Seria tekstów Sami Wiecie Kogo w CD-Action 1/2020

W zeszłym miesiącu informacja o numerze CD-Action była na czas, no to w styczniu musiałem się spóźnić. Mogę winić tylko siebie. I święta. W przypadku następnego numeru postaram się trochę przyspieszyć tempo. A póki co – gorąco zachęcam do zapoznania się z pierwszym w tym roku (choć technicznie wydanym jeszcze w 2019) numerem CDA. Ale musicie się śpieszyć, bo we wtorek zniknie z kiosków.

A dlaczego warto się śpieszyć? Z kilku powodów – mam nadzieję, że przynajmniej jednym z nich będą moje teksty. W najnowszym numerze CD-Action przygotowałem dla Was:

 • w ramach cyklu “Nadzieje 2020” krótkie notatki na temat tytułów takich jak Cyberpunk 2077, Gamedec, Mount&Blade II: Bannerlord i Xenonauts 2. W rubryce znajdziecie też “Okiem DaeLa”, czyli subiektywną refleksję na temat tego, czego warto oczekiwać w nadchodzącym roku.
 • w GameWalkerze tradycyjne 3 grosze na różne tematy.
 • w dziale recenzji tekst, z którego jestem bardzo dumny, czyli recenzję gry Blacksad… w formie opowiadania detektywistycznego. Sądzę, że wyszło naprawdę ciekawie, zebrałem też masę sympatycznych opinii na temat tego artykułu, więc nieskromnie go polecam.
 • w dziale publicystyki mój duży artykuł pt. Dekonstrukcja Star Wars – Nowy, lepszy mit. Rozprawiam się w nim z filmowymi próbami nakręcenia kolejnych Gwiezdnych Wojen, a w szczególności z nieudolną dekonstrukcją dokonaną przez Riana Johnsona i wskazuję, że autentyczna, twórcza dekonstrukcja została przeprowadzona już wcześniej – przez Obsidian i grę Knights of the Old Republic 2. Ponadto w rubryce znajdziecie mój felieton pt. Potworny rok 2020.

I to by było na tyle. Łącznie 9 stron tekstów, jeśli któryś z tematów Was interesuje, to gorąco zachęcam do wybrania się do kiosku lub saloniku prasowego. Nawiasem pisząc, numer jest tym razem w folii (ze względu na dołączony kalendarz), więc trzeba trochę wysilić wzrok, by odnaleźć logo CDA na półce.

-->

Jeden komentarz do "Seria tekstów Sami Wiecie Kogo w CD-Action 1/2020"

 • 9 stycznia 2020 at 23:03
  Permalink

  Recenzja detektywistyczna jest absolutnie super. Podoba mi się takie podejście do pisania, które do tej pory głównie uskuteczniał Papkin. Brawo!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków