Wybory Mistera Westeros i Essos: Wszyscy faceci z Essos

Cóż, może wybory mistera nie są szczególnie świątecznym tematem… ale z drugiej strony święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam wszystkim z trzema mędrcami ze wschodu. A wschód z Essos. Więc czy można znaleźć lepszą sposobność na zakończenie fazy eliminacji naszego małego plebiscytu?

Muszę Was tylko uprzedzić, że ugryzienie tematu Essos było koszmarnie problematyczne. Podział kontynentu na regiony geograficzne jest bardziej skomplikowany, bo są tam całe miasta-państwa, z których znamy po 2-3 postaci, poza tym cała masa bohaterów podróżuje pomiędzy różnymi miejscami. Niektórzy – jak handlarze i najemnicy – podróżują zawodowo. Zebranie całej tej hałastry w jednym miejscu to problem innego rodzaju – mielibyśmy blisko 200 osób do wyboru. Ba, jest w Essos kilka kompanii najemniczych, w których mieliśmy okazję poznać po kilkanaście postaci. Nie wspominam też o wszystkich bywalcach tawern i burdeli w Braavos. Dlatego wprowadziłem tym razem dodatkowy proces eliminacji. Nazwijmy go bardzo subiektywną weryfikacją postaci na podstawie ich roli w fabule. Jeśli rola była istotna, a postać podjęła jakieś działania – zostaje. Jeśli postać przewijała się przez karty powieści, ale pozostała tylko tłem – wylatuje. No i jak zwykle wylatują wszyscy, o których słyszeliśmy (jak np. triarchowie), ale których nam Martin nie pokazał. Jeśli uznacie, że jednak pominąłem jakąś ważną postać, to koniecznie dajcie znać w komentarzu. Zawsze możemy zorganizować jakieś baraże. Ale zanim przejdziemy do głosowania, jeszcze odrobina podsumowania.

Krainy Burzy i dogrywka

W poprzednim etapie poprosiłem Was o wskazanie trzech najprzystojniejszych mężczyzn spośród mieszkańców Krain Burzy, a także postaci pomyłkowo ominiętych w poprzednich edycjach plebiscytu. Konkurencja była więc duża, ale chyba nie mieliście większych problemów z wyborem przystojniaków. Do finału przeszli Gendry (wybraniec Aryi), Aurane Waters (wybraniec Cersei) i Jon Connington (wybraniec… Rhaegara?). A oto jak przedstawiały się szczegółowe wyniki:

 1. Gendry (pominięty) 28.16% – ( 205 )
 2. Aurane Waters (pominięty) 24.18% – ( 176 )
 3. Jon Connington, zwany Gryfem 15.38% – ( 112 )
 4. Guyard Morrigen, rycerz Tęczowej Gwardii 6.87% – ( 50 )
 5. Raynald Westerling (pominięty) 4.12% – ( 30 )
 6. Tarle Po Trzykroć Utopiony (i raz pominięty) 2.88% – ( 21 )
 7. Ronnet Connington, zwany Czerwonym Ronnetem 2.88% – ( 21 )
 8. Cortnay Penrose, kasztelan Końca Burzy 2.34% – ( 17 )
 9. Selwyn Tarth 2.2% – ( 16 )
 10. Dermot z Deszczowego Lasu 1.92% – ( 14 )
 11. Hyle Hunt (pominięty) 1.65% – ( 12 )
 12. Hoster Blackwood (pominięty) 1.65% – ( 12 )
 13. Richard Horpe, rycerz Stannisa 1.24% – ( 9 )
 14. Lyle Crakehall (pominięty) 1.1% – ( 8 )
 15. Cleos Frey (pominięty) 0.96% – ( 7 )
 16. Ronald Storm, bękart Ronneta 0.96% – ( 7 )
 17. Robin Peasebury, lord Poddingfield 0.55% – ( 4 )
 18. Harwood Fell, lord Felwood 0.55% – ( 4 )
 19. Ormund Wylde, rycerz Stannisa 0.41% – ( 3 )

Zadowoleni z wyników?

Głosowanie w Essos

No to przechodzimy do gwoździa programu, czyli wyborów essoskich. O doborze kandydatów wspomniałem wcześniej. Jeśli czujecie, że pominąłem ważną postać – dajcie mi znać w komentarzach. I pamiętajcie, że bierzemy pod uwagę (w miarę możliwości) wygląd książkowy naszych postaci. Np. taki Harry Strickland wygląda w serialu zupełnie inaczej niż w książkach. Tym razem kandydatów jest blisko pięćdziesięciu, więc wybieramy spośród nich aż siedmiu najprzystojniejszych.

This poll is closed! Poll activity:
Start date 26-12-2019 00:00:16
End date 01-01-2020 11:27:00
Poll Results:
Wskaż 7 najprzystojniejszych mężczyzn z Essos
-->

Kilka komentarzy do "Wybory Mistera Westeros i Essos: Wszyscy faceci z Essos"

 • 26 grudnia 2019 at 13:42
  Permalink

  Szanowny Panie,

  Doceniam pana pracę, ale proszę odpowiedzieć wprost na to jedno, najważniejsze pytanie. Kiedy będzie artykuł o postępach prac przy Wichrach Zimy? Ile możemy jeszcze czekać? Jestem przekonany, że podczas czytania tego tekstu wiele przedstawicielek, że tak pozwolę sobie powiedzieć, “gorszej płci”, będzie się egzaltować i rozpalać do granic możliwości swoje erotyczne fantazje (dokładnie tak jak miało to miejsce z osobnikami męskimi przy wyborach miss), ale są rzeczy ważne i ważniejsze, prawda? Czekam niecierpliwie na odpowiedź.

  Pozdrawiam,
  Prawak

  Reply
  • 26 grudnia 2019 at 15:19
   Permalink

   A skąd Dael ma to wiedzieć Szanowny Panie? Z pustego nawet prorok nie naleje.

   Reply
 • 26 grudnia 2019 at 15:20
  Permalink

  Tak teoretycznie to Jaquen powinien wygrać nie tylko w Essos, ale w ogóle w całym konkursie. W końcu ma w zapasie całą kolekcję Twarzy. Jakiś Pitt Cruise albo Zakościelny się na pewno tam znajdzie 🙂

  Reply
 • 26 grudnia 2019 at 17:10
  Permalink

  Hmm, nie ukrywam, że kierowałem się głównie wyglądem z serialu. Nawet gdybym chciał to trudno mi wyobrazić sobie białego Szarego Robaka czy łysawego Mormonta. 🙂 A więc po kolei:
  Khal Drogo
  Rakharo
  Jorah Mormont
  Szary Robak
  Daario Naharis
  Hizdahr zo Loraq
  Młody Gryf
  Ostatni z panów nie wiem jak wygląda, ale skoro ma przypominać Targaryena, więc chyba musi być przystojny.

  Reply
  • 26 grudnia 2019 at 18:22
   Permalink

   Szary Robak mógł być śliczny. Ale czy jakaś kobieta postawiłaby na niepełnego faceta? Wątpię 🙂 Większość wybrałaby któregokolwiek Khala.

   Offtop historyczny. O ile wiem kastracja miała dwie wersje: całościową i częściową. W tej drugiej kastraci mogli uprawiać seks, ale bez przyjemności i bez funkcji prokreacji. I dzięki temu byli cenieni w haremach.

   Szary Robak i Varys chyba prezentują kastrację całościową. A Theon? I czy w ogóle GRRM rozgranicza to? W kwestii ról poszczególnych postaci to chyba ma znaczenie.

   Reply
   • 26 grudnia 2019 at 19:04
    Permalink

    Być może, jednak wybieramy tu mistera, a nie najlepszego kandydata na męża czy kochanka dla kobiet ze świata PLiO. Renly’ego zdaje się w ogóle kobiety nie interesowały, a uplasował się wysoko w jednym z poprzednich zestawień. 🙂

    Reply
    • 27 grudnia 2019 at 06:25
     Permalink

     Uważałem, że to jest powiązane.

     Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków