Wybory Mistera Westeros i Essos: Zachód

Głosowanie na Mistera Doliny jeszcze nie zakończone (a przynajmniej w chwili, gdy piszę tę słowa), więc nie mogę ich jeszcze podsumować. Mogę za to zrobić coś innego. Zaprosić Was do głosowania na najprzystojniejszego mężczyznę Krain Zachodu. A trzeba przyznać, że obrodziły one w urodziwych młodzieńców (i staruchów też!). Jak pewnie bez problemu zauważycie, nie wszystkie postaci związane z Krainami Zachodu (ot, chociażby Jaime Lannister czy Sandor Clegane) znalazły się w tym zestawieniu. Uznałem po prostu, że ich życie jest w większym stopniu związane z Krainami Korony, i wystartują właśnie w stołecznych wyborach. Kandydatów jest 30, macie zatem 5 głosów. A poza tym – wszystko po staremu.

Jeśli nie przypominam sobie, aby dana postać mówiła coś w książkach, albo była wymieniana z ważnego powodu – wylatuje. Wylatuje też większość niepełnoletnich (według standardów Westeros, gdzie o pełnoletności mówimy w wieku 18 lat), może z pojedynczymi wypadkami, gdy ktoś jest “na krawędzi”. Stosujemy podział terytorialny, ale nazwałbym go podziałem luźnym. Będę przypisywał mężczyzn do krain, z którymi są najczęściej kojarzeni (miejsce urodzenia albo kraina, w której “działają”). W przypadkach kontrowersyjnych zdecyduję arbitralnie. Aha, i bierzemy pod uwagę tylko mężczyzn, którzy żyli w czasie, gdy toczyła się akcja powieści (choćby przez jeden rozdział).

This poll is closed! Poll activity:
Start date 04-09-2019 00:00:16
End date 17-09-2019 11:27:00
Poll Results:
Wskaż 5 najprzystojniejszych mężczyzn z Krain Zachodu
-->

Kilka komentarzy do "Wybory Mistera Westeros i Essos: Zachód"

 • 5 września 2019 at 13:03
  Permalink

  A Raynald Westerling?

  Reply
  • DaeL
   5 września 2019 at 13:15
   Permalink

   Choroba, wiedziałem, że o kimś zapomniałem. Trafi do baraży (albo innej grupy). Dzięki za przypomnienie.

   Reply
   • 6 września 2019 at 08:40
    Permalink

    Tak nawiasem, myślisz, że on żyje? Czy razem z Blackfishem odbije Jeyne i Edmure’a?

    Reply
    • DaeL
     12 grudnia 2019 at 00:13
     Permalink

     Nie przypuszczam. To znaczy chyba nic na to nie wskazuje.

     Reply
 • 5 września 2019 at 20:05
  Permalink

  Łeeee nie ma Jaimiego ani Sandora. Przeczytałam,że dasz ich do Krain Korony ale i tak smutek. Dziwi mnie w ogóle stosunkowo niska pozycja Addama Marbranda, myślałam, że będzie pierwszy, no cóż widocznie część głosujących ma całkowicie inny gust. Ale serio jakim cudem Kevan jest nad Marbrandem, a Lancel to mógłby być pierwszy, ale po bitwie nad Czarnym Nurtem i nawróceniu to raczej bym mu tak wysokiego miejsca nie dała. Pewnie chodzi o popularność postaci, Tyrek też mógłby być nieco wyżej.

  Reply
  • DaeL
   5 września 2019 at 20:08
   Permalink

   Myślę, że Addam Marbrand jest na tyle drugoplanową postacią, że ludzie zapominają, iż był opisywany jako przystojna bestia.

   Reply
   • 8 września 2019 at 13:40
    Permalink

    O nie, ja nie zapomniałam 😉 Ale tak naprawdę ciężko głosować, nie pamiętając, kto jak wyglądał, a mam tak, niestety, z większością proponowanych postaci. Lepiej pamiętam, kto był brzydki, i do tego paskudny z charakteru. W krainach Zachodu jest o tyle dobrze, że parę Lwów się trafiło 🙂

    Reply
 • 6 września 2019 at 13:52
  Permalink

  A gdzie sir Lyle Crakehall (Silny Dzik)?

  Reply
 • 7 września 2019 at 15:00
  Permalink

  50 głosów na Ser Gregora. Silni, małomówni mężczyźni wciąż w cenie 😀

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków