Seriale

Debaty Małej Rady: Kto nie przeżyje Gry o Tron?

Minął już ponad miesiąc od ostatniego odcinka Debat Małej Rady. Musimy więc jak najszybciej nadrobić zaległości. Ostatnio prosiłem Was o wskazanie serialowej postaci, która została najbardziej popsuta w stosunku do swojego książkowego pierwowzoru. Najpierw wyłoniliście finałową dziesiątkę, a później oddaliście pojedynczy głos. A wyniki ukształtowały się w sposób następujący:

 1. Stannis Baratheon 40.12% – ( 329 głosów )
 2. Petyr „Littlefinger” Baelish 20.73% – ( 170 głosów )
 3. Ellaria Sand 8.05% – ( 66 głosów )
 4. Missandei 7.8% – ( 64 głosy )
 5. Jaime Lannister 6.46% – ( 53 głosy )
 6. Sansa Stark 4.76% – ( 39 głosów )
 7. Varys 4.27% – ( 35 głosów )
 8. Daario Naharis 4.15% – ( 34 głosy )
 9. Daenerys Targaryen 2.07% – ( 17 głosów )
 10. Tyrion Lannister 1.59% – ( 13 głosów )

Chodzą plotki, że Stannis zwycięży w każdym głosowaniu, bez względu na to, czego ono dotyczy ;). Zwycięzcy składamy najszczersze kondolencje.

A propos kondolencji. Przechodzimy do dzisiejszego pytania, które też będzie dotyczyć serialowej Gry o Tron. Jak wszyscy wiecie, ósmy sezon jest sezonem finałowym. Jak możemy się domyślać – nie wszyscy bohaterowie dożyją do jego szczęśliwego (lub nie) zakończenia. Valar Morghulis. I tu pytanie do Was. Pospekulujmy.

Które z postaci umrą przed zakończeniem Gry o Tron?

Możecie zagłosować na dowolną liczbę postaci.

[yop_poll id=”158″]

Related Articles

Komentarzy: 74

   1. „Tych, co z martwych powstali, nie przyjmie dom stary,
    dlatego też są gniewni i smutni bez miary.” 🙁

  1. Tym śmieszniej by było, gdyby przeżyli do końca, gdy inni stracą swoje jedyne życia. Ogara też bym do nich wliczył 😉

 1. Zostawiłem: Bułka, Gendry, Theon, Goździk, Tyrion, Missandei (smutny finał historii miłosnej, bo Szary Robak umiera 🙁 ), Lyanna, Pod, Meera, Arya, Sansa, Sam, Edd, Varys.

  Ten sezon to będzie kontynuacja kopiowania rozwiązań z innych filmów/powieści fantasy i stosowanie klisz żywcem wyjętych z LOTR. Wydaje mi się, że nie trudno odgadnąć w sporej mierze kto umrze, a kto przeżyje.

  1. Zaciekawiłeś mnie. Możesz więcej o tych „kliszach” napisać i które postaci z LoTR przekładają na bohaterów GoT?

   1. Jon – Aragorn, Cersei – Saruman, Nocny Król – Sauron 😛
    Nie chodziło mi o to, że losy bohaterów są kopiowane 1:1, ale wiele odniesień jak dla mnie widać. Nieśmiertelny Jon, smoki… znaczy orły nadlatują ratować dzielną kompanie itd.

    1. Jeśli mówimy o Jonie to obstawiał bym tu raczej Gandalfa, który również postanowił umrzeć, a potem mu się odwidziało.

 2. Łatwiejsze byłoby na odwrót 😉
  Sądzę że zginą wszyscy Lanisterowie i Cleganowie, większość osób pochodzących z Południa, które znajdują się na północy (Briene, Beric, Podric, Varys, Robak, Missandei), do tego Mellisandre, Euron, Qubry, Jorah, Tormund i Edd
  Do tego postacie jak Edmure, Jaquen i Daario jeśli się pojawią, to raczej tylko po to aby zginąć
  No i dla większego dramatyzmu zginie Jon lub Deanerys, wolałbym Deanerys, ale ciąża może dać jej nieśmiertelność

  1. może daenarys w jakimś epilogu umrze przy porodzie, słodko-gorzkie zakończenie xD

   1. I urodzi bliźniaki, które zostaną ukryte przed ojcem, zamienionym w czarny charakter. A nie, czekaj…

  2. Danka zginie z rąk Aryi (Mel zapowiedziała to wymijając kolory oczy ofiar Aryi ) i nie, nie będzie w ciąży… Skąd to się w ogóle wzięło ?

   1. Bo Jon mówi do Danki nie uważasz,że wiedźma to mało wiarygodne źródło,że nie możesz nic dzieci a później po tych słowach ładuje dnia w łóżku.

 3. Jak można być takim psychopatą by życzyć Gorącej Bułce śmierci? Ja zagłosowałem na wszystkich oprócz naszego Azora „Piekarza” Ahai

 4. Mam nadzieję, że Missandei i Szary Robak przeżyją, a dedecy nakręcą kontynuacje GoT poświęconą ich romansowi

 5. Trochę ich ubiłem no ale pewnie w serialu też ich zginie sporo a czasu będzie mało na umieranie, pewnie w wielkich bitwach większość skona bo jak nawet Forbes podał pierwsze dwa odcinki mają mieć mniej niż godzinę dopiero reszta będzie dłuższa. Ja ubiłem i Jona i Denerys. A że Martin lubi słodko gorzkie rozwiązania to część pewnie zostanie zastosowana. Ocaliłem Sandra, Tyriona, Jakiego, Sanse, Arie, Brana, kilku innych też ale Jon, Beric to muszą umrzeć ileż można ich ubijać żeby w końcu zeszli ?

 6. Mam przecieki, według których w finale Gry o Tron umiera…
  [spoiler] Eddard Stark [/spoiler]

   1. Tak! A podobno w epilogu zobaczymy śmierć…
    [spoiler] Khala Drogo! [/spoiler]
    Nie przetrwa nikt z głównych bohaterów :C

    1. Ale już po tym jak spotka się z Danderys a słońce wzejdzie na zachodzie a zajdzie na wschodzie?

 7. Chciałabym zapytać co ile są Debaty malej rady? Bo ostatnie miały mieć rozwiązanie 14 lutego a pojawiły się dopiero dziś równo miesiąc po czasie. I jeszcze Wieści z Cytadeli co ile są? tez raz w miesiącu?

  1. Nie ma reguły. WzC są wtedy, kiedy są jakieś ciekawe informacje. DMR w przerwie między WzC (i sporadycznie innymi materiałami). Staram się, żeby to wypadało naprzemiennie, ale w praktyce różnie to wygląda. Ale ukazują się w czwartki – to jedna pewna rzecz.

 8. Zagłosowałem tylko na postaci, co do których jestem na 100% pewien, że zginą: Gregor, Beric, Euron, Cersei, Melisandre, Varys. Reszta postaci to wielka niewiadoma. Zwłaszcza, że wpływ Martina na ich serialowe losy jest już żaden. A wiadomo, że dedeki prędzej pójdą na fanservice i happy end niż trzymanie się ducha powieści.

  1. Na 100% nie tylko zginą Gregor, Beric, Euron, Cersei, Melisandre, Varys, bo też Theon, Jaimie, Arya. Nawet założyłem się z jedną osobą o 200 zł stawiając, że musi umrzeć Cersei, Jaimie, Arya 🙂 Cóż, tylko Tyrion przedłuży ród Lannisterów na przekór ojcu. Tywin przewracać się będzie w grobie.

   1. co prawda serial serialem, ale w książce arya ma przeżyć bo tak chciała żonka dżordża

    1. Z tego co wiem miała dotrwać do końca opowieści. Ale to nie znaczy, że pod koniec nie będzie uśmiercona. Znaleziona zostanie z igłą przy ciele po roztopach 🙂

   2. A ja mógłbym się założyć o drugie 200 zł, że Arya nie zginie. Serial nie daje najmniejszych podstaw ku temu. Prędzej już Bran (np. w walce z NK) albo – mniej prawdopodobne – Sansa. Nie sądzę też, żeby zginął Theon. Nie po to poniewierali go przez cały serial, żeby na koniec nie dać mu wreszcie porządnie pożyć. Natomiast faktycznie spore szanse na śmierć ma Jaime. Myślę jednak, że go oszczędzą. Zwłaszcza w kontekście niedawnej wypowiedzi Emilii Clarke, jakoby Daenerys zrobi coś, za co fani ją znienawidzą. Myślę, że może to być uśmiercenie Tyriona, który prawdopodobnie zawarł jakiś deal z Cersei na koniec 7 sezonu. W takim razie potrzebny będzie jakiś Lannister, żeby ród nie zginął. Pozostaje Jaime. 🙂

    1. Theon zginie, ale odkupi winy ratując siostrę. Jaimie zginie bohaterską śmiercią i zapisze się na kartach historii. Ale 100% pewności nie mam, a wycieków nie biorę żadnych poważnie.

     1. Też nie jestem na 100% pewien losów Theona i Jaimego, dlatego zagłosowałem tylko na tych, na których zagłosowałem. Uważam jednak za bardziej prawdopodobne, że przeżyją.

      1. Cóż pewne na 100% jest tylko to, że aktor grający Jaimiego zagrał w czterech epizodach finałowego sezonu co sugeruje, że może nie dotrwać do finału.

 9. te osoby zdecydowanie zginą:
  Dziecko Cersei Lannister
  Cersei Lannister
  Gregor Clegane
  Euron Greyjoy
  Beric Dondarrion
  Melisandre

  a te przeżyją:
  Yara Greyjoy
  Sansa Stark
  Missandei
  Goździk
  Tyrion Lannister

 10. Po obejrzeniu pierwszego trailera, jestem mocno przekonany, że śmierć spotka obie Starkówny. Tak, posągi w kryptach Winterfell.

   1. Jak wyglądają siostry wykute w kamieniu, a jak przedstawiony jest Jon? Starkówny umrą młodo, Jon przekroczy wiek średni. Ergo, przeżyje wizytę gości zza muru.

  1. A ja sądzę, że Sansa nie tylko przeżyje, ale nawet zasiądzie na tronie.
   Jako regentka dzieciaka Danki i Jona.

 11. Melisandre na 100% zginie. Pan Światła trzyma ją przy życiu tyle lat tylko po to, żeby wypełniła misję, która zbliża się do końca. Cersei również zginie, przepowiednia musi się wypełnić. Bohaterską śmiercią (poświęcając się dla innych) zginie Jaime. Zabił swoją ukochaną i siostrę, nie żyją jego wszystkie dzieci i cała rodzina – klasyczny kandydat do jakiejś straceńczej misji. Zginie Jon lub Danaerys, skoro zakończenie zapowiadane jest słodko-gorzkie. Obstawiam śmierć Danaerys przy porodzie dziecka/dzieci, w ten sposób Azor Ahai metaforycznie spowoduje śmierć Nissy-Nissy (wbijając w nią swój miecz xD). Kolejni do ostrzału to Szary Robak, Missandei – nie na darmo serial karmi nas romansem tych dwojga, klasyczna strzelba Czechowa.

 12. Słodko-gorzkie zakończenie to nie żadna śmierć Danki ani Jona, są zbyt lubiani, podobnie jak Starkówny i Tyrion. Zginie, wiadomo, Cersei, Euron i ogólnie wszyscy „źli”, bo już nie ma teraz takich szarych postaci. Padnie oczywiście też Szary Robak, bo przynajmniej jeden romans musi być tragiczny. Mel już jest właściwie skreślona. Myślę, że padnie też Jaime, pewnie obaj Cleganowie, Jorah (żeby odkupić winy) i Beric (nie wiadomo czemu serial trzyma go przy życiu). Jaime umrze ku rozpaczy Brienne ale przecież od czego Tormund? Myślę, że padnie też Davos i ostatecznie Varys – nikt w serialu już od 2 sezonów nie ma na nich pomysłów, więc nie żal ich uśmiercić. Theon umrze, Yara nie (nie wolno w filmach krzywdzić odważnych lesbijek). Oczywiście przeżyje Sam wraz z Goździk (to już nie ten serial, gdzie matka dzieciom mogła zginąć). Dario w ogóle się nie pojawi (już o nim zapomnieli w serialu wszyscy, nawet go nie wspominają).

 13. Nie ma rickona to może ginąć kto chce 😉 cersei, góra, berick, theon, euron… Hmm lepiej żeby jamie przeżył niż tyrion. Ten drugi ma bardzo kiepskie sceny ostatnio. Ciekawi mnie tylko w jaki sposób brań pomoże w walce z nk.? Niby musi być gotowy ale jak gotowy? 😉 jakie jest jego zadanie? Jak tylko ma wysyłać te kruki albo patrzeć w przyszłość to będzie dno tego serialu :xd

 14. Pozostaje jeszcze jorah mormont, następny lord dowódca ns.. Pewnie zostanie przy życiu, pod warunkiem że nocna straż będzie jeszcze miała po co istnieć ?

 15. Gregor i Sandor się pozabijają. Jaime, Brienne, Theon i Szary Robak zginą bohatersko. Euron zginie głupio, Melissandre straci sens życia. Daario, Jorah, Davos i Tormund zginą w tle. Missandei z miłości rzuci się z jakieś wieży. Meera zginie ratując Branna.

  Cersei przeżyje i wstąpi do zakonu. Edd przeżyje, żeby było przewrotnie. Długo się waham nad Starkami i chyba myślę, że ktoś z nich musi zginąć. Niech będzie, że Arya.

 16. W tym głosowaniu trzeba postawić, kto mimo wszystko przeżyje, bo parę typów na 101% los kilku postaci jest w serialu i książce przepowiedziany.
  Dka mnie przeżyje ofc:
  *Winner and Hot King Gorąca Bułka
  *Edd (pesymiści mają większe szanse)
  *Sansa (bo ta laska ma to coś, że zawsze przeżyje)
  *Davos (będzie przydatny w wychowywaniu królewskich dzieci, ktokolwiek to będzie)
  *Arya, ale zniknie gdzieś w zakonie za Wąskim Morzem ćwicząc umiejętności
  *Sam i rodzinka (no proszę, toż to GRM przeniesiony, samo siebie nie ubija)
  *Bronn (ma wreszcie mnóstwo zamków, ale większość spopielona)
  *Ser Strong (co martwe nie może umrzeć)
  *Ktoś z Innych (ten z długimi włosami i broda)
  *Daario najbogatszy typ w historii Wolnych Miast
  *Gendry, bo paradoksalnie ktoś z krwią Bobby B. przeżyje
  * i moje życzenie Jon Snow, mimo że wolałby umrzeć
  *i ironicznie Tyrion umrze, ale w wieku 80 na zawał serca spowodowany marskością wątgoby, by spełniła się przepowiednia
  *I kilka kobiet młodych z Eyrie, dworu i dzikie, by jakoś żyć po ciężkich czasach

 17. A wracając do rodow to Starkow też rod wygaśnie bo nawet jak przeżyją Sansa i Arya to say kobiety a nie ma męskiego potomka który zachowałby ciągłość Rodu. Jon jest bardziej Targiem niż Statkiem.

  1. Dziwne, napisałem dłuższy komentarz, ale nie chce mi przejść, a żadnych niedozwolonych słów ani bluzgów tam nie ma :/

  2. Dobra, spróbuję podzielić na części:

   Przeżyją: Gorąca Bułka (wiadomo, on musi żyć!), duet Sam & Goździk (będą żyli długo i szczęśliwie), Ogar (tu nie jestem pewien, ale mam nadzieję, że przeżyje), Jon (on już raz zginął i wątpię, by miał zginąć znowu, jest zbyt ważny dla sagi), Bran (jakiś męski potomek Starków musi przeżyć, a Robb i Rickon już padli), Sansa (nie wiem, jaką rolę będzie odgrywać po wojnie, ale zbyt mocno ją Dedeki przeczołgali, by nie miała przeżyć), Yara (wydaje mi się, że z Greyjoyów to ona ma największe szanse na przeżycie), Davos (będzie idealny na namiestnika lub przynajmniej doradcę nowego króla), Tormund, Brienne (wolałbym, żeby zginęła, ale znając życie Dedeki ją w serialu ocalą…), Missandei (przeżyje, ale będzie oglądać śmierć Robaka), Edd, Jorah (przeżyje i wstąpi do nowej Nocnej Straży, gdzie będzie służyć razem z Eddem), Edmure (on da przedłużenie rodowi Tullych), Gendry, Podrick, Lyanna Mormont, Meera Reed, no i oczywiście Bronn 🙂

   Jaqen i Daario pewnie nawet się nie pojawią więc siłą rzeczy też przeżyją.

  3. No niestety fragment o tym, kto zginie, z jakichś niezrozumiałych powodów nie chce się pojawić na stronie :/

   Chyba skrypt się Wam kaszani 😛

  4. No to spróbuję chociaż samą wyliczankę.

   Moim zdaniem zginą: Cersei, Jaime, Góra, Euron, Beric, Melisandre, Varys, Szary Robak, Theon, Daenerys, Arya.

  5. Ok, już wiem w czym problem. Strona nie chce przepuścić komentarza ze słowem Q-y-b-u-r-n (bez kresek).

   Sorry za to małe zamieszanie powyżej 😛

   1. To tak jak swego czasu (nie wiem czy ciągle tak jest) nie można było w Diablo 3 stworzyć postaci o imieniu Janusz 😀

 18. Daelu, a co z Ellarią Sand i jej córką (chyba Tyene), które siedzą w lochach Czerwonej Twierdzy? One chyba też powinny się znaleźć na liście, bo Cersei przygotowała im powolną śmierć i nie jest pewne, czy wystarczy jej czasu na zrealizowanie swojego planu. Nadal jest szansa, że ktoś te dwie Dornijki uwolni.

  1. Tyene jest poczęstowana trucizna po, której się gnije . Trwa to różnie jak powiedział Qu-bryn trwa to różnie żależy od obiektu.One już raczej nie żyją bo trochę czasu minęło od ich uwięzienia.

  2. Ktoś z ekipy produkcyjnej wspominał, że mimo braku sceny samej ich śmierci liczą na domyślność widzów i obie nie żyją.

 19. Nie przeżyją Gregor, Beric, Melisandre, Podrick, Szary Robak, Edd, Bran , Varys
  Oprócz nich zaznaczyłam na liście postacie które chciałabym żeby zginęły bo zwyczajnie ich nie znoszę i liczę ze w końcu zginą, Daenerys, Sansa, Theon, Missandei, Szary Robak, Meera Reed

 20. A moim zdaniem zginie większość „dobrych”, zajętych walką z Innymi: Jon, może Danka, Szary Robak, Varys, Beric, Ogar, Jamie itp. Przeżyje Brienne, Arya, Sansa. Na tronie zasiądzie Cersei, której rycerze dobiją resztki zwycięskiej armii po bitwie z Innymi (oczywiście wygranej przez ludzi). Podejrzewam jakąś zdradę w tej materii, może nawet Cersei spiknie się z Nocnym Królem 🙂

 21. Edmure, Edd, Yara/Theon, przeżyją. To ostatni kandydaci na dowodcow swoich ziem. Latwiej jest zostawić ich przy zyciu nie tracac czasu na szukanie przykładowo nowego lorda dowódcy NS. Bo niestety serial nie wykreowal nam ew barwnego następcę.
  Swoja droga czuję ze wiele rzeczy bedzie splaszczone. Jak chociazby potraktowanie Dorne. Bo w serialu nie zostal nam nikt ktory moglby objac tam rzady. I az wsciekly jestem na to ze nie będę mogl sobie szybko zaspokoic niedosytu książka.
  Co do glownych postaci to uwazam ze zginą : Cersei, Euron, Danka, Jorah, Melisandre, Qubyrn, Gregor, Jamie, Arya (wyczuwam ze mimo jej smierci zobaczymy ja w jej twarzy pod koniec sezonu zostawiajac nam pytanie czy aby napewno zginela

 22. Sobie wymysliłam ,ze ci co sa na okładce serialowej u ludzi bez twarzy umra albo juz nie zyja a, ci co zyja to umra z głownych bohaterów a tych , których nie ma to beda zyć. Uzasadnienia nie mam tym razem tak sobie wymysliłam ,ze zrobili takiego psikusa twórcy serialu z wydawca ksiazek i smieja ze wszystkich, którzy mysla nad tym a dali na tacy. A tak przyszło mi do głowy ,ze to było by dobre z ich strony i zabawne.

 23. Mój głos padł na Cersei, Yarę, Eurona i Missandei (nie wiem czemu na nią, chyba bardziej kierowałam się serialem, bo nie znoszę tej postaci za jej masakryczne zniekształcenie)
  W sumie to losowanko, nie w sposób to przewidzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button