RóżneWiadro Internetów

Wiadro Internetów: Grudzień 2015

 

Obiecałem, że zabiorę się za to wcześniej i co? I wyszło jak zwykle. 31.01 Anno Domini 2016 a ja patrzę co się działo w Grudniu roku ubiegłego. Tak widać musi być – może czas przemianować serię na „przeżyjmy to jeszcze raz” albo „tak kiedyś szukali”. Nie ma że boli – analiza Grudnia 2015 nadejszła.

Nie ma drugiego hasła, które w naszym rodzimym guglu nie zrobiłoby większej kariery w tym miesiącu niż ewa tylman (mała litera zgodnie z oryginalną pisownią). Wygrała Internet. Skok o 3250%. Zasadniczo nie wiem dlaczego zaginięcie tej dziewczyny, spośród wszystkich zaginięć, zabójstw, porwań, i temu podobnych zyskało taki rozgłos. Rozumiem w Poznaniu – gdzie to wszystko miało miejsce – ale co to wydarzenie interesuje kogoś w Świętokrzyskiem? No najwyraźniej interesuje, choć oczywiście największe zainteresowanie tematem obserwujemy w Wielkopolsce. Nagroda za najbardziej wiotkie wzruszenie ramionami co do losu ewy tylman należy się Opolu.

ewa

Ewa nie wzbudza już takich emocji. Częstość jej wyników, wraz z czasem antenowym w wiadomościach, spada. Jako ciekawostka wykres od Listopada po koniec Stycznia. Szczyt 2 Grudnia, środa. Nie mam pojęcia czemu.. Ewa zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada.

ewa_2Daleko hen na liście, figuruje Przebudzenie Mocy, a właściwie ogólniej gwiezdne wojny. W sumie nie dziwota – premiera, hajp. Cały świat czekał. Zasadniczo dziwię się trochę, że nie jest to pierwsze miejsce na grudniowej liście. Świętokrzyskie zdecydowanie budziło Moc w tym miesiącu:

gwiezdne_wojny

Ciekawe, że skok zainteresowania największy notujemy krótko przed, a potem już po premierze w Polsce. Może to ludzie szukający potwierdzenia swojej opinii na temat tego jak bardzo straszny i przerażający był Kylo. Zwłaszcza gdy zdjął hełm.

gwiezdne_wojny_2Dalej nuda – kalendarz 2016. Nawet nie poświęcę temu specjalnie dużo czasu i szkoda grafiki – ale ciekawe, że akurat na Podlasiu kalendarzy kupują najwięcej. Jeśli wierzyć statystyce – kupują je na Allegro.

Następny jest huawei p8 (nigdy się nie nauczę jak to się czyta). Nie słyszałem o żadnym wielkim wydarzeniu. Fakt, może słabo nasłuchiwałem, ale zwykle coś jednak do mnie dociera. Sprawdzam o co szło. I coś słabo znajduję wyjaśnienie tematu. Tani ten smartfon nie jest… w wersji lite w Saturnie jest za ~850 pln. Może premiera? Wiki mówi, że wyszło w kwietniu 2015. O co chodzi? Ktoś coś wie? Promo w T-mobile? Orange dorzucał do pakietu? Huawei p8 jest najbardziej pożądany na Podlasiu, w Lubuskiem i Świętokrzyskiem:

huawei

Dalej jest star wars. Analiza tego terminu chyba zbędna – w końcu były już gwiezdne wojny. Natomiast rozkoszną kropką nad „i” w ten analizie jest odpowiedź na nurtujące mnie wciąż pytanie – dlaczego Opolskie prawie nigdzie nie notowało żadnych wzrostów w popularnych zapytaniach. Otóż chyba znalazłem odpowiedź. Jedne z ostatnich zapytań – cda całe filmy – znalazł chyba dobry grunt na budowanie fanbazy:

cda_cale_filmyBum!

Related Articles

Komentarzy: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button