“Graj o Tron” oraz inne teksty DaeLa w CD-Action 05/2019

Od tygodnia w kioskach i salonikach prasowych znaleźć można najnowszy (05/2019) numer magazynu CD-Action. A w nim – tradycyjnie – kilka moich tekstów.

Zacznijmy od tego, co na pewno wszystkich Was zainteresuje najbardziej. Kilka miesięcy temu pisałem o oficjalnych grach wideo na licencji Gry o Tron oraz Pieśni Lodu i Ognia. W najnowszym numerze w tekście “Graj o Tron” przyglądam się natomiast fanowskim modyfikacjom dwóch gier (Mount and Blade: Warband oraz Crusader Kings 2). I stawiam tezę, że mimo pewnego niedoszlifowania, mody znacznie lepiej oddają atmosferę oraz przesłanie prozy Martina.

Okładka numeru 5/2019.

Oprócz tego w numerze znajdziecie też moją zapowiedź tytułu zainspirowanego przez kultową serię Commandos – mowa o toczącej się w czasie II wojny światowej (a konkretnie – w trakcie niemieckiego marszu na Moskwę) grze Partisans. Trzymając się rosyjskich klimatów, przygotowałem też recenzję duchowego spadkobiercy pierwszych dwóch Falloutów. To gra AtomRPG, która pozwala nam przyjrzeć się Związkowi Radzieckiemu po wojnie atomowej. Spoiler – wygląda jeszcze gorzej niż przed wojną atomową.

Miłej lektury!

-->

Jeden komentarz do "“Graj o Tron” oraz inne teksty DaeLa w CD-Action 05/2019"

  • 20 kwietnia 2019 at 21:43
    Permalink

    A World of Ice and Fire oraz A Clash of Kings to złoto i miód

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 pozostało znaków