Wybory Mistera Westeros i Essos: Dorzecze

Dwa tygodnie temu oddaliście swoje głosy na najprzystojniejszych mężczyzn Północy, Krain za Murem i Nocnej Straży. Wyniki już do jury spłynęły… więc nie utrzymujmy ich w tajemnicy. Choć dokładniejsze omówienie postaram się przygotować przed turami finałowymi i omówić je łącznie, przed finałem. Oczywiście jeśli ktoś chce, to może zerknąć do notki z oryginalnym głosowaniem.

A zatem znamy Mistera Północy. Został nim Robb Stark. Tytuły I, II, III i IV Wicemistera przypadły odpowiednio Eddardowi Starkowi, Theonowi Greyjoyowi (to – jak się domyślam – przed serią niefortunnych zabiegów kosmetycznych wykonanych przez Ramsaya), Hodorowi (rozmiar robi swoje) i Jory’emu Casselowi. Wyłoniliśmy również Mistera Nocnej Straży. Został nim – jakże by inaczej – Jon Snow. Tytuły Wicemisterów przypadły Benjenowi Starkowi, Eddowi Cierpiętnikowi (widać kobiety lubią pochmurnych mężczyzn), Atłasowi i Dareonowi (w obu wypadkach to zrozumiałe). Tuż za podium znalazł się dość przystojny Waymar Royce. Cóż, może poszczęści się mu w barażach. Wśród Dzikich wszystko było jasne. Zwyciężył Tormund Zabójca Olbrzyma, tuż przed Jarlem. Nie powiodło się natomiast zajmującemu trzecie miejsce (i w książkach dość “gładkiemu”) Mance’owi. Pewnie też wyczekuje baraży. Ze zwycięzcami spotkamy się w finale.

Mister Dorzecza

Natomiast dziś chciałbym Was prosić o wyłonienie przystojniaków z położonego nieco dalej na południe Dorzecza. Przyznam, że musiałem tym razem ograniczyć listę kandydatów jeszcze mocniej. Cóż, tych 21 synów Waldera Freya dało mi się trochę we znaki. Ale mimo wykreślenia połowy potomstwa lorda Waldera i tak wyszła z tego najdłuższa z dotychczasowych list. Nie pomogło nawet to, że kilku Freyów ze względu na małżeństwa “zaliczyłem” do Krain Zachodu. Jeśli uważacie, że kogoś tu brakuje – możecie dać mi znać w komentarzu. Ale póki co utrzymujemy zasady, o których pisałem wcześniej:

Jeśli nie przypominam sobie, aby dana postać mówiła coś w książkach, albo była wymieniana z ważnego powodu – wylatuje. Wylatuje też większość niepełnoletnich (według standardów Westeros, gdzie o pełnoletności mówimy w wieku 18 lat), może z pojedynczymi wypadkami, gdy ktoś jest “na krawędzi”. Stosujemy podział terytorialny, ale nazwałbym go podziałem luźnym. Będę przypisywał mężczyzn do krain, z którymi są najczęściej kojarzeni (miejsce urodzenia albo kraina, w której “działają”). W przypadkach kontrowersyjnych zdecyduję arbitralnie. Aha, i bierzemy pod uwagę tylko mężczyzn, którzy żyli w czasie, gdy toczyła się akcja powieści (choćby przez jeden rozdział).

Postarałem się dodać do niektórych postaci małą informację pomagającą w identyfikacji. Gdybyście nadal mieli problemy z rozpoznaniem którejś persony – pytajcie w komentarzach. I jeszcze na koniec drobna uwaga. Głosując, pamiętajmy o książkowym, nie serialowym wizerunku. Niektóre postaci (np. Edmure) różnią się dość diametralnie!

This poll is closed! Poll activity:
Start date 17-08-2019 00:00:16
End date 27-08-2019 11:27:00
Poll Results:
Wskaż 7 najprzystojniejszych mężczyzn z Dorzecza
-->

Kilka komentarzy do "Wybory Mistera Westeros i Essos: Dorzecze"

 • 17 sierpnia 2019 at 14:01
  Permalink

  Ale w Westeros pełnoletniość to chyba 16 lat ?

  Reply
 • 17 sierpnia 2019 at 15:31
  Permalink

  Cleosa Freya czemu nie ma?

  Reply
 • 17 sierpnia 2019 at 16:56
  Permalink

  Berika Dondarriona mogłeś wrzucić do Krain Burzy (bo stamtąd pochodził) 🙂

  Reply
 • 17 sierpnia 2019 at 17:08
  Permalink

  Ale Beric po tych wszystkich wskrzeszeniach chyba nie wyglądał dość korzystnie 🙂

  Reply
 • 17 sierpnia 2019 at 20:58
  Permalink

  Tytos Blackwood w swoim płaszczu z kruczych piór – marzenie <3 (tak, głównie ze względu na ten płaszcz.

  Reply
 • 18 sierpnia 2019 at 01:24
  Permalink

  Myślę, że mogłeś uwzględnić Hostera Blackwooda skoro jest w wieku Robba i Gendry’ego skoro umieściłeś w Dorzeczu Berica

  Reply
 • 18 sierpnia 2019 at 13:28
  Permalink

  Szczerze mówiąc mam kiepską wyobraźnię plastyczną (pamięci do twarzy też zresztą nie mam) i trudno mi sobie zwizualizować bohaterów, których nie pokazywano w serialu. A w każdym razie zwizualizować ich na tyle dokładnie, żeby porównywać z tymi pokazanymi. To daje pewien kłopot z obiektywnością. Myślę jednak, że mogę się zgodzić z wynikami poprzedniego etapu, nawet jeżeli myśląc o Robbie i Jonie mamy przed oczami ich serialowe facjaty. Martin nie dał nam żadnych przesłanek od uznania, iż ci dwaj Starkowie przystojni nie byli. Nie zgadzam się za to z wyborem Tormunda jako mistera Dzikich. Lubię Tormunda, ale nie za urodę. Ten serialowy wcale przystojny nie był, a książce jest jeszcze gorszy, bo dodatkowo nikczemnego wzrostu. Myślę, że Jarl bardziej by pasował. Co prawda trudno mi go sobie wyobrazić, ale raczej musiał być przystojny skoro uwiódł taką piękność jak Val.

  Reply
 • 18 sierpnia 2019 at 13:35
  Permalink

  Aha, tutaj głosowałem tylko na Blackfisha.
  Hmm, a giermek Robba nie jest tu zapisany z błędem? Nie powinno być Olyvar?

  Reply
  • DaeL
   28 sierpnia 2019 at 19:38
   Permalink

   Tak, literówka.

   Reply
 • 18 sierpnia 2019 at 16:35
  Permalink

  Nie wiem, czy Cytryn jest przystojny, ale ja na niego lecę.

  Reply
 • 24 sierpnia 2019 at 21:33
  Permalink

  “Głosując, pamiętajmy o książkowym, nie serialowym wizerunku.” A to przepraszam ale jak ktoś nie czytał książek to jak ma się sugerować tym książkowym wizerunkiem? to głosować nie może? No bo ja głosuje kierując się serialem, zawsze kieruje się serialem.
  A głosy poszły na Berica, Edmura, Thorosa, Blackfisha.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków