A jednak się kręci… CD-Action 06/2020

To był zwariowany miesiąc. Pod koniec kwietnia dowiedziałem się, że trzy periodyki w których publikowałem swoje teksty (CD-Action, Kawaii i Świat Wiedzy Historia) niebawem przestaną być wydawane. Dwa tygodnie później pojawiło się małe światełko w tunelu. Dzisiaj mogę już z dużą dozą pewności powiedzieć, że CD-Action jeszcze swojego żywota nie kończy. Wydawnictwo Bauer zamierza przygotować jeszcze kilka numerów. Trwają też rozmowy z inwestorem zainteresowanym przejęciem i dalszym wydawaniem CDA. Wygląda więc na to, że przynajmniej jedno z tych pism przeżyje zarażenie koronawirusem.

Okładka numeru 06/2020.

Oczywiście przez to całe zamieszanie zapomniałem zapowiedzieć numeru 06/2020… A poniedziałek to ostatni dzień, kiedy będzie go można nabyć w kioskach. 2 czerwca pojawi się przecież następny numer. Na szczęście dzięki dystrybucji cyfrowej, CDA można już kupować nawet gdy zniknie z kiosków. Pismo dostępne jest w sklepach E-kiosk.plEgazety.pl oraz Nexto.pl.

Tekst o Mount & Blade II, który napisałem wspólnie z Krigorem.

No dobrze, a jakie teksty popełniłem do numeru, który – na szczęście mylnie – brałem za przedostatni, do jakiego będę mógł pisać? W dziale Zapowiedzi znajdziecie mój tekst na temat Command & Conquer: Remastered Collection, czyli odnowionej wersji pierwszych części dwóch kultowych RTS-ów – Command & Conquer oraz Red Alert. W Już Graliśmy, na aż 5 stronach dyskutuję z Krigorem na temat zalet i wad Mount & Blade 2: Bannerlord, a także dzielę się szybkimi wrażeniami po zabawie z Soldatem 2. W Recenzjach… tym razem nie ma żadnego mojego tekstu. Ogranie M&B2 było zbyt czasochłonne, bym mógł jeszcze poświęcić długie godziny na przejście i zrecenzowanie jakiegoś pełnego tytułu. Za to w Publicystyce prawdziwy smaczek, czyli aż 6-stronicowy tekst “Moda na Dooma”, w którym piszę o historii modowania oryginalnego Dooma, a także dokonuję przeglądu najciekawszych fanowskich modyfikacji (6 mega-wadów, 6 konwersji totalnych, 6 modów gameplayowych). I to tyle – 14 stron z moimi tekstami. Zaręczam, że warto po ten numer sięgnąć. A już za kilka tygodni opowiem Wam o tym, co przeczytacie w numerze 07/2020.

-->

Kilka komentarzy do "A jednak się kręci… CD-Action 06/2020"

 • 1 czerwca 2020 at 13:47
  Permalink

  Uff… Czyli szanse się zwiększyły z tych 10% o których pisałeś miesiąc temu?

  Reply
  • DaeL
   1 czerwca 2020 at 13:50
   Permalink

   Szanse na to, że będzie jeszcze kilka numerów to jest w tej chwili 99%, bo wydawca poczynił pewne kroki, żeby mu się zespół nie rozszedł. Szanse na przetrwanie w jakiejś formie (choćby jako strona www) to jest 80%. Szanse na to, że będzie dalej wydawane jako pismo oceniam na 50%. A jeśli się nie mylę co do potencjalnego inwestora, to może nawet pismo się nieco rozwinie (w stronę neta, youtube’a, itd…).

   Reply
   • 1 czerwca 2020 at 14:01
    Permalink

    To dobrze, że zaczyna się układać. Już od dawna zastanawiałem się czemu CD-Action nie rozwinęło się na YouTube tak jak inne portale z grami

    Reply
 • 9 czerwca 2020 at 01:03
  Permalink

  Pamiętam jak po pokonaniu Top Secret to Secret Service był królem, którego to króla era CD dodawanego do CD-Action ostatecznie dobiła, podobnie zresztą jak ŚGK i Gamblera. Internet jak widać też nie bierze jeńców, a szkoda jednak słowa pisanego i zapachu świeżej farby drukarskiej. Ach, co to były za emocje, jak się podążało do kiosku żeby kupić nowy numer pisma o grach w dniu wydania nowego numeru. Ale swoją drogą to CD-Action długo już broni pozycji growej prasy drukowanej, chyba najdłużej w branży patrząc na to całościowo. A w początkach swej kariery był wręcz lekko wykpiwany przez wiernych czytelników konkurencyjnej prasy komputerowej. Do tej pory mam niektóre płytki z CD-Action, w tym oczywiście Fallouty.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków