Książki

Wieści ze Szczurzej Nory #3: Co słychać w Meekhanie?

Sto lat mnie tu nie było. – Lai

Spragnieni meekhańskich newsów? Imperium Meekhańskie, nadal pozostające w dobrych relacjach z zaprzyjaźnioną redakcją fsgk, ma dla Was garść plotek z pograniczy! Co się działo w Meekhanie przez ostatnie pół roku, gdzie można znaleźć meekhańskie quizy i dlaczego powstał anglojęzyczny reddit? Wszystko to dla Was przygotowała redakcja IM 🙂

Premiery za wschodnią granicą

Jak pewnie pamiętacie, cykl meekhański ukazuje się w Rosji, ale ostatnio pojawiły się też wydania na Ukrainie. Wydawnictwo Ridna Mowa niedawno wypuściło drugi tom meekhańskich opowiadań, a w planach jest także tłumaczenie „Nieba ze stali”.

http://meekhan.com/2020/04/08/premiera-opowiesci-z-meekhanskiego-pogranicza-wschod-zachod-po-ukrainsku/

Opowiadanie o wojnie

Z okazji zeszłorocznego Polconu Robert M. Wegner przygotował nowe opowiadanie, w którym znajdziecie opis walk o stolicę Imperium. Audiobook „Jeszcze może załopotać” jest także dostępny na Storytel, czyta niezawodny Filip Kosior.

http://meekhan.com/2019/12/20/audiobook-jeszcze-moze-zalopotac-juz-dostepny/

Meekhan w internecie

Nie tylko w „Nowej Fantastyce”, ale i na lubimyczytac.pl, kawernie czy portalach poświęconych grom i filmom znajdziecie wzmianki o Meekhanie. Ostatnio Michał Cetnarowski wymienił cykl Roberta M. Wegnera jako jeden z najciekawszych serii fantastycznych w swoim felietonie na lubimyczytac.pl

http://meekhan.com/2020/02/22/o-meekhanie-na-lubimyczytac-pl/

Kanał Imperium

Na kanale IM na youtube znajdziecie kilka materiałów poświęconych „Opowieściom z meekhańskiego pogranicza”, w tym spotkania autorskie z Robertem. Ostatnie zarejestrowane spotkanie odbyło się w Obornikach. Update’ujemy też dla Was meekhańską wiki, a w niej dział Tako Rzecze Wegner, gdzie znajdziecie zbiór wypowiedzi Wegnera z ostatnich kilku lat.

https://www.youtube.com/channel/UC59Kb5c9RPtjBhibqLaJznw/videos

English community for all

Meekhańska społeczność rośnie z każdym wydanym tomem, wielu fanów czytających serię w języku rosyjskim pojawia się na polskojęzycznym fanpejdżu i grupie, dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom fandomu i powstał anglojęzyczny reddit. Zapraszamy do dyskusji!

https://www.reddit.com/r/Meekhan/

Ćwiek rozmawia z Wegnerem

W czasie Viralowych Targów Książki zarejestrowanych 3 maja, Jakub Ćwiek i Robert M. Wegner zabrali widzów na meekhańskie pogranicza. Całość spotkania dostępna jest na kanale smakksiazki.pl, a streszczenie znajdziecie również na naszej stronie.

http://meekhan.com/2020/05/03/jakub-cwiek-rozmawia-z-robertem-m-wegnerem-na-smakksiazki-pl/

Niezwykły wywiad

Pandemia sprawiła, że nie mamy możliwości przeprowadzić spotkania autorskiego na żadnym konwencie, ale Robert M. Wegner postanowił odpowiedzieć na pytania fanów mailowo. Imperium Meekhańskie zebrało je od Was ze wszystkich zakątków internetu (pozdrowienia dla Nadii!!!).

http://meekhan.com/2020/05/14/robert-m-wegner-odpowiada-na-pytania-fanow/

Meekhańskie quizy

Imperium Meekhańskie przygotowało quizy wiedzy dla fanów „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” Roberta M. Wegnera. Sprawdźcie swoją wiedzę!

Zapraszamy na Szczurzą Norę!
Imperium Meekhańskie

Imperium Meekhańskie

Imperium Meekhańskie to oficjalny fanpage poświęcony twórczości Roberta M. Wegnera. Zapraszamy na imperium-meekhanskie.blogspot.com

Related Articles

Komentarzy: 11

 1. to nie newsy tylko linki z mini-zajawką. bardziej mi się podoba formuła martinowskich newsów.

  1. Tak, ale Imperium Meekhańskie jest prawdziwą skarbnicą wiedzy i wiadomości na temat książek Wegnera, więc zamiast powtarzać te same wiadomości chcieliśmy ich troszkę (w miarę skromnych możliwości) podpromować.

 2. O Lai wróciła! Witamy z powrotem ;). Czyżby Czytanki Twojej roboty też miały wrócić?

 3. Swoją drogą, ciekawe czy Martin wyłga się z obietnicy przygotowania książki do WorldCon’u w Nowej Zelandii, bo w końcu mówił tylko o tym, że jeżeli PRZYJEDZIE (a WORLDCON jak się odbędzie w ogóle, to raczej wirtualnie) bez książki to go mogą zamknąć.

 4. Pozdrawiam też!!!

  A książka się pisze z tego co wiadomo, kiedy będzie autor nie informuje nie chcąc łamać serc w przypadku opóźnień. 🙂

 5. Nie wiem czy to już pisałem tutaj czy nie, ale piąta część Meekhanu jest naprawdę słaba. A już rozwiązanie czym jest Niesmiertelna flota to kaszana. Autor zupełnie niepotrzebnie zaczął zabawe z wędrówkami w czasie i przestrzeni i wyszlo to kompletnie beznadziejnie. Dialog przy drzewie, czy tam drzewku byl żenujący, prawie nic nie zrozumiałem choc czytałem trzy razy. Wciąż broni sie oryginalność postaci i ludów jednak główny wątek nie jest popychany w żaden sposób do przodu a tylko gmatwa cholernie i tak juz cholernie zagmatwana historie. Wozacy wciąż swietni, czerwone szóstki tez, ale na wszystkich bogów, oby ten cykl nie poszedł droga MKP gdzie tomów kolejnych po siódmym nie da sie zdzierżyć, a liczba pobocznych opowiadań i wątków zaczyna liczebnie przewyższać oryginał. W meekhanie wszystko dobrze sie zaczelo, ale poziom zdecydowanie spada.

  1. True. Gość wymyślił tak skomplikowany motyw, ze sam się w nim gubi. A wynika to z jednej paskudnej cechy. Tworzy fajne punkty w mapie fabuły ale bez wizji ich łączenia. I czasem daje fatalny content, który ma JAKOŚ dowieźć czytelnika z pktu A do pktu B.
   Postaci zdecydowanie są najfajniejsza cecha sagi, która ja ciągnie za uszy.

  1. <3 Dostaję od Was sporo emaili, ciepłych słów i zapytań, więc chciałam dać znać, że żyję 🙂 Zdrówka życzę :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button