RóżneWiadro Internetów

Wiadro Internetów: Sierpień 2015

sierpien_2015Mija kolejny miesiąc, społeczność internetowa szuka tematów ważnych, intrygujących i kontrowersyjnych. W sierpniu problem, przynajmniej dla mnie, polega na tym, że absolutnym hitem okazało się hasło, o którym nie wiedziałem absolutnie, kompletnie nic. Inne hasła więcej mówią, ale i tak czasami trzeba poszukać i zadać parę pytań, żeby dojść do tego o co właściwie szło.

Jak pisałem, hitem, podwójnym przebiciem okazało się w sierpniu hasło Barbara Sienkiewicz oraz Barbara Sienkiewicz aktorka. Kto wie kto to jest, niech pierwszy rzuci kamieniem. Ja nie mam pojęcia, ale zna ją naród, więc szukam. W pierwszej połowie miesiąca gruchnął wzrost zainteresowania tematem. Głównie wew Świętokrzyskiem (dobrze napisałem, ortograficzni malkontenci? 😉 ), a najmniejszym w Lubuskiem i w Opolskiem. Mam wrażenie, że w tych dwóch województwach mało co wzbudza skokowe zainteresowanie. No ale jak aktorka z takich hitów jak Ranczo czy M jak Miłość rodzi bliźniaki mając lat 60 (jeśli wierzyć serwisom plotkarskim) no to Polska huczy. To znaczy nikt, kogo znam, nie huczał, ale widocznie sprawa była na tyle gorąca, że nawet telewizja śniadaniowa ją zaprosiła. Blichtr i chwała.

barbara_sienkiewicz

 

Swoją drogą zastanawiałem się, który z seriali – M jak Miłość czy Ranczo – ma więcej miejsca w sercach  internautów i dalej szukać porównań. Sierpniowy Google mówi, że Ranczo, zapewne dzięki pani Basi i jej ciąży w jesieni życia, wygrało w cuglach początek miesiąca. Jednak coś się wydarzyło dalej, bo na końcu Sierpnia M jak Miłość skoczyło mocno, praktycznie doganiając drugi polski klejnot produkcji telewizyjnych.

 

ranczo_milosc

 

 

No dobra jedziem dalej. Hasłem, które obudziło województwo Opolskie było ING bank online. Nie rozumiem dlaczego, szukałem jakiś promocji, czegoś specjalnego, afer.. nie znalazłem nic co by to tłumaczyło. Były wyniki jakiejś loterii, były jakieś doładowania.. ale nic co uzasadniałoby skok w poniedziałek 10.08. Ewentualnie przyszło mi do głowy, że może wypłata przyszła? Może ktoś wie o co szło, komentarze stoją otworem.

ing_online

Na liście haseł z Sierpnia figuruje też konkurencyjny bank, mianowicie bzwbk. I podobnie jak w przypadku ING skoki następują w podobnych momentach, mianowicie w poniedziałki. Różnica jednak między popularnością wyszukiwania bzwbk jest niemała, a i regiony w których takie wyszukiwania następują mówią coś też o klienteli tych banków.

ing-bzwbk

Nie do końca rozumiem też nagłego skoku popularności hasła cda całe filmy. Po pierwsze z uwagi na to, że nie znam tego serwisu (streaming filmów? really? lata 00’s dzwoniły.. chcą swój serwis z powrotem). Co natomiast nie zaskakuje wcale to szczyty występujące w weekendy (hue hue hue). Wychodzi na to, że Polacy oglądają filmy głownie w weekendy, nie w tygodniu. Oraz, że stolica naszego pirac.. pożyczania jest bardzo wycentrowana geograficznie względem mapy kraju. No ładnie Łodzianie.. bardzo ładnie.

cda

 

Zostały mi jeszcze dwa hasła, które chciałem wspomnieć. Jednym z nich jest windows 10. Temat zasadniczo w całej Polsce na równi, poza Wielkopolską i Mazowszem (gdzie najwyraźniej już się temat przegryzł). Ciekawe, że dopiero teraz gruchnął, bo przecież nie od wczoraj pół Internetów grzmi i błyska na ten temat. Inna sprawa, że Google wskazuje powiązane zapytania, które dają trochę głębszy obraz tego, co mogło być powodem jakiegoś wzrostu zainteresowania Windowsem 10.

win10

 

Ostatnim tematem miesiąca jest niejakie 90 minut. I mam zgryz z tym trochę… totalnie nie wiem co to jest. Trochę jak z panią Barbarą Sienkiewicz. Wykresiki pokazują głównie zainteresowanie na południowym wschodzie kraju, i to zawsze w niedziele. Wpisuje w wyszukiwarkę i pokazuje mi się www.90minut.pl . Noooo dobra już powoli wiem czemu w życiu na to nie trafiłem. Futbol futbol futbol czyli ogólnie miejsce, w które mogłem się zapuścić tylko przy takiej właśnie analizie. Piłka nożna niby taka popularna, a jednak 60 letnia mama bliźniąt z Rancza została koronowana na królową polskich wyszukiwań miesiąca sierpnia. Choć średnia wygląda bardzo podobnie, to jednak przebicie jest zdecydowanie większe. Dla porównania: 90minut

 

Dość tego dobrego, Sierpień zakończony, pozostaje aktywna obserwacja Września.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button