FilmyWiadro Internetów

Małe perełki – krótkie filmy animowane

Zazwyczaj piszemy tu o filmach pełnometrażowych. Dziś dla odmiany chcę zaprosić Was na wycieczkę w zupełnie inne rejony – do krainy krótkich animacji. Piękno poniższych filmów polega na tym, że w przeciągu zaledwie kilku minut potrafią opowiedzieć kompletną historię, wywołując całą gamę emocji, od uśmiechu, przez łzy i “WOW!” aż do “WTF?”.

Twórcy w tych krótkich formach nie boją się eksperymentować. Zobaczymy kilka intrygujących koncepcji (Shine, Hybrids), nieoczywiste zwroty akcji (Cat and Moth, Darrel), zabawne historie (BOOM), niesamowity kunszt animatorów (The Wrong Rock). Na koniec zostawiłam perełkę nad perełki – Kitbull.

Przedstawione poniżej filmy trwają od 5 do 8 minut, a w rolach głównych występuje szereg różnych stworzeń. Przyjęłam też zasadę, że historia ma być opowiedziana bez użycia słów.

A teraz zapraszam do oglądania.

BOOM

 

Cat and Moth

 

The Wrong Rock

 

Darrel

 

Hybrids

 

Shine

 

Plum

 

Kitbull

 

Related Articles

Komentarzy: 6

  1. No, jakością wcale nie odstają od tego co wychodzi ze stajni Pixara czy Dreamworks 🙂 I zgadzam się, że z niektórych spokojnie można by zrobić i pełnometrażowy film.

 1. No, przy trzech mi łezka poleciała, w tym przy dwóch więcej niż jedna, a to zapewne znaczy że twórcy osiągnęli swój zamiar 😉

  Masz więcej takich mniej typowych tematów?

  1. Na pewno będzie druga część z animacjami 🙂
   Co do innych „mniej typowych tematów’ – nie wiem co dokładnie masz tu na myśli, ale ja mam sporo różnych zainteresowań i zajawek, więc jest spora szansa na coś takiego.

   1. Przez „mniej typowe” rozumiem nie-mainstreamowe, nie-AAA, można powiedzieć „indie”, z różnych obszarów. Fajnie jest poczytać o tym co robią ludzie nie mając mega rozdmuchanych budżetów. Bo patrząc tylko na główny nurt można się załamać 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button