Kilka (kto by tam liczył ile) tekstów DaeLa w CD-Action 10/2019

Jak zwykle spóźniony i na kilka dni przed zniknięciem pisma z kiosków, śpieszę by poinformować Was jakie teksty przygotowałem do ostatniego numeru CD-Action (10/2019).

Śliczna okładka numeru 10/2019 (czyli 299).

W dziale “W produkcji” przeczytacie moją zapowiedź Grand Tactician: The Civil War – gry strategicznej próbującej przenieść formułę serii Total War w realia wojny secesyjnej. Wypowiadałem się też w “GameWalkerze”. W “Recenzjach” znajdziecie moją obszerną (bo na trzy strony) i entuzjastyczną opinię o Age of Wonders: Planetfall – konkurentce Cywilizacji, z elementami Hirołsów i XCOM-a. Dorzuciłem też swoje trzy grosze do recenzji Wolfenstein: Youngblood wysmażonej przez Papkina. W “Publicystyce” przygotowałem dla Was tekst pod tytułem “Fakty i cheaty” opowiadający ciekawą i nieraz zabawną historię “cheat code’ów”. W Ikonach Night City opowiadam o Saburo Arasace – twórcy megakorporacji z którą zmierzymy się w Cyberpunku 2077. W felietonie “Więcej polityki” stawiam kontrowersyjną tezę, że gry powinny częściej eksplorować tematykę polityczną. Aha, no i jak zwykle przygotowałem “Notłatki” do działu “Na Luzie”. Łącznie wyszło z osiem tekstów.

Ale już wkrótce dam Wam odpocząć, bo w najbliższym, jubileuszowym, 300 numerze CD-Action znajdzie się tylko jeden mój artykuł (czwarty odcinek Ikon Night City) i kilka wypowiedzi z GameWalkera. Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze – numer będzie mocno wspominkowy, a ja z CDA współpracuję od (stosunkowo) niedawna. Po drugie – miałem wakacje :). Ale bez obaw, za dwa numery wracam z masą ciekawych tekstów.

-->

Kilka komentarzy do "Kilka (kto by tam liczył ile) tekstów DaeLa w CD-Action 10/2019"

 • 22 września 2019 at 01:03
  Permalink

  A jak tam tekst o tym że zaskakiwanie zwrotami akcji widza nie jest dobre?

  Pytam bo nie wiem czy go przegapiłem, ale wciąż mi to chodzi po głowie 😀

  Reply
  • DaeL
   15 listopada 2019 at 17:46
   Permalink

   Nie, nie, jeszcze nie było. Przy czym to nie tyle tekst o zwrotach akcji, co szerzej o tym jak wdrożyć nowe życie w Gwiezdne Wojny. I dlaczego Rianowi Johnsonowi się nie udało.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków