DaeL na Pyrkonie 2019

Przy okazji tekstu dotyczącego tysiąca wpisów na FSGK.pl, wspomniałem o tym, iż będę gościem tegorocznego Pyrkonu – odbywającego się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, największego w Polsce konwentu miłośników fantastyki. Zgodnie z obietnicą pora rozwiać mgiełkę tajemnicy i przedstawić punkty programowe, w których biorę udział. Mam nadzieję, że uda mi się przekonać Was do wzięcia w nich udziału (jeśli wybieracie się na konwent). A więc wygląda to tak:

Sobota
 1. Co będzie w Wichrach Zimy – dyskusja panelowa z udziałem moim, Asi Witek (piesnloduiognia.pl) oraz Ani Pomykaj (forum Ogień i Lód). Czas i miejsce: 27 kwietnia, godzina 17.00, pawilon 15, sala Literacka 1. Serial i książka to nie to samo. Lata czekania na kolejne tomy sagi Martina doprowadziły niektórych do szaleństwa, innych do szuflady kuchennej, skąd wyjęli folię aluminiową. Z folii powstały czapeczki, więc zakładajcie je i przybądźcie, by wspólnie zastanowić się co się wydarzy po „Tańcu ze smokami”, a czego raczej nie możemy się spodziewać! Czy Jon Snow wstanie z martwych? Czy Sansa zje cytrynowe ciasteczko? Czy Westeros rządzą merlingi?
 2. Szalona kariera Littlefingera – moja prelekcja. Czas i miejsce: 27 kwietnia, godzina 18.30, pawilon 15, sala Literacka 1. Analiza machinacji finansowych, siatek agentów oraz ukrytych celów Petyra Baelisha z „Pieśni Lodu i Ognia” oraz „Gry o Tron”. Prelekcja w pewnym stopniu opiera się na opublikowanym materiale z Szalonych Teorii, ale rozszerzy go o wątek psychologiczny oraz spekulacje na temat przyszłości Littlefingera.
Niedziela
 1. Westeroscy Milionerzy – trzecia edycja. Czas i miejsce: 28 kwietnia, godzina 10.30, pawilon 7, sala Konkursowa 1. To jedyny konkurs wiedzy o Pieśni Lodu i Ognia w którym uczestnikom przysługuje telefon do Hodora.
Foteczka z zeszłorocznego Pyrkonu.
Nieoficjalne punkty programowe

To by było na tyle jeśli idzie o punkty oficjalne. Ale oczywiście będę do Waszej dyspozycji również poza nimi. Prawdopodobnie nie uda mi się dotrzeć na Pyrkon z dużym wyprzedzeniem (muszę wcześniej zostawić swoje rzeczy w hotelu, a naprawdę nie mam ochoty tłuc się porannymi pociągami), ale w sobotę po ostatnim punkcie programowym (tzn. ok. 19.30) planuję zagościć na dłuższy czas w strefie gastronomicznej :). Podobnie będzie w niedzielę (po 11.30). Jeśli chcecie pogadać na temat Pieśni Lodu i Ognia, Gry o Tron, fantastyki, gier wideo, filmów, historii… właściwie to na jakikolwiek temat, to serdecznie zapraszam. Najlepiej dopaść mnie gdy tylko zakończę prelekcję.

A zatem – mam nadzieję – do zobaczenia!

Mapka tegorocznego Pyrkonu.
-->

Kilka komentarzy do "DaeL na Pyrkonie 2019"

 • 14 kwietnia 2019 at 12:55
  Permalink

  Nie mogę się doczekać 😀 Jadę z Wrocławia głównie na Twoją prelekcję 🙂 No, w planszówkach też chętnie pobuszuję. Do zobaczenia wszystkim na Pyrkonie!

  Reply
 • 14 kwietnia 2019 at 14:36
  Permalink

  Jutro premiera 1 odcinka 8 sezonu i żadnych zapowiedzi, tekstów i w ogóle cisza na fsgk? :/ Hype wśród redakcji opadł? 😉 Gdyby nie przypadkowy wpis na fb to bym nie wiedział, że to już jutro.

  Reply
 • 14 kwietnia 2019 at 17:25
  Permalink

  Chyba prelekcja o Baelish zapowiada się najciekawiej, na pewno zarezerwuje miejsce.

  Reply
 • 14 kwietnia 2019 at 20:26
  Permalink

  Będę, ale w sobotę i niedzielę akurat prawie cały czas w strefie bitewniakowej.

  Reply
 • 14 kwietnia 2019 at 23:48
  Permalink

  Poznań troche za daleko zeby ot tak pojechac na jeden dzień, aler bawcie sie dobrze udanego pobytu.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 pozostało znaków