Książki

Wieści ze Szczurzej Nory #1: Garść njusów

Jako że ostatnie teksty poświęcone cyklowi meekhańskiemu Roberta M. Wegnera spotkały się z zainteresowaniem z Waszej strony, postanowiliśmy pójść za ciosem i przybliżyć Wam więcej informacji na temat twórczości pisarza nazywanego czasem „polskim Martinem”. Dziś po raz pierwszy – ale jak sądzę nie ostatni – udostępniamy nasze łamy zaprzyjaźnionemu Imperium Meekhańskiemu, które da Wam znać, co aktualnie w meekhańskiej trawie piszczy.
Miłej lektury.

DaeL


Ten rok obfituje w dobre wiadomości dla fanów Opowieści z meekhańskiego pogranicza Roberta M. Wegnera. Zanim wkleimy dla Was relację z Pyrkonu 2019, przygotowaliśmy skrót informacji z ostatnich miesięcy. Manierki w dłoń i nie dajcie się porwać nesbordzkim piratom!

Nominacje do nagród

Każde martwe marzenie jest nominowane w kategorii powieść do Nagrody imienia Janusza A. Zajdla! Gratulujemy! Wszystkim chętnym do głosowania przypominamy, że nie muszą być gośćmi Polconu, by wesprzeć swoich faworytów – wystarczy wykupienie akredytacji wspierającej. Więcej szczegółów możecie znaleźć na stronie zajdel.art.pl.

Robert M. Wegner ma także szansę zdobyć trzecią Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego. „Każde martwe marzenie. Opowieści z meekhańskiego pogranicza” zostało nominowane największą liczbą punktów głosowania Elektorów! Ogłoszenie wyników na Coperniconie. Gratulujemy Robertowi i trzymamy kciuki!

Ukraińska premiera

Wielkimi krokami zbliża się premiera pierwszego tomu opowiadań Meekhanu wydanych w języku ukraińskim. Niedawno pojawiła się okładka. Jak ją oceniacie? Robi wrażenie równie wielkie jak rosyjskie?

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ – Południe.
Występy w telewizji

W styczniu tego roku Wegner zagościł na antenie tvp w programie Słowobranie, gdzie wyczerpująco opowiedział o tworzeniu bogatego świata Meekhanu, popularności „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” i o swoim dorobku sf. Zachęcamy do obejrzenia rozmowy: https://warszawa.tvp.pl/40849276/odcinek-32

Robert pojawił się również w programie Xięgarnia, gdzie tłumaczył, czym są „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. Tym z Was, którzy nie oglądali, proponujemy przedniej jakości materiał o meekhańskich rycerzach: https://www.tvn24.pl/xiegarnia,66,m/robert-m-wegner-w-xiegarni,926997.html

Książka Roku 2018

„Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskego pogranicza” zdobyła w Rosji tytuł Książki Roku 2018 według FantLab.ru! Nagroda czytelników przyznawana jest od dwunastu lat, po przejściu kwalifikacji w finale książka Roberta M. Wegnera zwyciężyła w kategorii Najlepsza Powieść Zagraniczna.

Czytelnicy Esensji uznali, że „Każde martwe marzenie” jest drugą najlepszą książką 2018 roku. Natomiast w głosowaniu użytkowników serwisu lubimyczytac.pl KMM zajęło piąte miejsce.

Zaproszenie do Opola oraz do Rumi

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Robertem M. Wegnerem do Opola na X Opolskie Spotkania Fantastyczne. 18 maja o godz. 19:00, w Pałacyku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

29 maja tego roku w również Trójmieście będzie okazja podpytać autora Meekhanu o zagadki uniwersum. Serdecznie zapraszamy do Rumi na godzinę 18:30 (projekt Od mitu do Fantasy).

Imperium Meekhańskie


Fanom „Opowieści…” przypominamy o meekhańskich artykułach, które dotychczas ukazały się na FSGK.PL

Imperium Meekhańskie

Imperium Meekhańskie to oficjalny fanpage poświęcony twórczości Roberta M. Wegnera. Zapraszamy na imperium-meekhanskie.blogspot.com

Related Articles

Komentarzy: 14

 1. Takie informacje to łatwo znaleźć albo nie mają dla mnie znaczenia (wydanie ukraińskie np.). Podnoszę ponownie temat meekhańskiego kompendium wiedzy. Jakieś info o bogach, bohaterach, magii, historii, układach zależności. Coś takiego. Łatwo znaleźć na necie takie informacje o sadze Martina, a z Wegnerem jest problem. Jeszcze za mało popularny?

  Jeszcze jedno pytanie. O nominowane do Zajdla opowiadanie 'Jeszcze jeden bohater’. Co to jest? O czym to jest?

  1. Wikia Meekhańska powstaje.

   https://meekhan.fandom.com/pl/wiki/Meekhan_Wikia

   Działamy powoli, nie jest łatwo u Wegnera te informacje znaleźć, bo wrzuca do me informację bardzo rozrzucone w wielu miejscach.

   A „jeszcze jeden bohater” to opowiadanie sci-fi opublikowane w zbiorze „Herosi”.

   Jak chcesz się czegoś dowiedzieć to zapraszamy do dyskusji na facebookowej grupie Szczurza Nora 😉

   1. Byłem na tej wikii, rzeczywiście wolno powstaje. Mało informacji, sorry. Facebooka nie lubię, ale grupę postaram się odwiedzić.

    Dane są, ktoś kto zna całą sagę mógłby je zebrać. Ja mam problem z tym, że lekturę kolejnych części przedzielają inne książki. Chodzi o to, że przy piątej części zapomniałem szczegółów pierwszej. Na pewno jest sporo osób, które znają sagę lepiej.

    Czyli to zajdlowskie opowiadanie nie ma nic wspólnego z Meekhanem? Dzięki za info. O zbiorze wiem. Jak wyjdzie wersja audio to na pewno przesłucham.

    1. Do tworzenia wiki potrzeba ludzi. Sama nie powstanie, a z podejściem takim jak twoje – w ogóle.

     1. ’Na pewno jest sporo osób, które znają sagę lepiej.’- autocytat, bo chyba to zdanie pominąłeś.

      Albo ja się mylę i takich osób nie ma.

     1. Oficjalne streszczenia guzik znaczą. Czytałem je oczywiście. Mało w nich danych. Nie ma w nich odpowiedzi, a jedynie parę suchych opisów reklamujących sagę. Kim / czym jest Mała Kaana? Jaka jest jej rola w panteonie? Czym jest Nieśmiertelna Flota? Jaka jest zależność między Rhygwyrem, a Bitwną Pięścią Rhygwyra? Co uczyniło Wielką Matkę szefową bogów? Kim / czym jest ta suka z finału 'Każdego martwego marzenia’? Bogiem, czy Niechcianym? Jaka jest zależność między bogami, a niechcianymi?

      I wiele, wiele innych. Przepraszam za błędy fonetyczne, sagę znam z wersji audio.

      1. Lol.

       Ziomuś, ty serio chcesz znać odpowiedzi JUŻ TERAZ ZARAZ co do treści, które zna tylko i wyłącznie autor, bo JESZCZE NIC NA TEN TEMAT NIE NAPISAŁ?

       Myślałem, że takich głąbów to już nie robią.

      2. Robin powsciagnij prosze jezyk, od wyzwisk mamy inne strony.

       Atos, mam rozwiazanie Twojego problemu – skoro nic ci nie pasuje, nie czytaj wpisow moich i Imperium. Oszczedz nam zali nad nasza ciezka praca. Dziekuje.

 2. Atos ja nawet nie wiem, jak Ci mam pisać. rozmawialiśmy o tym mailowo. weź przestaw się z wielkich oczekiwań wobec całego świata i napisz coś pożytecznego.

  1. Chyba napisałem, dlaczego się do tego nie nadaje. Nie jestem fanatykiem Wegnera, ale nie wątpię, że są tacy. Stworzeni do pisania takich stron. No chyba, że się mylę i nie ma. To by oznaczało, że Wegner jest, póki co, za mało popularny.

   Jeśli bym szukał danych o sadze Martina, to mam pod ręką westeos.pl albo ogieńilód albo kilka stron anglojęzycznych. O Wegnerze nie ma nic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button