GryGry WideoLet's Play

Let’s Play XCOM 2 (część 34)

Czołem Partyzanci! Dzisiaj bez zbędnych ceregieli zapraszam Was na kolejny odcinek naszego Let’s Play w „XCOM2”. Jak zapewne pamiętacie, przed nami niezwykle ważne badanie, czyli sekcja zwłok Awatara. Co zostanie odkryte w jej trakcie? I jaki będzie to miało wpływ na losy ludzkości? Sprawdźcie już teraz!

 

Jak zapewne zauważyliście, wiele wskazuje na to, iż nasza przygoda zmierza ku końcowi. W przyszłym odcinku jeśli nic nas nie zaskoczy chciałbym przeprowadzić atak na wieżę sieci ADVENT-u. O ile dobrze zrozumiałem, taki atak wstrzyma licznik upływu czasu. Pojawiła się informacja o ostatecznym ataku, wstrzymaniu badań oraz szkoleń. Stąd też chciałbym odczekać jeszcze przynajmniej chwilę – do wyszkolenia Bloody Sausage (4 dni), lub też nawet wykurowania się wszystkich pozostałych Wojaków. W przypadku wyboru drugiej opcji musielibyśmy odczekać jeszcze nawet 13 dni na Dariusa! Tak więc pierwsze pytanie – ile dni odczekamy? Pamiętajcie, że każdy dzień to ryzyko następnego spotkania z Obcymi i kolejnych obrażeń:

[yop_poll id=”338″]

 

Drugie pytanie jest najważniejsze. Potrzebujemy 6 śmiałków, którzy wyruszą do wieży ADVENT-u. Kto to będzie? Warto przemyśleć optymalność klasową postaci! I informacyjnie – jeśli w trakcie oczekiwania dojdzie do konfrontacji z Obcymi, sam wybiorę do niej ekipę!

[yop_poll id=”339″]

 

Trzecie pytanie będzie dotyczyło ilości wykupionych ulepszeń na atak. Kosztują one jednostki informacji (obecnie mamy ich 349), a wykupienie wszystkich łącznie kosztuje nas w teorii 158 j. inf. Pamiętajcie, że nie wiemy, co czeka nas dalej. Być może reszta j. inf. będzie już zbędna, a być może… jest to podpucha ze strony Okupanta i wydatki dopiero nas czekają? No nic, na ile ulepszeń się więc zdecydujemy? Wybieramy w opcjach 1-4.

[yop_poll id=”341″]

 

A skoro już zadecydowaliście ile, pora wybrać jakie! Opis możliwych zdolności i ich koszt poniżej, a zaraz za nimi ankieta:

a) celowanie drużyny (49 j. inf.) – celność +15, szansa na kryta +25;

b) samodzielne ukrycie (39 j. inf.) – każdy Partyzant jest ukryty samodzielnie;

c) zintegrowana łączność (30 j. inf.) – cała drużyna posiada widok drużynowy;

d) pędziwiatr (40 j. inf.) – 1x strzelanie w biegu dla każdego.

[yop_poll id=”340″]

 

To by było na tyle. Na Wasze głosy czekam do poniedziałku, 20.09.2021 do godziny 12:00!

 

Na koniec jeszcze specjalne podziękowanie dla Chase’a „Rajmena” Snyder, który zanotował krótki, acz bardzo chwalebny epizod w naszej przygodzie idealnie deaktywując ładunki wybuchowe! Dołączyłeś do zacnego grona Poległych ku chwale Ziemi!

Related Articles

Komentarzy: 3

  1. Rajmen mimo dołączenia do Poległych ku chwale Ziemi pomoże jeszcze raz, tym razem jako głos z zaświatów. Pozwolę sobie na mały spoiler, może nie dotyczący bezpośrednio fabuły ale dalej czytacie na własną odpowiedzialność.
    O ile dobrze pamiętam w ataku na wieżę sieci ADVENT-u może wziąć udział tylko 3 śmiałków! To oznacza, że optymalność klasowa postaci będzie jeszcze ważniejsza niż zwykle. Nie wiem jak reszta zespołu ale głos z zaświatów Rajmena nie miałby nic przeciwko gdyby dowódca użył swojego prawa weta przy wyborze jednego z wojaków. Po dzisiejszej misji zobaczyliśmy, że Sith „Big Man” Żabson i jego umiejętność Seria bardzo dobrze radzą sobie z posyłaniem do piachu dużych ilości żołnierzy wroga w jednej turze. Przy tak ograniczonej liczbie naszych partyzantów biorących udział w tej misji taka umiejętność może być wyjątkowo przydatna.

  2. Coś poważniejszego dzieje się z Sithfrogiem czy tylko wakacje? Od połowy sierpnia zero artykułów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button