Różne

CD-Action 13/2020 (a w nim sami wiecie co)

No, to tym razem autoreklama powstaje na czas. Choć niestety zamiast czwartkowego tekstu. Musicie mi to jednak wybaczyć, okazało się, że środowy wieczór wypełniły mi dość niespodziewanie inne zajęcia. Ale za tydzień wrócimy już do zwyczaju publikowania w czwartki tekstów związanych z Pieśnią Lodu i Ognia.

A tymczasem zachęcam Was do sięgnięcia po 13 (ale nie pechowy) numer CD-Action, w którym jak zwykle znajdziecie garść moich tekstów. I tak – w dziale „W produkcji” piszę o Blood Bowl 3, czyli najnowszej odsłonie zabawnej gry taktyczno-sportowej umiejscowionej w świecie Warhammera (acz świecie przedstawionym w krzywym zwierciadle). W „Już graliśmy” piszę o swoich pierwszych wrażenia z rozgrywki w Gloomwood, czyli duchowego spadkobiercę serii Thief (spoiler – bardzo mi się gra spodziewała). W „Recenzjach” – wyjątkowo – w tym miesiącu nie ma żadnego mojego tekstu. Ale nadrabiam ten brak w „Publicystyce”, czterostronicowym artykułem pt. „Silna płeć”, a traktującym o… wojowniczkach. Powołując się na historyczne źródła, od starożytności po wczesną epokę nowożytną, rozwiewam mity na temat kobiet walczących na wojnie i staram się wskazać w jakim miejscu gry wideo – próbując nawiązać do tego obrazu  – popełniają błędy. A na deser, w „Magazynie Kulturalnym” piszę o oficjalnym przewodniku po świecie Cyberpunka 2077.

Okładka 13/2020.

Jeśli teksty Was interesują, to zapraszam do lektury. Pismo w kioskach będzie dostępne do 14 grudnia. Możecie też kupić je w wersji elektronicznej w sklepach E-kiosk.plEgazety.pl oraz Nexto.pl. Ale chyba warto sięgnąć po wersję papierową, bo na okładce można znaleźć wykonany przezroczystymi runami tajemniczy zapis…

Related Articles

Komentarzy: 4

    1. Jest, jest. Już zresztą w zeszłym tygodniu to zapowiadałem. Może jeszcze w tym tygodniu, a jeśli nie to na pewno w następnym, wrócimy do Czytajów.

  1. A ja przypadkiem znalazłem błąd na stronie 81, a konkretnie w okienku „Zemsta jest kobietą”. Zamiast Paulinus jest Paulus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button