KsiążkiSeriale

Miss Westeros i Essos – Wschód

Wracamy! Po stanowczo zbyt długiej przerwie, startuje kolejny etap Wyborów Miss Westeros i Essos. Dziś głosujemy na Miss Wschodu – rozumianego tutaj jako wschodnie krainy Westeros, a więc Dolinę, Krainy Korony i Krainy Burzy.

Ale nim przejdziemy do głosowania, warto podsumować poprzednią turę. Głosowaliśmy w niej dwukrotnie – na Miss Północy (i krain za Murem) oraz Miss Królestwa Wysp i Rzek (czyli współcześnie – Dorzecza i Żelaznych Wysp).

W pierwszej kategorii rywalizacja była niezwykle zażarta, ale ostatecznie wyniki ukształtowały się następująco:

1. Melisandre z Asshai (532 głosy) – nasza nowa Miss Północy
2. Val (518 głosów)
3. Ygritte (432 głosy)
4. Meera Reed (213 głosów)
5. Asha Greyjoy (212 głosów)

Awansować nie udało się całkiem atrakcyjnej Alys Karstark (176 głosów), ale wierzę, że pierwsza piątka będzie godnie reprezentować Północ (choć technicznie rzecz biorąc tylko Meera jest z Północy ;))

c7b87fcdaf3b617a231c8eb85dea07fc
Melisandre z Asshai

A oto wyniki rywalizacji o tytuł Miss Królestwa Wysp i Rzek:

1. Jeyne Westerling (560 głosów) – nowa Miss Królestwa Wysp i Rzek
2. Roslin Frey (514 głosów)
3. Catelyn Tully (283 głosy) – bo najwyraźniej nie bierzemy pod uwagę Pani Kamienne Serce. OK, nie mam nic przeciwko temu.
4. Brienne z Tarthu (187 głosów) – bo liczy się wewnętrzne piękno 😉
5. Dzwonka (162 głosy)

O awans otarła się Dacey Mormont. Ale raczej nie będzie rozpaczać, bo zabito ją na Krwawych Godach.

Jeyne Westerling.
Jeyne Westerling.

Przed głosowaniem chciałbym Wam jeszcze raz przypomnieć zasady. A właściwie to na nowo je zdefiniować, bo konieczne są pewne zmiany.

1. Na początku głosujemy w „lokalnych” wyborach Miss. Kandydatki zostały przydzielone do grup złożonych z jednego lub kilku rejonów geograficznych. Waszym zadaniem jest wyłonienie miss oraz kilku wicemiss (liczba zmienna w zależności tego ile osób trafiło do danej grupy), które wezmą udział w finale.
2. Aby uniknąć niedomówień związanych z miejscem urodzenia, kandydatki zostały przydzielone do okręgów na podstawie ostatniego miejsca w którym przebywały (a więc na przykład Melisandre ubiega się o tytuł Miss Północy, a Sansa – Miss Wschodu).
3. Gdy wyłonimy już lokalne miss i wicemiss, przejdziemy do wyborów międzykontynentalnych. Najpierw wyłonimy ósemkę finalistek. Gdy finałowa ósemka będzie znana, każdy z jurorów odda jeden i tylko jeden głos, na na tę z kandydatek, która zasługuje na miano najpiękniejszej.
4. Bierzemy pod uwagę książkowy wygląd postaci.
5. W wyborach biorą udział kobiety uznawane za dojrzałe w Westeros (a więc powyżej 14 roku życia).
6. W wyborach uwzględniamy postaci drugoplanowe, pod warunkiem, że były widziane oczami któregoś z bohaterów książek. Postaci tylko wspominane odpadają.
7. Przypominam też wszystkim jurorom, że w wyborach Miss liczy się nie tylko piękno fizyczne, ale również osobowość i uzdolnienia.

A zatem – pora wybrać sześć najpiękniejszych kobiet Wschodu.

[yop_poll id=”92″]

Related Articles

Komentarzy: 31

 1. Dlaczego a priori zakładasz, że nie brano pod uwagę Pani Kamienne Serce? Upodobania bywają różne. 😀

  1. Poza tym gdy Briene wpadła PKS w ręce to jej rany zaczynały się „goić” jeśli można tak rozumiec odzyskanie zdolności mowy.
   Poza tym głosujcie na Mya’e Stone jest pół mułem ale polubiłem ją 🙂

 2. A czy ostatnie miejsce pobytu Taeny to nie jest czasami Zachód/Południe? Bo przecież po uwięzieniu Cersei, uciekła do Długiego Stołu. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. 🙂 P.S. Czekam na finały, strasznie ciężko się będzie zdecydować!

 3. Jestem rozczarowany porażką Starej Niani, trudno trzeba teraz głosować na młódki 😀

   1. Owszem, choć umieszczanie starszej pani między dość dużą grupą prostytutek wydaje mi się niestosowne. 😛

  1. Nie. Wiemy o niej tylko tyle, że Mychel Redfort został zmuszony do ożenienia się z nią, mimo że wolał Myę Stone.

 4. „A zatem – pora wybrać sześć najpiękniejszych kobiet Królestwa Wysp i Rzek.” Chyba wkradł się błąd 🙂

  1. Nie, przepraszam, ale już się nie wyrobię. Tekst jest trochę za duży. Będzie w sobotę. Ale jutro też zapraszam, bo będzie coś ciekawego do przeczytania (choć tym razem nie mojego pióra).

   1. Dael, czy Rycerz Siedmiu Królestw ma 290 stron około i kończy się na wizycie w namiocie Bloodravena?
    Pytam, bo nie wiem, czy mam odpowiednią wersję na telefonie, a wydała mi się podejrzanie krótka.

    1. Stron Ci teraz nie sprawdzę, ale kończy się – jeśli dobrze pamiętam – rozmową na temat skradzionego jaja. Książka jest krótka, to są na dobrą sprawę trzy nowelki. Ale to nie koniec przygód Dunka i Jaja, bo Martin zapowiedział już następne nowele. W jednej z nich odwiedzimy Winterfell, a ostatnia część cyklu ma wyjawić tajemnicę tragedii w Summerhall.

 5. „ale wierzę, że pierwsza piątka będzie godnie reprezentować Północ (choć technicznie rzecz biorąc tylko Meera jest z Północy ;))”

  Z prawdziwej północy to jest tylko Ygritte i Val 😉

 6. A dlaczego nie bylo Maggie Żaby? Czy jak to tam tej czarownicy do której Cersei poszła?

  1. Bo to było w Krainach Zachodu, gdzie Cersei dorastała, a nie w Krainach Korony. Ale mam nadzieję, że gdy będziemy wybierać Miss Zachodu, DaeL umieści na liście Maggy Żabę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button