GryRóżne

„Graj o Tron” oraz inne teksty DaeLa w CD-Action 05/2019

Od tygodnia w kioskach i salonikach prasowych znaleźć można najnowszy (05/2019) numer magazynu CD-Action. A w nim – tradycyjnie – kilka moich tekstów.

Zacznijmy od tego, co na pewno wszystkich Was zainteresuje najbardziej. Kilka miesięcy temu pisałem o oficjalnych grach wideo na licencji Gry o Tron oraz Pieśni Lodu i Ognia. W najnowszym numerze w tekście „Graj o Tron” przyglądam się natomiast fanowskim modyfikacjom dwóch gier (Mount and Blade: Warband oraz Crusader Kings 2). I stawiam tezę, że mimo pewnego niedoszlifowania, mody znacznie lepiej oddają atmosferę oraz przesłanie prozy Martina.

Okładka numeru 5/2019.

Oprócz tego w numerze znajdziecie też moją zapowiedź tytułu zainspirowanego przez kultową serię Commandos – mowa o toczącej się w czasie II wojny światowej (a konkretnie – w trakcie niemieckiego marszu na Moskwę) grze Partisans. Trzymając się rosyjskich klimatów, przygotowałem też recenzję duchowego spadkobiercy pierwszych dwóch Falloutów. To gra AtomRPG, która pozwala nam przyjrzeć się Związkowi Radzieckiemu po wojnie atomowej. Spoiler – wygląda jeszcze gorzej niż przed wojną atomową.

Miłej lektury!

Related Articles

Komentarzy: 2

  1. Przeczytałem. Najlepiej czytało mi się opis modów związanych z Grą o Tron – widać tutaj Twoją DaeLu fascynację tematem. Szczególnie spodobały mi się małe wtrącenia związane z jeszcze książkowo niepotwierdzonymi teoriami, choćby wzmianka w stylu „co robili rycerze, którzy zamiast chronić króla strzegli ciężarnej Lyanny”.

    Albo ta ciekawostka z nowym herbem Baratheonów i świetny przykład z jaką dokładnością twórcy odzwierciedlają realia świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button