Od RedakcjiRóżne

Garść ogłoszeń (o mediach społecznościowych, streamach i innych takich)

Cześć! Od razu na wstępie uprzedzam, że zaplanowany na dzisiaj tekst (jak zwykle w środy o tematyce filmowo-serialowej), naturalnie nie przepadł – ukaże się po południu. A w międzyczasie postanowiłem się wcisnąć tutaj z kilkoma ogłoszeniami, a także pytaniem do Was. A właściwie to z kilkoma pytaniami. Ale do tego przejdziemy za chwilę. Zaczynamy od ogłoszeń.

Facebook i Twitter

Część z Was być może jeszcze tego nie wie, ale FSGK (i piszący tu autorzy) są obecni w mediach społecznościowych. Co więcej media społecznościowe to najprostszy sposób, by nawiązać z nami kontakt, dopytać się o coś, o czymś przypomnieć, lub po prostu nas zbesztać. Zachęcam przede wszystkim do śledzenia naszego fanpage’u na Facebooku. Dzięki niemu nie przegapicie żadnego ważnego artykułu, jaki ukazuje się na FSGK. Możecie też śledzić nas na Twitterze. Tu – przyznaję się bez bicia – mieliśmy dłuższą przerwę w działalności, ale jeśli okaże się, że chcecie skorzystać z tej metody kontaktu, to z chęcią ten kanał komunikacji wznowimy.

A skoro o Twitterze mowa, to czy wiecie, że możecie porozmawiać na nim z piszącymi tu ludźmi. Jeśli na przykład będziecie chcieli wysłać słowa krytyki do SithFroga, to możecie to zrobić tutaj. Wiem, że jako człowiek okazjonalnie tweetujący o polityce na pewno z chęcią weźmie udział w niejednej kłótni. Do grona twitterowiczów dołączyłem w tej chwili również ja, i zapraszam do śledzenia i mojego profilu (oraz wysyłania słów pochwał i zachęty). Zamierzam Twittera wykorzystywać głównie do gadania o grach oraz literaturze fantastycznej. Warto się pospieszyć, dziś jest unikalna okazja, by zacząć obserwować konto-świeżaka, jeszcze bez tweetów.

FSGK na YouTube

Przechodząc do kwestii materiałów wideo na naszym koncie w serwisie YouTube, o które często prosicie, śpieszę z wyjaśnieniem. Legendarna seria „Miał Rację”, która zgarniała setki tysięcy (a łącznie to miliony) wyświetleń powróci. Spodziewajcie się odcinka pod koniec października/na początku listopada. Zapraszam Was też gorąco do oglądania filmików z serii let’s playowej do XCOM-a 2. Z trzech powodów. Po pierwsze – bo są ciekawe. Po drugie – bo możecie stworzyć w grze własną postać i poprosić Razorblade’a o to, by wysłał Was na pole bitwy (a także podjąć za niego inne decyzje). Po trzecie – już wkrótce dokonamy ciekawej zmiany w formule let’s playów, zmieniając je w coś z pogranicza filmiku z gry i… talk show. Ale o tym opowiem niebawem. Na razie po prostu zapraszam do zapoznania się z informacją na temat zabawy. A jeśli jesteście zainteresowani innymi Let’s playami, to zawsze możecie śledzić Razorblade’a na jego własnym kanale.

Streamy

Na koniec – kwestia streamów. Swego czasu udało mi się stworzyć całkiem popularną serię samouczków do gry Crusader Kings 2. Nie był to może hicior na miarę serii „Miał Rację”, ale przyciągnął kilkadziesiąt tysięcy osób. Niestety ze względu na brak czasu nie jestem w stanie montować kolejnych filmów z tej serii… ale streaming to co innego. Streaming jest niejako z definicji formą trochę bardziej „nieuczesaną”, pozbawioną konieczności montowania, ale nastawioną na większą interakcję z widzem. I streamingiem mógłbym się zająć nie poświęcając na to więcej czasu niż zajmuje mi sama gra. Czyli coś, co tak czy siak traktuję jako rozrywkę. Na pierwszy rzut chciałbym się zabrać za to, na czym znam się najlepiej, czyli gry typu grand strategy (a ściślej rzecz biorąc – Crusader Kings). Ale w związku z tym mam do Was kilka pytań.

Zacznijmy od kwestii najprostszej – w co grać?

[yop_poll id=”253″]

 

Druga kwestia jest bardziej problematyczna, bo dotyczy platformy. Streamowanie na Twitchu jest mniej problematyczne, aczkolwiek YouTube jest serwisem znacznie bardziej popularnym. Ja skłaniam się ku Twitchowi, jednakże chciałbym się przekonać jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

[yop_poll id=”254″]

 

Trzecia kwestia dotyczy godzin pracy. Domyślam się, że w związku z telepracą i studiami w formule zdalnej, wielu z Was ma teraz poprzewracany do góry nogami grafik. Ja też miewam czas wolny o bardzo niespodziewanych godzinach. Dlatego chciałbym Wam przedstawić kilka propozycji.

[yop_poll id=”255″]

 

I to by było na tyle. Jestem ciekaw Waszego zdania. A planowany na dziś tekst filmowy znajdziecie na FSGK po południu.

Related Articles

Komentarzy: 8

 1. Jeżeli chodzi o CK to lepiej zainwestować w Grę o Tron z jednego prostego powodu: III wyszła mniej niż miesiąc temu i YT jest zalewany kontentem o przygodach królów i królowych w odświeżonej wersji. Dwójka z modem nadal trzyma wysoki poziom i jest tego mniej zarówno na YT, jak i Twich.

 2. Daelu, mam nadzieję, że w serii „miał rację” ukaże się odcinek poświęcony Gastonowi, pisaliśmy kiedyś o tym mailowo 😉
  Moim zdaniem samograj 🙂

 3. O tak proszę, zróbcie streamy z CK II AGOT to jak zbawienie dla udręczonej brakiem wichrów duszy. Tak bardzo ubolewam nad faktem że nikt zaznajomiony z lore nie podjął się nagrywania tego wspaniałego moda.

 4. Koniecznie zainteresuj sie submodem do AGOT – Better Bloodlines. dodaje dużo urozmaiceń i jest bliższy lore

  1. Chyba More Bloodlines? Ale potwierdzam, znacznie ulepsza rozgrywkę. Praktycznie nie gram już bez niego.

 5. „Zachęcam przede wszystkim do śledzenia naszego fanpage’u na Facebooku. Dzięki niemu nie przegapicie żadnego ważnego artykułu, jaki ukazuje się na FSGK. Możecie też śledzić nas na Twitterze”
  Tak generalnie rzecz biorąc macie jeden artykuł dziennie, więc trochę trudno aby ktoś systematycznie wchodzący na stronę go przegapił. Świetnie, że się chwalicie tymi profilami, ale jeśli artykuł o tym, że istniejecie na facebooku, youtubie i twiterze nie jest połączony wrzucony z choćby znaczkami umożliwiającymi polubienie to chyba nie jest to zrobione tak jak być powinno.
  Rozumiem, że rozumiecie, że krytyka wynika z faktu, że was czytam i cenię, zatem piszę bo chce rozwoju, a nie z malkontenctwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button