GryGry WideoRetroRóżne

Dwa teksty DaeLa w najnowszym numerze CD-Action

We wtorek (tj. 5 czerwca) do kiosków i saloników prasowych trafił najnowszy (07/2018) numer miesięcznika CD-Action. Znajdziecie w nim m.in. dwa moje teksty.

Pierwszy to „Top Wtop” – historia koszmarnych błędów popełnionych w latach 80. i 90. przez największe koncerny w branży komputerowej i konsolowej. Piszę o tym jak przez sprzeczkę podczas imprezy targowej Atari straciło szansę na to, by zostać partnerem Nintendo; o tym jak Sega o mały włos nie została twórcą Playstation i jak wypuściła ze swoich rąk prototyp konsoli Nintendo 64; a także zaprzepaszczonych projektach wypuszczenia przez Amigę pierwszego akceleratora 3d.

Drugi tekst nosi tytuł „EVEnement” i – w związku z piętnastoleciem EVE Online – opowiada o fenomenie tej gry sieciowej. Dowiecie się m.in. o wojnach przynoszących straty mierzone w setkach tysięcy (prawdziwych) dolarów, o trwających miesiącami spiskach i przekrętach finansowych, a nawet o kampanii prowadzonej wewnątrz gry przez amerykańską Partię Republikańską.

Wszystkich, którzy interesują się tematyką gier wideo, serdecznie zapraszam.

Related Articles

Komentarzy: 15

  1. Sponsorowany – nie. Wrzucony dla karmienia własnego ego – cóż, pewnie jak ktoś jest bardzo smutnym i zgorzkniałym człowiekiem, to może w ten sposób nazwać każdy przejaw twórczości innych. Karmię więc swoje ego ilekroć piszę na FSGK, ilekroć piszę dla CD-Action, ilekroć zajmuję się innymi projektami twórczymi i ilekroć o tym wszystkim informuję w nadziei, że ktoś zechce się z owocami mojej pracy zapoznać. I zamierzam to robić dalej.
   Jeśli wywołuje to w Tobie nieprzyjemne odczucia to sugeruję omijać takie teksty z daleka.

  2. ciekawe ze ten koles pojawia sie magicznie tylko wtedy, gdy dael pisze o cd action xD

 1. Że też Ci się chce tyle czasu poświęcać na takie żałosne zaczepki. Btw – gratuluję kolejnych publikacji. Zapewne CD Action to dopiero skromny początek odcinania kuponów od tej świetnej roboty, którą tu z Lai robicie. A przynajmniej tego Wam życzę. Nie ma nic zdrożnego w tym, że ktoś merkantylizuje swoją dobrej jakości aktywność.

  1. Dziękujemy za życzenia 🙂 DaeL nie wspomniał, ale w tym numerze CDA jest Tipsomaniak (książeczka o 100 grach wszechczasów). Nawet taki noob jak ja zainteresował się, co w trawie piszczy 😉

 2. Już kupione ?. Ale nawet nie zauważyłem że aż dwa artykuły daela są a tu niespodzianka . Będe miał co czytać xd

 3. Nowe Cda jest tak bogate w ciekawe dla mnie treści, że po raz pierwszy w tym roku wydałem pieniądze na McAbrę i spółkę. A tu jeszcze taka miła niespodzianka 🙂
  Mój wewnętzny nerd ma w ostatnich tygodniach aż za dobrze.
  No i jeszcze nie miałem okazji, ale gratulacje! Każdy marzy, żeby utrzymywać ze swego hobby, a współpraca z Ekszynem to z pewnością duży krok w tą stronę. Powodzenia!

  Swoją drogą, będzie coś dziś jeszcze?

  1. Ja kiedyś uwielbiałem czytać Secret Service 1993-2001 oraz Chipa 1998-2001.
   Parę numerów bardzo starych CD action też kupiłem.
   Mając neta od 2001 roku zaprzestałem kupować magazynów drukowanych.
   Tak wyszło.

 4. Genialny przykład jak z klasą odpowiedzieć hejterowi, choć jestem pewien że aluzji do swojej osoby nie zrozumiał.
  Oby jak najwięcej Twoich artykułów w różnych periodykach, bo pióro masz świetne.

 5. Miało to być pod Twoją odpowiedzią niejakiemu berkowi, ale coś się pokiełbasiło w związku z koniecznością aprobaty regulaminu…

 6. A to nie Nintendo miało robić Playstation? Ale się pokłócili z Sony, które dalej projekt samo rozwijało?

  1. Nie. Playstation, które Sony miało robić dla Nintendo nie było konsolą. To był napęd CD do SNES-a. Projekt stworzenia konsoli pod tą nazwą (dla Segi) powstał po tym, gdy Nintendo zdecydowało się na (bezowocną zresztą) współpracę z Philipsem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button