Wieści z Osgiliath #1: Naprzód, Eorlingowie!

Jak informują liczne źródła, między innymi IGN, The Tolkien Society i Elendilion, wytwórnie New Line Cinema oraz WarnerBros. Animation ogłosiły, że trwają prace nad powstaniem filmu animowanego osadzonego w Śródziemiu podczas Trzeciej Ery, który będzie nosił tytuł The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim [Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów]. Jego reżyserem jest Kenji Kamiyama, twórca seriali anime takich jak Ghost in the Shell: Stand Alone Complex oraz Eden of the East. Jak dowiedziałem się dzięki DaeLowi, był on także odpowiedzialny za tła w oryginalnych Kaczych Opowieściach.

W filmie, którego akcja będzie rozgrywała się prawdopodobnie około dwieście siedemdziesiąt lat przed Wojną o Pierścień, zostanie przedstawiona historia postaci, której dokonania w późniejszych wiekach stały się legendarne – Helma Młotorękiego (ang. Helm Hammerhand, w polskim przekładzie nosi on przydomek „Żelaznoręki”), dziewiątego króla Rohirrimów. Helm – potomek Eorla Młodego urodzony około sto osiemdziesiąt lat po założeniu Marchii Jeźdźców, czyli królestwa Rohanu – jest wspominany przez bohaterów Władcy Pierścieni, a jego dzieje zostały pokrótce opisane w Dodatku A w tej książce. Znamy zatem jedynie zarys jego losów, co oznacza, że twórcy będą musieli wypełnić wiele wolnych miejsc (podobnie jak w przypadku przygotowywanego obecnie przez Amazon serialu, którego akcja będzie się rozgrywać w Drugiej Erze), co jest wyzwaniem, lecz również szansą.

Logo filmu – materiał New Line Cinema i WarnerBros.
Natura Śródziemia

Korzystając z okazji, przypomnę, że we wrześniu zostanie opublikowana książka The Nature of Middle-earth [Natura Śródziemia], czyli zbiór tekstów J.R.R. Tolkiena pod redakcją Carla F. Hostettera. Książka pierwotnie miała ukazać się w czerwcu, jednak datę premiery przełożono na 2. września (kiedy przypada rocznica śmierci Tolkiena).

“The Nature of Middle-earth” (wyd. HarperCollins) – okładka książki

 

 

-->

Bluetiger

Zainteresowania: Legendarium J.R.R. Tolkiena; twórczość George'a R.R. Martina; historia i literatura - zwłaszcza średniowieczna - Wysp Brytyjskich i Skandynawii; mitologie i języki. Proszę o podchodzenie z rezerwą do informacji, którymi dzielę się w swoich tekstach, gdyż nie jestem ekspertem. Staram się, by przekazywane treści były poprawne, ale mogą wkraść się błędy.

Kilka komentarzy do "Wieści z Osgiliath #1: Naprzód, Eorlingowie!"

 • 12 czerwca 2021 at 23:59
  Permalink

  Ech… trzeba będzie bajkę oglądać :/

  Reply
 • 14 czerwca 2021 at 09:12
  Permalink

  Mnie to ciekawi jak to nakręcą w tych chorych czasach bez czarnoskórych. W sumie ciekawe kogo spotka blackwashing

  Reply
  • 14 czerwca 2021 at 10:22
   Permalink

   Ale przecież nigdzie nie jest napisane ze gandalf nie był czarny, albo aragorn a nawet jelsi było napisane to przecież to postać fikcyjna wiec można zgwałcic pomysł na postać autora

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 pozostało znaków