FilmyKsiążki

Wieści z Osgiliath #1: Naprzód, Eorlingowie!

Jak informują liczne źródła, między innymi IGN, The Tolkien Society i Elendilion, wytwórnie New Line Cinema oraz WarnerBros. Animation ogłosiły, że trwają prace nad powstaniem filmu animowanego osadzonego w Śródziemiu podczas Trzeciej Ery, który będzie nosił tytuł The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim [Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów]. Jego reżyserem jest Kenji Kamiyama, twórca seriali anime takich jak Ghost in the Shell: Stand Alone Complex oraz Eden of the East. Jak dowiedziałem się dzięki DaeLowi, był on także odpowiedzialny za tła w oryginalnych Kaczych Opowieściach.

W filmie, którego akcja będzie rozgrywała się prawdopodobnie około dwieście siedemdziesiąt lat przed Wojną o Pierścień, zostanie przedstawiona historia postaci, której dokonania w późniejszych wiekach stały się legendarne – Helma Młotorękiego (ang. Helm Hammerhand, w polskim przekładzie nosi on przydomek „Żelaznoręki”), dziewiątego króla Rohirrimów. Helm – potomek Eorla Młodego urodzony około sto osiemdziesiąt lat po założeniu Marchii Jeźdźców, czyli królestwa Rohanu – jest wspominany przez bohaterów Władcy Pierścieni, a jego dzieje zostały pokrótce opisane w Dodatku A w tej książce. Znamy zatem jedynie zarys jego losów, co oznacza, że twórcy będą musieli wypełnić wiele wolnych miejsc (podobnie jak w przypadku przygotowywanego obecnie przez Amazon serialu, którego akcja będzie się rozgrywać w Drugiej Erze), co jest wyzwaniem, lecz również szansą.

Logo filmu – materiał New Line Cinema i WarnerBros.
Natura Śródziemia

Korzystając z okazji, przypomnę, że we wrześniu zostanie opublikowana książka The Nature of Middle-earth [Natura Śródziemia], czyli zbiór tekstów J.R.R. Tolkiena pod redakcją Carla F. Hostettera. Książka pierwotnie miała ukazać się w czerwcu, jednak datę premiery przełożono na 2. września (kiedy przypada rocznica śmierci Tolkiena).

„The Nature of Middle-earth” (wyd. HarperCollins) – okładka książki

 

 

Bluetiger

Proszę o podchodzenie z rezerwą do informacji, którymi dzielę się w swoich tekstach, gdyż nie jestem ekspertem. Staram się, by przekazywane treści były poprawne, ale mogą pojawić się błędy.

Related Articles

Komentarzy: 4

  1. Mnie to ciekawi jak to nakręcą w tych chorych czasach bez czarnoskórych. W sumie ciekawe kogo spotka blackwashing

    1. Ale przecież nigdzie nie jest napisane ze gandalf nie był czarny, albo aragorn a nawet jelsi było napisane to przecież to postać fikcyjna wiec można zgwałcic pomysł na postać autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button