenzenta – SithFroga. Owładnięty Ciemną Stroną Mocy Żaba oglądał Obcego: Przymierze (nie podobało mu się), Strażników Galaktyki 2 (podobało mu się), Szybkich i Wściekłych 8 (podobało mu się) i Piratów z Karaibów: Zemstę Salazara (nie podobało mu się).

O filmach i serialach pisał też Pquelim. Zaczął od klasyka kina – Lolity z 1962 roku. Potem opisał swoje wrażenia związane z powrotem na srebrny ekran innego klasyka – serialu Twin Peaks.

Z kolei LLothar nie dość, że rozmontował na części pierwsze wieczne pióro, to jeszcze postanowił zaprezentować nam pierwsze dwa rozdziały swej powieści science-fiction.

Poświęciliśmy też w tym miesiącu nieco uwagi grom wideo. Razorblade zrecenzował arcyciekawą grę indie pt. 911 Operator. Cherryy opisał dalszy ciąg historii Świata Gier Komputerowych. A Larofan, w kolejnym odcinku Wiadra Internetów przyjrzał się czego to szukają w internecie polscy użytkownicy pecetów, Xbox-ów i Playstation 4.

Ale to nie wszystko – 31 maja opublikowaliśmy tekst, który powinien przypaść do gustu zarówno miłośnikom Szalonych Teorii, jak i fanom Gwiezdnych Wojen. Kto tak naprawdę stał za morderstwem Owena i Beru Larsów?

Na koniec wiadomość przykra. Jakiś czas temu opisywaliśmy na naszej stronie fenomenalną grę taktyczną dla dwóch graczy – Tezeusza. Niestety Portal (wydawca Tezeusza) ogłosił koniec prac nad tą grą planszową. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, iż nie będzie dalszych dodruków ani nowych dodatków. Warto więc zapoznać się z naszą recenzją tej gry, a potem pospieszyć do sklepu, by kupić ostatnie egzemplarze. Choć oczywiście mamy nadzieję, że wydawca zmieni jeszcze kiedyś zdanie.

A co czekać nas będzie w czerwcu? Cała masa atrakcji. Wiele tekstów poświęconych Pieśni Lodu i Ognia do których przywykliście (Szalone Teorie, plebiscyty, Debaty Małej Rady, Wieści z Cytadeli), ale także nowy cykl, w którym będziemy omawiać książki GRRM-a rozdział po rozdziale. W serwisie pojawią się kolejne recenzje filmów i gier, teksty o Waszych ulubionych serialach i książkach, a także kilka niespodzianek. Kto wie, może będziemy musieli zamieszczać od czasu do czasu po dwa nowe teksty dziennie? Zobaczymy.

Ach, zapomniałbym – wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka! 😉

Related Articles

Komentarzy: 7

 1. Dzięki DaeLu za tę listę artykułów 🙂
  Choć odwiedzam stronę w miarę regularnie, to część mi umknęła. Zaraz zabieram się za nadrobienie braków 😉

 2. Naprawdę wybory łotra będą dzisiaj? 😮 Myślałem że za tydzień!

  A tak na serio to fajnie że miałem minimalny wkład w tą majową rewolucję 🙂

  1. No, miałeś. Zamiast fajnych tekstów DaeLa dostaliśmy te twoje wypociny o łotrach. Dziękujemy Maxie

   1. Ej, ej, ej. Bez takich. Po pierwsze – nie dostalibyście, bo gdyby nie Max, to po prostu co drugi czwartek byłby pusty, bez żadnych materiałów. A po drugie – jak widać po partycypacji i komentarzach, większości ludzi wybory łotra się podobają.

   2. Chciałam napisać tylko, że dziękuję całej redakcji i wszystkim twórcom za wysiłek i poświęcanie swojego czasu dla naszej rozrywki, ale… Nie wszystko musi się wszystkim podobać, ale czy trzeba być tak nieprzyjemnym z tego powodu? Jeżeli te wybory Ci się nie podobają, po prostu omijaj je i ciesz się pozostałymi treściami, z których lektury życzę Ci jak największej przyjemności:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button