RóżneSeriale

The Game of Thrones Symphony

Serial Gra o Tron jest fenomenem na skalę światową. Dzięki niemu wielu widzów sięgnęło po sagę Pieśń Lodu i Ognia i zakochało się w świecie wykreowanym przez George’a R. R. Martina. Jednak tym, co najbardziej zapadnie w pamięć na wiele lat po premierze finałowego sezonu, będzie soundtrack skomponowany przez Ramina Djawadiego. Od pierwszego sezonu każdy fan rozpozna po kilku nutach motyw Starków, Targaryenów czy Pana Światła. Od pierwszego intra wielu z nas zaczęło nucić dum dum dumdumdum dum dadada przy każdym kolejnym odcinku. Powstały setki coverów, w tym te miauczane przez koty czy interpretacje takich artystów, jak 2Cellos bądź Tina Guo (Deszcze Castamere na chińskim instrumencie erhu!). Game of Thrones Live Concert Experience Ramina Djawadiego przyciąga miliony wielbicieli na całym świecie, a w zeszłym roku kompozytor otrzymał zasłużoną Nagrodę Emmy.

The Game of Thrones Symphony.

Dziś chciałabym zachęcić Was do odsłuchania wydanej w 2017 roku składanki nagranej przez The City Of Prague Philharmonic. Jest to interpretacja 80-częściowej czeskiej orkiestry symfonicznej i chóru najlepszych kompozycji z sześciu sezonów Gry o Tron. Równie mocno porusza słuchacza, co oryginał, ale i momentami zaskakuje. Całość możecie znaleźć na spotify. Poniżej wklejam filmiki z nagrań na żywo.

 

Lai / Mya Stone

smokadom.blogspot.com

Related Articles

Komentarzy: 3

  1. A mi się przypominają zgliszcza Winterfell i uciekający z nich Bran i Rickon. Ta muzyka była w tle. Taki szczyt upadku Starków. Matka i ojciec nie żyją, najstarszy syn Robb nie żyje, rodowa siedziba zniszczona, Sansa w niewoli, Arya uciekająca przez Westeros, a Bran i Rickon zdani na Hodora i Oshę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button