Różne

Ostatni numer CD-Action wydany przez Wydawnictwo Bauer (i DaeLa w nim teksty)

Ufff, dokonało się. Za kilka dni do kiosków trafi pierwszy numer CD-Action pod egidą Fantasyexpo (a ściślej rzecz biorąc jakiejś jej spółki-córki, której nazwy nawet w tej chwili nie pamiętam), więc pora by wspomnieć o ostatnim numerze wydanym przez Bauera. Mowa o numerze 09/2020, który do kiosków i saloników trafił bodajże pod koniec lipca. Tak, jak zwykle reklamuję go z opóźnieniem, to się zmieni wraz z nowym wydawcą. Obiecuję.

A co z moich tekstów znajdziecie w środku? W dziale Już Graliśmy piszę o Iron Harvest, czyli dieselpunkowej strategii toczącej się w stworzonym przez polskiego malarza Jakuba Różalskiego uniwersum 1920+. Sielankowe obrazy z wiejskiego życia sąsiadują tu z majestatycznymi sylwetkami mechów. O tym jak się grało w wersję beta, przeczytacie w artykule. Przygotowałem też dla Was dużą recenzję gry F1 2020, moim zdaniem najlepszej części serii ścigałek od Codemasterów. Gra naprawdę świetnie wstrzeliła się w przestrzeń pomiędzy wyścigami arcade’owymi a profesjonalnymi symulatorami i każdy fan Formuły 1 powinien po nią sięgnąć. Ale to nie wszystko. W Publicystyce, w tekście Kochana katana, piszę o historii japońskiego miecza, mitach jakimi obrósł oraz o tym, jak owe mity są odzwierciedlane w grach wideo. Wszystko wieńczy mój felieton Mniej niż zero, w którym w sposób – mam nadzieję – żartobliwy piszę o ocenach wystawianych słabym grom.

Jeśli teksty Was interesują, to zapraszam do lektury. Pismo w kioskach będzie (teoretycznie) dostępne tylko do poniedziałku, ale możecie je kupić w wersji elektronicznej w sklepach E-kiosk.plEgazety.pl oraz Nexto.pl. (w serwisie Egazety.pl oraz Nexto.pl, po wyjściu nowego numeru, trzeba będzie przeszukać 09/2020 wśród wydań archiwalnych – ale zapewniam, że nadal będzie dostępne).

A poza tym – w CD-Action idzie nowe. Na razie powolutku, ale spokojnie, niebawem nabierzemy rozpędu. Do przeczytania!

Related Articles

Komentarzy: 4

  1. Jak ktoś ma szansę dorwać to warto dla samego artykułu o katanie. Polecam. Żanetka Leta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button