Różne

Teksty DaeLa w CD-Action 02/2020 i Kawaii 52

Ach, to już ta pora miesiąca, kiedy mogę ponarzucać się ze swoimi tekstami w płatnych magazynach. Na pierwszy ogień idzie CD-Action, jako że numer 02/2020 w kioskach i salonikach prasowych będzie można kupić jeszcze tylko przez tydzień, nim zastąpi go następne wydanie. A zatem, co z moich tekstów będziecie mogli przeczytać w CDA?

Zacznijmy od W Produkcji. W tym dziale piszę o Grounded, czyli survivalowej grze od Obsidianu (zainspirowanej filmem Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki), a także (z dopiskiem „już graliśmy”) przybliżam remake System Shocka – kultowego, horrorowego FPS-a/RPG-a z lat 90. W Recenzjach piszę o duchowym spadkobiercy Railroad Tycoona czyli Transport Fever 2 oraz o nowym pinballu Demon’s Tilt. Redakcja CD-Action wybierała w tym miesiącu Grę Roku 2019 – nie omieszkałem dorzucić swoich trzech groszy. No i wreszcie mamy Publicystykę. W tym dziale przeczytacie mój czterostronicowy tekst pt. „Elitarna Space Opera (Mydlana)” opowiadający o konflikcie pomiędzy twórcami słynnego Elite – Davidem Brabenem i Ianem Bellem. Na deser dorzuciłem też felieton (zresztą będę od teraz stałym felietonistą CDA… choć akurat nie w następnym numerze ;)), zatytułowany „Afrocintryzm a sprawa polska”. To tyle jeśli chodzi o mój tytaniczny wkład w CD-Action. Łącznie 12 stron tekstu. Uffff…

Okładka Kawaii 52.

Nieco dłużej pozostanie w kioskach i salonikach najnowszy numer Kawaii… ale i tutaj nie warto czekać w nieskończoność. Po zachęcających wynikach sprzedaży w zeszłym roku, pismo zmieniło tryb wydawania z kwartalnego na dwumiesięczny. Więc będziemy się na jego łamach widywać częściej. A jakie teksty znajdziecie w najnowszym numerze?

Przede wszystkim moją recenzję bijącej rekordy popularności, demoniczno-apokaliptycznej, netfliksowej produkcji pt. „Devilman Crybaby”. Ponadto recenzuję nieco starsze anime z pogranicza sci-fi i horroru – „Parasyte -the maxim-„. Z innej beczki, piszę też o „Shouwa Genroku Rakugo Shinju”, czyli serialu opowiadającym o rakugo – jednej z tradycyjnych form japońskiego teatru. W numerze znalazło się też miejsce na moją recenzję horrorowej mangi „Hideout” oraz krótki tekst o prawdopodobnie najgorszym anime w historii – OAV pt. „Twinkle Nora Rock Me”. Ale to nie wszystko, powróciłem bowiem w tym numerze z cyklem samurajskim. Tym razem przybliżam postać Mitsuyoshi „Jubei” Yagyu, czyli legendarnego „Zaginionego Samuraja”. To łącznie 10 stron materiałów na temat mangi, anime oraz japońskiej historii. Miłej lektury!

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button