Książki

Wieści ze Szczurzej Nory #2: Relacja z Pyrkonu 2019

W poprzednich Wieściach ze Szczurzej Nory wywiad donosił o nagrodach, nominacjach i zbliżających się spotkaniach z Robertem M. Wegnerem. Oprócz Opola oraz Rumi fanów Meekhanu zapraszamy także na Warszawskie Targi Książki w sobotę 25 maja, a mieszkańców wschodnich rubieży do Kijowa na Comic Con, gdzie meekhański wieszcz jako gość honorowy będzie podpisywał premierowe, ukraińskie wydanie „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ – Południe” w dniach 1 – 2 czerwca.

Dziś zachęcamy do zapoznania się z materiałami zarejestrowanymi podczas prelekcji na największym polskim konwencie Pyrkon 2019, gdzie Imperium Meekhańskie wspólnie z Robertem M. Wegnerem rozmawiało na temat bogów w uniwersum i foreshadowingu (za sprzęt, montaż i sprawienie, że cokolwiek słychać dziękujemy nieocenionemu Delaa Fargis). Wklejamy dla Was także dwa archiwalne filmy: czaardan Wegnera oraz zeszłoroczne spotkanie autorskie. Na końcu znajdziecie informacje o meekhańskiej stronie, której rozbudowę niedawno rozpoczęliśmy.

Foreshadowing

Pierwszy raz czytamy dla akcji, a drugi…? Powody są różne. Jednym z nich, oprócz mnóstwa wolnego czasu, jest foreshadowing. Jest to podstępny zabieg autora niewinnie sygnalizującego przyszłe katastrofy i epickie wydarzenia, umykające pochłoniętemu lekturą czytelnikowi. Jakie przykłady foreshadowingu znajdziemy w „Opowieściach z meekhańskiego pogranicza”? Szczurza Nora przedstawi wyniki śledztwa, próbując przyszpilić obecnego na prelekcji głównego podejrzanego, Roberta M. Wegnera.

 

Awenderi

Bogowie, ana’bóstwa, awenderi i Niechciani… Niejeden pogubił się w skomplikowanej hierarchii Meekhańskich potęg. Na szczęście Szczurza Nora, mająca maniakalną chęć zbierania tajemnej wiedzy, udostępnia swoje archiwa. Szpiedzy Wywiadu Wewnętrznego zapraszają na prelekcję, w której podzielą się tym, czego udało się im dowiedzieć podczas badań nad boskimi puzzlami.

 

Czaardan Wegnera

Fanowski film inspirowany opowiadaniem „Oto moja zasługa” Roberta M. Wegnera z tomu „Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód – Zachód”. Wybitne dzieło amatorskiej kinematografii powstało z okazji premiery piątego tomu Opowieści z meekhańskiego pogranicza Każde martwe marzenie.

 

Spotkanie autorskie

Spotkanie z Robertem M. Wegnerem, zarejestrowane 19.05.2018 na Pyrkonie.

 

Meekhańska strona

Wydawnictwo Powergraph rozpoczęło współpracę z Imperium Meekhańskim nad stroną poświęconą „Opowieściom z meekhańskiego pogranicza”. Na meekhan.com będziemy dla Was publikować informacje o zbliżających się wydarzeniach, recenzje, opracowania, encyklopedię, dział Tako Rzecze Wegner oraz wiele innych. Już dziś zapraszamy na stronę Meekhanu, gdzie znajdziecie m.in. streszczenia czterech pierwszych tomów „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”, darmowe opowiadanie Każdy dostanie swoją kozę i opisy najbliższych spotkań autorskich.

Imperium Meekhańskie

Imperium Meekhańskie

Imperium Meekhańskie to oficjalny fanpage poświęcony twórczości Roberta M. Wegnera. Zapraszamy na imperium-meekhanskie.blogspot.com

Related Articles

Komentarzy: 3

  1. Fajne te panele z Wegnererem. Szkoda, że Pyrkon nie nagrywa wszystkich punktów programu, bo z chęcią obejrzałbym prelekcje z Gry o tron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button