Przedostatni numer CD-Action (08/2020) pod egidą Wydawnictwa Bauer (i DaeLowe w nim teksty)

Wybaczcie, że znów ten news powstaje z trzytygodniowym opóźnieniem, ale tym razem miałem niezłą wymówkę – mały pożar (spokojnie, Bąbel jest cały) i konieczny remont. Ale ponieważ za kilka dni w kioskach pojawi się numer 09/2020, poczułem się zobowiązany żeby wspomnieć o moich tekstach. A przy okazji namówić kogoś do kupna – czy to w saloniku prasowym, czy w wersji elektronicznej (to ostatnie będzie zresztą możliwe przez dłuższy czas, bo archiwalne numery CDA nie znikają z cyfrowych store frontów). A warto ten numer kupić chociażby dlatego, że to przedostatni wydany przez Bauera. Numer 10/2020 będzie już oficjalnie wydany przez nową spółkę-córkę agencji Fantasyexpo.

Okładka 08/2020

Ale dość już tych tłumaczeń, przejdźmy do zawartości. W numerze 08/2020 znajdziecie jak zwykle sporą porcję moich artykułów. W dziale Już Graliśmy piszę o cyberpunkowym “biegaczu” z akcją widzianą z perspektywy pierwszej osoby, czyli Ghostrunnerze. Tytuł jest współtworzony przez Polaków, a ja dzięki uprzejmości developerów uczestniczyłem w ogrywaniu niezłego kawałka tej produkcji. W Recenzjach serwuję powrót do przeszłości (ale w jakim stylu) pisząc o Command & Conquer Remastered Collection – czyli poprawionej i przystosowanej do wymagań współczesnego gracza wersji kultowej strategii Command & Conquer oraz jej spin-offu Red Alert. Maczałem też palce w Publicystyce. Gry kontrowersyjne: Pasjans to mój nieco żartobliwy tekst o wojnie, jaką w latach 90. i na początku XXI wieku, amerykańscy prawodawcy wytoczyli windowsowemu Pasjansowi (zresztą o grze z innej strony pisze też w numerze Smuggler – a to dlatego, że obchodziła 30 urodziny). Popełniłem też w numerze felieton pt. “Głos pokolenia” poświęcony… Klocuchowi. Czyli mojemu ulubionemu polskiemu youtuberowi.

Jeśli teksty Was interesują, to zapraszam do lektury. Pismo w kioskach będzie (teoretycznie) dostępne tylko do poniedziałku, ale możecie je kupić w wersji elektronicznej w sklepach E-kiosk.plEgazety.pl oraz Nexto.pl. (w serwisie Egazety.pl oraz Nexto.pl, po wyjściu nowego numeru, trzeba będzie przeszukać 08/2020 wśród wydań archiwalnych – ale zapewniam, że nadal będzie dostępne).

 

-->

Kilka komentarzy do "Przedostatni numer CD-Action (08/2020) pod egidą Wydawnictwa Bauer (i DaeLowe w nim teksty)"

 • 27 lipca 2020 at 14:45
  Permalink

  Mam nadzieję że pożar nie był poważny. I że nie tylko Bąbel, ale również Ty jesteś cały;)

  Reply
  • DaeL
   27 lipca 2020 at 14:48
   Permalink

   Dzięki. Paliło się nie u mnie, ale pode mną, ale szkód i tak trochę się z tego narobiło. Wszystkie okna do wymiany, bo zewnętrzne warstwy popękały od temperatury. Ale na szczęście wyszliśmy z opresji cało 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków