Szalone Teorie: Obłąkane Spekulacje na temat Wichrów Zimy

Ludu Westeros! Premiera Wichrów Zimy nadciąga wielkimi krokami. Wprawdzie nikt jeszcze tej informacji oficjalnie nie potwierdził, ale wszyscy wiemy, że kruki nie kraczą o niczym innym, jak o niespodziance, jaką na marzec 2016 roku zaplanował George R.R. Martin.

Pomyślałem, że to najwłaściwszy moment na to, by wyrwać się na chwilę ze sztywnych ram Szalonych Teorii i zastąpić je Obłąkanymi Spekulacjami. Zapomnijmy na chwilę o dowodach, cytatach, analizie motywów literackich i oddajmy się przyjemności spekulowania na temat tego, co znajdzie się w najnowszej książce George’a R.R. Martina. Z chęcią usłyszałbym od Was czego oczekujecie po Wichrach Zimy? Czego najbardziej się obawiacie? Co uważacie za niemal pewne? I jak poprowadzilibyście fabułę Wichrów Zimy? Przyjmujemy zarówno krótkie spostrzeżenia, jak i długaśne elaboraty. Nie potrzebujemy żadnych dowodów. Dajcie w komentarzach ujście swym proroczym zdolnościom.

Kiedy książka ujrzy już światło dzienne, wszystkie te wypowiedzi dowiodą albo naszej niesamowitej przenikliwości, albo autentycznego obłąkania.

Ale póki co, pozwólcie, że zacznę. Oto moje 13 proroctw (dla uczczenia 13 Lorda Dowódcy Nocnej Straży, znanego też jako Nocny Król) dotyczących wydarzeń z Wichrów Zimy.

1. Daenerys stanie na czele khalasaaru i wywrze zemstę na Khalu Jhaqo, Khalu Pono i Mago.

 • Jak pisałem w tekstach o przepowiedniach dla Daenerys (TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ), powrót do miejsca, w którym rozpoczęła swoją podróż jest jej pisany. A zemsta na zdrajcach, którzy opuścili ją i Khala Drogo to coś, co Dany wyraźnie zapowiedziała.

2. Barristan Selmy zginie, a Meereen spłonie.

 • Dwa smoki na wolności w samym środku bitwy. Po jednej stronie Nieskalani, żelaźni ludzie i dwie kompanie najemnicze, które przechodzą na stronę targaryeńską już po rozpoczęciu walk. Z drugiej strony koalicja sześciu miast-państw, wsparta przez kolejne dwie kompanie najemnicze. To nie ma prawa się dobrze skończyć.
 • GRRM zapowiedział, że zginie wiele postaci, z których perspektywy oglądaliśmy akcję w Tańcu ze smokami. Sądzę, że Barristan jest jedną z nich.

3. Victarion porwie jednego ze smoków, a potem zginie. Smoka przejmie Euron.

 • Wszyscy kochamy Victariona miłością, jaką można darzyć tylko pozbawionego zdolności do głębszej refleksji, obłąkanego watażkę z magiczną ręką. Ale wszyscy wiemy też, że – przy całym swym uroku – Victarion jest skazany na śmierć. Moqorro mu ją nawet przepowiedział, ale Victarion jak zwykle nie zrozumiał aluzji. Żelazny kapitan jest kolejną postacią z której perspektywy oglądaliśmy wydarzenia z książek, a która nie przeżyje Wichrów zimy.
 • Róg – jak się zapewne okaże – przywiązuje smoka nie do danej osoby, ale do linii krwi.
Jesteście nadal ze mną?
Jesteście nadal ze mną?

4. Tyrion Lannister zapanuje nad drugim smokiem, po czym uda się do Westeros wesprzeć Aegona.

 • Tyrion jest jedną z nielicznych postaci, które wiedzą co nieco o smokach. Zapanowanie nad jednym z nich, sprawi, iż to Tyrion będzie rozdawać karty. Wiemy co jest jego celem – Casterly Rock. I wiemy jak może uzyskać to, co mu się należy – ofiarowując smoka oraz resztki sił Daenerys Aegonowi. Poza tym mamy jeszcze jedną wskazówkę. Jeden ze snów Tyriona, w którym karzeł, u boku Bittersteela walczy z Jaimem. A co innego mógłby symbolizować Bittersteel jeśli nie Złotą Kompanię (i sprawę Blackfyre’ów?)

5. Daenerys wróci wraz z Dothrakami do zniszczonego Meereen, a nastepnie rozpocznie przygotowania do ataku na Siedem Królestw.

 • Daenerys począwszy od Starcia królów była postacią skonfliktowaną, niepewną, pozbawioną wizji tego, co ma zrobić. Potrzebuje solidnego policzka na otrzeźwienie. Kradzież smoków i zniszczenie miasta, które próbowała ratować, raz na zawsze rozstrzygnie konflikty wewnętrzne Dany. Targaryeńska księżniczka zrozumie, że pisane są jej Ogień i Krew.

6. Stannis wygra bitwę na lodzie.

 • Stannis Baratheon wygra pierwszą bitwę z siłami Boltonów używając podstępu. Biorąc pod uwagę położenie geograficzne jego armii, a także to, jak bardzo George R.R. Martin lubi historyczne pararele, możemy spodziewać się powtórki z Bitwy na Jeziorze Pejpus pomiędzy Zakonem Krzyżackim a siłami księstwa Nowogrodu (więcej na ten temat już wkrótce).

7. Stannis Baratheon powtórzy historię Robba Starka.

 • Zwycięstwa militarne na Północy nie uchronią Stannisa przed stratą swoich dwóch głównych twierdz. Smoczą Skałę zajęły już wojska Tyrellów, natomiast Koniec Burzy zostanie zdobyty przez Aegona.
 • Shireen zostanie poświęcona przez Melisandrę, która spróbuje w ten sposób ratować samego Stannisa lub Jona Snow.
 • Ostatcznie los Stannisa przypieczętuje zdrada sojuszników. Stannis był dla ludzi Północy potrzebny tak długo, jak długo walczył z Boltonami. Ale nigdy nie uznają go za króla.
 • Jeśli Stannis będzie miał szczęście (choć miał go w życiu mało), to nie umrze, ale zostanie tysięcznym Lordem Dowódcą Nocnej Straży. Bardziej prawdopodobna (i smutna) jest jednak po prostu śmierć.
Niestety Stannis raczej Wichrów zimy nie przeżyje.
Niestety Stannis raczej Wichrów zimy nie przeżyje.

8. Jon Snow ożyje i zostanie Królem Północy

 • Nic dodać, nic ująć. Historia powrotu Jona Snow została opisana w tym dwuczęściowym tekście: TUTAJ i TUTAJ.
 • Powody dla których, moim zdaniem, Jon zostanie okrzyknięty Królem Północy streściłem TUTAJ.

9. Dorne opowie się po stronie Aegona.

 • Po odrzuceniu przez Daenerys sojuszu z Dornijczykami, Doran zainteresuje się nowym, lepszym “Targaryenem”.
 • Zanim Doran zdąży wszystko solidnie przemyśleć, Arianne wyjdzie za Aegona, przypieczętowując los Myrcelli i sojusz Aegona z Dorne.

10. Arya wróci do Westeros.

 • Essos stanie się naprawdę nudnym miejscem

11. O losie Cersei zadecyduje walka na śmierć i życie w turnieju Mortal Kom… wróć… w Próbie Siedmiu.

 • Wśród uczestników znajdą się Robert Strong oraz Grabarz, znani szerszej publiczności jako Gregor i Sandor Clegane. Cleganebowl!

12. Jaime przeżyje spotkanie z Panią Kamienne Serce.

 • Jaime, by dopełnić tragizmu swej postaci, musi jeszcze wystąpić przeciw własnemu bratu. Dlatego właśnie sądzę, że przeżyje spotkanie z Panią Kamienne Serce. Być może w najbardziej gorzki z możliwych sposobów – zabijając Brienne w próbie walki.

13. Pod koniec książki Biali Wędrowcy zaatakują omijając Mur, a Daenerys wyląduje w Westeros.

 • Sposób w jaki Inni spłatają wszystkim psikusa opisałem TUTAJ.

A teraz Wasza kolej! Zaskoczcie mnie.

PS. Pod koniec tygodnia wracamy do normalnej formuły Szalonych Teorii. Następny w kolejce jest tekst o prawdziwym autorze Różowego Listu.

-->

Kilka komentarzy do "Szalone Teorie: Obłąkane Spekulacje na temat Wichrów Zimy"

 • 5 grudnia 2015 at 23:45
  Permalink

  Z Daelem tak zawsze. Naobiecuje, ale żeby termin dotrzymać to się chyba mu nigdy jeszcze nie zdarzyło

  Reply
 • 6 grudnia 2015 at 07:57
  Permalink

  Czepiacie się, przecież to najlepsze tradycje grotronowe. 😉

  Reply
 • 6 grudnia 2015 at 11:37
  Permalink

  Sami żeście tego chcieli, ja uprzedzałem…
  26. Jon Snow-Stark-Targaryen ożywa dzięki sile własnej woli i wraca do służby, ale już tylko jako wolontariusz. Nadal miło wspomina Ygritte, choć uświadamia sobie, iż właściwie to został przez nią zgwałcony. Rozpaczliwie odrzucając coraz bardziej natarczywe, ogniste (hmm…) zaloty Melissandre oraz niewybredne, żeby nie powiedzieć sprośne, umizgi Val powoli zaczyna zdawać sobie sprawę, że w rzeczywistości najbardziej pociąga go Edd Cierpiętnik. Te wspólne warty i patrole, te szorstkie męskie rozmowy przy ognisku… Wreszcie pewnej mroźnej, śnieżystej nocy na szczycie Muru obaj mężczyźni wyznają sobie wzajemnie głębię łączącego ich uczucia. Odtąd stają się nierozłączni, aż do chwili, gdy Jon zmuszony jest udać się na Południe, by ostatecznie rozwikłać tajemnicę swego pochodzenia. W Królewskiej Przystani na jakimś raucie spotyka ozdrowiałego Lorasa Tyrella. Od pierwszego wejrzenia obu ogarnia płomień namiętności, wreszcie postanawiają porzucić zakłamany świat wojen, wielkiej polityki, turniejów rycerskich i innego takiego badziewia i razem przenoszą się do ślicznego, małego – zaledwie 126-pokojowego – pałacyku, rozkosznie usytuowanego na południowych brzegach Arbor, wśród palm, kwiatów (z przewagą niebieskich róż) oraz wiernej służby. Wiodą tam długie i szczęśliwe życie. Prawda, jakie to słodkie? Na dalekiej Północy porzucony Edd rozpacza i cierpi (jak to cierpiętnik), wreszcie nie wytrzymuje presji i popełnia samobójstwo rzucając się ze szczytu Muru wprost pod nogi rozpędzonego mamuta. Na domiar złego kiedy już leci w dół ogromne. czarne ptaszysko dziobie go z całej siły w skroń, skrzecząc “ziarno! ziarno!” oraz “Snow! Snow!”. Prawda, jakie to gorzkie? GRR Martin kończy Sagę obrazem Jona i Lorasa, trzymających się za ręce, spacerujących po złocistej plaży, wzdłuż lazurowego morza i nucących “Szalalala lalala…”. Z tyłu Duch “Głos Czardrzewa” w pysku niósł…
  Zakończyłem.
  P.S. A tak na poważnie: tych, których znudziłem lub zirytowałem – przepraszam, tym, którym się spodobało dziękuję. Mój cykl futurystyczno-schizofrenicznych pogadanek dedykuję DaeLowi, który nie tylko wykonuje dla nas kawał wspaniałej roboty, ale także ma poczucie humoru, a to nie zawsze idzie w parze. Mistrzu – chapeau bas!

  Reply
 • 6 grudnia 2015 at 12:18
  Permalink

  szacunek Deal za wszystko, standardowe pytanie :)) kiedy teoria

  Reply
  • 6 grudnia 2015 at 12:32
   Permalink

   Za [-30] minut. Ewentualnie za -30 minut.

   Reply
   • 6 grudnia 2015 at 19:02
    Permalink

    A jeśli to miała być 12 w nocy? 😛

    Reply
 • 6 grudnia 2015 at 19:19
  Permalink

  Ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe Teorie lub Spekulacje? Ser Arc już chyba wszystko omówił, a na Daela się nie doczekamy. Ktoś?Coś?

  Reply
  • 6 grudnia 2015 at 19:21
   Permalink

   Ja mam teorię, ale jest zbyt głupia aby ją opisać. (Głupia, nie absurdalna – absurd może być ciekawy, vide Ser Arc.)

   Reply
   • 6 grudnia 2015 at 19:23
    Permalink

    No to czekamy na Mistrza… I czekamy… I czekamy…………

    Reply
  • 6 grudnia 2015 at 19:22
   Permalink

   No Dael, co tam?
   PS. Sam rozumiesz, że tak się niecierpliwimy i wkurzmy na twoje opóźnienia tylko z twojej winy – jakbyś nie pisał tak zajmująco, nikt by tak niecierpliwie nie wyczekiwał kolejnych tekstów.

   Reply
   • DaeL
    6 grudnia 2015 at 20:29
    Permalink

    Już gotowe. Na swoje usprawiedliwienie mam to, że zacząłem dziś pisać zupełnie nową teorię, bo Różowy List chcę jednak opublikować dopiero po wrzuceniu następnego filmiku.

    Reply
 • 6 grudnia 2015 at 19:38
  Permalink

  Myślicie że będzie dzisiaj? Obstawiamy zakłady? 😉

  Reply
  • DaeL
   6 grudnia 2015 at 20:29
   Permalink

   Mam nadzieję, że postawiłeś kasę na tak 🙂

   Reply
 • 6 grudnia 2015 at 19:50
  Permalink

  No wiecie, z DaeLem to jest tak, jak w tym starym dowcipie o facecie, który powiesił sobie na drzwiach lodówki kartkę z napisem “Od jutra nie piję!” i codziennie rano, wyjmując flaszkę, mówi “oj, jak dobrze, że od jutra” 🙂 Tyle, że On ma kartkę z napisem “jutro napiszę Teorię”.

  Reply
  • DaeL
   6 grudnia 2015 at 20:18
   Permalink

   Dokładnie tak. Choć w moim wypadku kartka jest na flaszce. Co tym bardziej uzasadnia opóźnienia. Ale spoko, tekst już jest. Choć na inny temat, niż obiecywałem 😀

   Reply
 • 6 grudnia 2015 at 21:35
  Permalink

  A co z tą teorią o Księciu, którego obiecano ?

  Reply
  • DaeL
   10 grudnia 2015 at 02:15
   Permalink

   Będzie, ale w trochę dalszej kolejności.

   Reply
 • 9 grudnia 2015 at 09:54
  Permalink

  W serialu :
  – Brienne dostaje z kuszy w plecy. Stannis przeżywa i zostaje nowym Fetorem.
  – Arya ucieka z Domu Cz&B z wiedzą jak przybierać inne twarze ale nie zostaje Nikim. Za to ścigają ją wszyscy
  z Domu Cz&B. Zabiera z sobą trochę wody ze studni – tej która zabija.
  Trafia do Westeros, chce dotrzeć do W.Freya. W tym celu zabija i robi sobie maskę z innego Freya. Niestety w tej postaci łapie ją Lady Stoneheart i zabija. Kiedy orientuje się co zrobiła sama popełnia samobójstwo.

  W wyniku Clegeanbowl wychodzi na jaw kazirodcze pochodzenie Tomena Baratheon i zostaje on zatłuczony przez Wiarę pałkami.
  Aby uniknąć chaosu w królestwie, Szary Wróbel ogłasza, że tylko Myrcella jest z prawego związku Roberta i Cersei i po powrocie zostaje królową.
  Myrcella Baratheon otrzymuje truciznę od Sand ale jest to trucizna o powolnym działaniu- ta która niszczy wnętrzności od środka ( w SZT była o niej mowa przy okazji śmierci Tywina Lanistera). Myrcella w wyniku działania trucizny umiera.

  Cersei za jej śmierć wini Jamiego, w szale rzuca się na niego i w wyniku zamieszania Jamie wbija jej nóż. Spełnia się przepowiednia Maggy Żaby o śmierci z ręki młodszego brata – ).Cersei umiera.

  Jona czeka epicka przyszłość. Dlaczego ? Ponieważ po tą postacią kryje się sam GRRM ! Dowód ?
  oto link do zdjęcia młodego GRRM : http://i.imgur.com/HR48NFU.jpg
  Wygląd Jona Snowa jest wzorowany na GRRM i w jego życiorysie należy szukać odpowiedzi !

  Reply
  • DaeL
   10 grudnia 2015 at 02:15
   Permalink

   “Jona czeka epicka przyszłość. Dlaczego ? Ponieważ po tą postacią kryje się sam GRRM ! Dowód ?
   oto link do zdjęcia młodego GRRM : http://i.imgur.com/HR48NFU.jpg
   To jest genialne. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś to zdjęcie, ale jest naprawdę świetne.

   Reply
   • 10 grudnia 2015 at 08:21
    Permalink

    Wpisałem w google” young grrm”. Jest tam wiele zdjęć ale to ze względu na podobieństwo do JS przykuło moją uwagę. Opublikowano je na http://www.redditweekly.com . Generalnie podobny jest do zdjęć publikowanych na stronie domowej Maritna więc wykluczyłem jakiś fake.
    Analizuję teraz biografię GRRM aby odkryć wątki które można wrzucić do SzT. Jak coś znajdę dobrego to dam znać.

    Reply
   • 10 grudnia 2015 at 13:08
    Permalink

    Rozwinięcie Teorii JS=GRRM
    1. Westeros to nic innego jak New Jersey z jego cześcią Bayonne w której urodził się
    GRRM . Porównanie map Westeros z mapą N.J. :
    Mapa Westeros – Bayonne z lekkim wyprostowaniem w lewo
    Mapa Westeros – Bayonne minus Nowy York
    Mapa Westeros – Bayonne z ” lekko” obrobionym Nowy Jorkiem, mapa nieco “zgnieciona”
    tak jak średniowieczne mapy świata, europy nie trzymają proporcji:)
    https://photos.google.com/share/AF1QipPAb8orH9bQWaMuAzUhnKC9m9Y20VjntZ_PcJph-tOiqrBTyzngXcGoNa3t-7dCQQ/photo/AF1QipPNLFtOghi5BWNSS9AC1brb-OJ_YiO933PG_4V7?key=RmdNOGlMWGFyQWZjX3ZtQzFtTWNRZlFZNUFhNTJn

    2. GRRM urodził się w Bayonne na 31 street. Na mapie Google jest to miejsce po prawej…. a na odpowiadającej jej mapie Dorne to okolice …Wieży Radości.
    https://goo.gl/photos/LQFex3NLy1zKUyAE9

    3. Pierwsza żona GRRM i Pierwsza kobieta Jona Snow :
    https://goo.gl/photos/rtkHVgmng1NJvPgy6

    Reply
    • DaeL
     10 grudnia 2015 at 22:07
     Permalink

     Kapitalne. Zwłaszcza mapki.
     Aha, tylko mała uwaga na przyszłość – nie wrzucajcie więcej niż jednego linka do komentarza, bo filtr antyspamowy je odrzuca. Muszę potem ręcznie je wyciągać, a nie zawsze mam okazję, bo nie wchodzę do panelu administracyjnego codziennie.

     Reply
    • 11 grudnia 2015 at 00:17
     Permalink

     No, a kogo Wam przypomina Parris McBride, obecna żona Martina?

     Reply
     • 11 grudnia 2015 at 07:32
      Permalink

      Sansa Lanister… czyżby? Jeżeli okaże się, że Jon jest tylko jej kuzynem to jak na warunki Westeros mogą się ożenić. Sansa Stark i Jon Targaryen. Król Północy.

      Reply
 • 17 grudnia 2015 at 09:02
  Permalink

  Ja bym dodał kilka wątków, które powinny też jakoś się rozstrzygnąć, może już w “Wichrach”
  1. Jorah Mormont + Jon Snow. Tak, tak. Muszą się jakoś spotkać. Nie po to tyle było gadania o przekazywaniu Jonowi “Długiego pazura” i rozdrapywania swoich win wobec Starków przez Joraha, żeby w jakiś sposób tego GRRM nie domknął. W PLiO jest dużo postaci takich jak z Szekspira, targają nimi różne emocje i ich losy często się wikłają w Szekspirowskim stylu. Stannis i Mel, Tyrion, Robb, w jakiś sposób także Theon – rozdarci między uczuciami a obowiązkami. Ale Jorah jest chyba najbardziej typowo skonstruowany – nie dość, że źle lokuje swoje uczucia do kobiet, to jeszcze musi w końcu zmazać jakoś swoje przewiny. Moim zdaniem miecz do niego wróci. Może na jakąś decydującą ostatnią potyczkę. Może ocali jakiegoś Starka (Brana? Jona?) i umrze doczekawszy się wybaczenia? A może przeżyje by zostać Lordem Dowódcą Nocnej Straży? Dlaczego nie – rodzinna tradycja też zobowiązuje.
  2. Littlefinger na Żelaznym Tronie. – to się musi wydarzyć i zdarzy się naprawdę szybko. Znów – mozolna i pełna intryg droga Petyra od społecznych dołów do coraz wyższych stanowisk i coraz większej władzy powinna zostać zwieńczona największym możliwym triumfem. Być może jakoś z pomocą Sansy ale niekoniecznie. Littlefinger będzie kolejnym królem po Tommenie, ewentualnie po Aegonie. Prawdopodobnie będzie to triumf kosztem śmierci jakichś ważnych postaci (obstawiam Cersei, z którą Littlefinger niezbyt się lubią) ale też zakończy się tragicznie, choć raczej w kolejnym tomie. Wcale niekoniecznie Sansa musi go zniszczyć, choć może się do tego przyczynić. Osobiście obstawiam, że Littlefingera wykończą Inni, którzy z całą pewnością dotrą do Królewskiej Przystani.
  3. Nawiązanie kontaktu z Innymi – jak to wiele razy zauważył DaeL, Inni wcale nie są z gruntu “źli”. Mają swoje powody do ekspansji (może chcą dotrzeć do jakiegoś celu? Asshai?), w każdym razie istnieje jakaś metoda komunikacji z nimi. Nawet Craster miał przecież z Innymi swój układ. Kto się z nimi dogada – największe szanse daję Branowi a potem Jonowi. Może obaj razem, może jeszcze Daenerys ale w to mocno wątpię.

  Reply
  • DaeL
   1 maja 2016 at 21:36
   Permalink

   Mam takie poczucie, że Littlefinger to jest bardziej kingmaker, niż materiał na króla. Ale zobaczymy.

   Reply
 • 18 grudnia 2015 at 22:38
  Permalink

  !!! Dopiero teraz odkryłam Szalone Teorie i nie mogę się powstrzymać: to jednak są jeszcze takie świry jak ja! 😀 Odkąd zaczęłam czytać PLiO robię sobie notatki i mam radochę kiedy okrywam do czego to prowadzi. Ale nie sądziłam, że będę mogła poczytać i pogadać o tym w sieci 🙂 🙂 🙂

  Reply
  • DaeL
   1 maja 2016 at 21:35
   Permalink

   Cześć. Cieszę się, że Ci się tu podoba 🙂 I przepraszam za czteromiesięczną zwłokę w odpowiedzi na ten komentarz :D. Po prostu rzadko zaglądam do starszych tekstów, a powiadomień o komentarzach jest tak dużo, że często mi umykają.

   Reply
 • 28 kwietnia 2016 at 21:37
  Permalink

  Hej!
  Jestem nowa, w ciągu ostatnich 2 nocy przeczytałam wszystkie Szalone Teorie a Obłąkane Spekulacje zostawiłam sobie na deser.
  Jestem pod wrażeniem. DaeL masz nową fankę 😉 PS czy ktoś już w komentarzach poruszył Szaloną Teorię kim jest DaeL? Może jednym z producentów GoT, którzy już znają zakończenie? 😀
  Nie przebrnęłam jeszcze przez wszystkie komentarze, ale nie mogę się powstrzymać i oto moje spekulacje i życzenia (raczej niepodparte żadnymi dowodami, ale za 2 tygodnie sprowadzę książki z domu i wrócę do źródeł):
  Ucieszyłabym się gdyby smoka przejął nie Euron ale Theon albo Asha.
  A może Jona wskrzesi Sam? 😛
  Chwila, czy dobrze rozumiem? mamy sojusz Aegon, Dorne i Tyrion (+ smok?). Czy Dorne byłoby zaczwycone z współpracy z Lannisterem? Chyba, że już ogólnie uznamy, że Tyrion jako “zabójca” Tywina do rodzinki nie należy?
  Jak Jaime zabije Brienne to będę niepocieszona. Chyba, że Podrick zabije za to Jaime’go.
  A co z Sansą i Petyrem? Uważam, że piękne byłoby gdyby uczennica przerosła mistrza i go zabiła.
  No i liczę na powrót Podricka.
  I oczywiście Sandora, ale to chyba przewie pewne.
  To póki co tyle, czekam z niecierpliwością na więcej Teorii i zabieram się za czytanie komentarzy 🙂

  Reply
  • DaeL
   1 maja 2016 at 21:33
   Permalink

   Cześć. Serdeczne dzięki za uznanie!
   Co do układu Aegon, Dorne i Tyrion – Arianne chciała posadzić na tronie Myrcellę, więc Tyrion w roli sojusznika tym bardziej by jej nie przeszkadzał. Doran też przecież by z tego powodu nie protestował.
   Sansa musi zabić Littlefingera. Ja to czuję już od Nawałnicy mieczy 🙂

   Reply
 • 28 kwietnia 2016 at 22:01
  Permalink

  Ponieważ to jest właściwe miejsce pozwalam sobie dodać komentarz dopiero teraz, jako że dopiero teraz spłynęło na mnie światło.
  Grę o tron wygra Tyrion.
  Wskazówki znajdują się w bajce, a konkretnie w bajce o Tabaludze (oglądają ją ostatnio moje córki). Jak wynika z bajki, Tabaluga walczy ze złym zimnym bałwanem i jest – tak, wszyscy to wiemy- smokiem. Byłoby to oczywiście za mało, aby mogło być rozwiązaniem GoT, gdyby nie fakt, że … jest synem Tyriona.
  q.e.d.

  Reply
  • DaeL
   1 maja 2016 at 21:29
   Permalink

   Nie powiem, jest w tym pewna logika 🙂

   Reply
   • 17 września 2016 at 11:26
    Permalink

    niemiecka bajka powstała 3 lata po wydaniu 1 tomu sagi Martina

    Reply
 • Pingback: Szalone Teorie: Obłąkane Spekulacje Halloweenowe - Filmy, Seriale, Gry, Książki, Nauka, Rozrywka i inne

 • Pingback: Indeks Szalonych Teorii – FSGK.PL

 • 5 lipca 2017 at 19:25
  Permalink

  Swietne uczucie przeczytac komentarze i spekulacje po tak dlugim czasie. Dzieki temu widze jak nasze wizje rozwoju wydarzen odbiegaja od Martinowskich. Licze na to za 7 sezon saskoczy nas bardziej niz 6 (skok Tommena, fajerwerki Cersei, Nowa Trojoka Wrona [swoja droga ciekawe czy Nocna Straz nazywa jest Wronami tylko ze wzgledu na kolor odzienia], geneza powstania Nocnego Krola, rodzice Jona) Och wierze ze Martin zaskoczy nawet DaeLa 😉

  Reply
 • 27 sierpnia 2017 at 23:13
  Permalink

  Jak na razie najbardziej obłąkaną teorią staje się ta, że GRRM KIEDYKOLWIEK zakończy cykl PLiO. Tylko szaleniec moze sie tego spodziewać.

  Reply
 • Pingback: Czytamy Grę o Tron #36: Daenerys X – FSGK.PL

 • 28 stycznia 2018 at 18:58
  Permalink

  Ja to widzę tak.
  Na północy Jon wwarguje się w ducha. Zacznie się krwawa jatka między dzikimi a nocną strażą przez co mur pozostanie bezbronny. Jon w ciele ducha zemści się na swych oprawcach którzy mając nadzieje odbudować swój zakon doprowadzili go do upadku. Duch/Jon jakotako pomorze tym na których mu zależy uciec z muru( oczyiście jeśli przeżyją) dzięki Melissande którą uwielbiają zwierzęta i jako jedyna z ludzi Stannisa przeżyje masakre. (shireen umrze ale nie na stosie:))
  Staniss wygra pod winterfell przez wewnętrzny konflikt boltonów lecz przez pogode nie może się stamtąd ruszyć.
  W Dorzeczu kamienne Serce będzie próbować zabić Jamiego w którego obronie stanie Brienne. Lecz bezskutecznie. Catlyn dokona zemsty a Brienne będzie płakać trzymając w objęciach zakrwawioną złotą ręke.
  W Dolinie Littelfinger umrze a sansa obwinie małego Roberta w okół palca.

  W Stolica zbroi się przeciwko aegonowi lecz przez wewnętrzne spory przegrają a Młody Smok zasiądzie na żelaznym tronie.
  Euron urzyje magii by pokonać florensów lecz przez duże straty wróci na chwilkę na żelazne wyspy.
  Dorne będzi szczęśliwe jak nigdy odnajdując zaginione dziecko Rhaegara… o i będzie tam zamach stanu.
  Za wąskim morzem Dany zdobędzie dothraków i zabije wszelki bunt w zatoce niewolniczej. Victorian oferujący swą ręke zniknie w paszczy drogona dzięki czemu zdobędzie róg a Dany dzięki Tyrionowi i Marwynowi Zdobędzie wiedze o westeros i stanie się maegi. Dzięki złocie wymordowanych handlarzy wykupi wszelkich najemników pozostawiając za sobą zdewastowaną zatoke niewolniczą. Wyruszając w stronę westeros zajedzie do Valyri zdobywając dodatkową wiedze oraz coś w niej pęknie.
  Dopływając do westeros inni przejdą przez niestrzeżoną brame w czarnym zamku, ( a co myśleliście epickie zburzenie przez smoka? xD ) duch/ Jon zaprowadzi resztę północy ku południu, będzie się kochać z melisande w jaskini po czym urodzi ona cienia, wilkołaka z krwią smok, pobłogosławionego przez starych bogów i R’rohala który wszystkich usieczy
  , Aegon,zacznie wariować jak dziadek, Cersei zgnije w więzieniu, Arya wróci na stare śmieci z zrobi niemałe zamieszanie,Dany i euron będą największymi rywalami a Sam zdajdzie światło noścę i z hordą zwierzątek dzięki potężnym mocą brana wyśledzi innych zgniatając ich swą MASYWNĄ wiedzą o ich słabościach nauczonych w cytadeli.
  A sen o wiośnie będzie taką jesienią średniowiecza ze smokami ;D

  Reply
 • Pingback: Czytamy Starcie Królów #18: Tyrion V, Bran III – FSGK.PL

 • 5 sierpnia 2019 at 20:25
  Permalink

  Wichry zimy w przyszłym roku.

  Reply
 • 10 maja 2021 at 18:38
  Permalink

  Czy ta spekulacja jest obłąkana, czy nie, tego nie wiem, ale:

  Jaime właściwie jest już w rękach Lady Kamienne Serce. Moja spekulacja jest taka, że by się uwolnić będzie musiał odbyć próbę walki z Brienne. Jednak Jaime powie, że woli zginąć niż walczyć z Brienne, ponieważ ją kocha. Powie to głośno, przy wszystkich, a potem zostanie zabity… Albo nie. Ale to wyznanie i odmowa walki…

  “Czego się nie robi z miłości”

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków