Wielkanocne życzenia

Moi drodzy! W imieniu kota Bąbla, a także pozostałych członków redakcji, chciałbym życzyć Wam wesołych świąt. Mamy nadzieję, że będą one przepełnione ciepłem, radością i pysznym jedzonkiem. Oraz że spędzicie je w gronie najbliższych.

A my – gdy tylko wyschniemy po dyngusowym laniu – wrócimy do normalnego cyklu publikacji. Już w poniedziałek pojawi się tekst o kolejnym odcinku Gry o Tron. Do zobaczenia!

-->

Kilka komentarzy do "Wielkanocne życzenia"

 • 21 kwietnia 2019 at 12:43
  Permalink

  Moja interpretacja 8 sezonu – jeśli dzieje się coś co nie ma wiele sensu, ale D&D to wprowadzili to znaczy, że dostali info na temat fabuły od Martina i nieudolnie wpletli to do scenariusza:

  – Bronn zabije Tyriona strzałem z kuszy (w książce pewnie ktoś inny, ale z kuszy), bo kusza została wprowadzona na siłę, a Tyrion zabił ojca w ten sam sposób

  – Jaime zabije Nocnego Króla (w książce pewnie też, w końcu “Królobójca”), bo został na siłę przez D&D wypchnięty na północ, a nic innego tak zrobić nie może w ciągu ostatnich 5 odcinków.

  Macie jeszcze jakieś głupoty D&D z 1 odcinka, które spoilerują książkę?
  Pewnie zdrada Tyriona, ale to już Dael opisał.

  Reply
  • 21 kwietnia 2019 at 18:50
   Permalink

   Tyle, że książkowi Inni jak dotąd nie mają przywódcy. Ani Nocnego Króla, ani żadnego innego, więc nie ma kogo zabijać.

   Reply
   • 21 kwietnia 2019 at 22:35
    Permalink

    Kto wie, może nawet wśród nich obowiązuje demokracja…

    Reply
 • 21 kwietnia 2019 at 12:53
  Permalink

  I jeszcze pytanie 😉
  Jak myślicie – czy jest szansa, by w książce Stanis dożył do bitwy o Winterfell z Nocnym Królem, która będzie miała miejsce w tym sezonie? Czy jednak zginie wcześniej? Jak tak o nim myślę to wydaje mi się, że to idealny moment na śmierć, gdy przekona się w indywidualnej walce z NK, że ani on ani jego miecz nie są wyjątkowi.

  Reply
  • 21 kwietnia 2019 at 13:36
   Permalink

   W książce nie występuje Nocny Król jako przywódca Innych taki jak w serialu. W książce Nocny Król to 13 Lord Dowódca Nocnej Straży, który zakochał się w Innej i zdradził straż. Został pokonany przez połączone siły Króla Północy i Króla za Murem.

   Reply
   • 21 kwietnia 2019 at 15:30
    Permalink

    Racja. Założyłem, że skoro wprowadzili go w serialu to w książce też będzie jakiś “dowódca”.

    Reply
   • 21 kwietnia 2019 at 22:36
    Permalink

    Innej? Z tego co pamiętam to była trupia królowa, co dla mnie brzmi jak synonim dla nekromantki.

    Reply
    • 22 kwietnia 2019 at 10:54
     Permalink

     “Gęstniejący mrok przypomniał Branowi inną opowieść Starej Niani, historię o Nocnym Królu. Był on ponoć trzynastym z kolei dowódcą Nocnej Straży, wojownikiem, który nie znał strachu. – I to właśnie było jego słabością, albowiem wszyscy ludzie muszą znać strach – dodawała zawsze. Do zguby doprowadziła go kobieta, którą ujrzał ze szczytu Muru. Skórę miała białą jak księżyc, a oczy jak błękitne gwiazdy. Ponieważ nie bał się niczego, rzucił się za nią w pogoń, złapał i kochał się z nią, choć skórę miała zimną jak lód, a gdy oddał jej swe nasienie, razem z nim oddał też duszę. Sprowadził ją ze sobą do Nocnego Fortu i ogłosił królową, a siebie królem. Niezwykłymi czarami zmusił swych zaprzysiężonych braci do posłuchu. Nocny Król i jego trupia królowa władali wspólnie przez trzynaście lat, aż wreszcie Stark z Winterfell i władca dzikich Joramun połączyli swe siły, by uwolnić Straż z niewoli. Po jego upadku, gdy się okazało, że składał ofiary Innym, wszystkie zapiski o Nocnym Królu zostały zniszczone. Zabroniono nawet wymieniać jego imię.”

     Nawałnica mieczy

     Do końca nie wiadomo kim była ukochana NK. Z wyglądu jakby Inna, ale pewności nie mamy.

     Reply
   • 22 kwietnia 2019 at 13:14
    Permalink

    Myślę, że Stannis po pokonaniu Boltona wyruszy na południe. Jest to ciekawsze rozwiązanie niż zostawienie go na Północy tzn. Stannis poprowadzić rebelię w Dorzeczu i zdobyć Bliźniaki, wesprzeć lordów Tridentu armią najemników, prowadzić wojnę z Lannisterami , i walczyć wpływy z Doliną. No i mam wielką nadzieję na starcie między Stannisem , a Jonem Connigtonem i np. Jon tuż przed śmiercią dotyka chorą ręką Stannisa (Stannis zachoruje na tą samą chorobę co jego córka). Dalej nie mam pomysłu na tą postać , mimo że ją lubię, więc jedyne co pozostaje to śmierć w bitwie lub ewentualny konflikt Deanerys. Ale to tylko moje fantazje 😉 .

    Reply
 • 21 kwietnia 2019 at 13:43
  Permalink

  Wesołych DaeLu i jego świto! Obyśmy kiedyś wykopali smocze jaja!

  Reply
 • 21 kwietnia 2019 at 18:51
  Permalink

  Wszystkiego dobrego z okazji Świąt 🙂

  Reply
 • 21 kwietnia 2019 at 21:32
  Permalink

  Codziennie Was odwiedzam więc jakby nie patrzeć staliście się już częścią mojego życia. Wszystkiego dobrego! Czekoladowych jaj nigdy dosyć. 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków