Crusader Kings III – Druga historia!

Na naszym YouTube’owym kanale zakończyliśmy już przygodę rodu De Forumos pragnącego dokonać reconquisty Półwyspu Iberyjskiego. Jeśli ją jakimś cudem przegapiliście, to poniżej zostanie dołączony link do całej playlisty. Naprawdę świetnie prowadziło się tak zacny ród!

 

Tymczasem niżej podpisany szykuje się do kolejnego Let’s Playa, tym razem jednak przed rozpoczęciem rozgrywki, chciałbym zasięgnąć Waszej rady co do kierunku oraz sposobu rozgrywki. Przede wszystkim chciałbym usłyszeć czy wolelibyście historię rodu tworzonego od podstaw (jak to miało miejsce w przypadku Barcelony), czy też rozwój na bazie postaci “bazowej i historycznej” w danym miejscu i czasie. Rozpoczynam również zapisy postaci, gdyby ktoś ponownie chciał się zapisać w annałach historii! A jaka to będzie historia?

This poll is closed! Poll activity:
Start date 14-05-2022 09:00:33
End date 27-05-2022 12:00:00
Poll Results:
Jaki ród będziemy prowadzić

 

Kolejne pytanie będzie dotyczyło niejako historii, którą zamierzamy opowiedzieć. Od razu odkryję tajemnicę pomysłu na naszego drugiego Let’s Playa i powiem wprost  – celujemy w zjednoczenie… Zjednoczenie Słowian lub zjednoczenie Włoch od roku 867. A więc? Co będzie atrakcyjniejsze wg. Was? Którą historię wolicie śledzić?

This poll is closed! Poll activity:
Start date 14-05-2022 09:00:33
End date 27-05-2022 12:00:00
Poll Results:
W który region świata się udamy w naszym kolejnym Let's Play?

 

Na koniec rzucam Wam na pożarcie dwie ankiety, które zadecydują o ostatecznym miejscu startu rozgrywki. Wybierzcie mądrze! W każdej ankiecie możecie zaznaczyć do 2 opcji!

This poll is closed! Poll activity:
Start date 14-05-2022 09:00:33
End date 27-05-2022 12:00:00
Poll Results:
Start jako Słowianie to:

 

This poll is closed! Poll activity:
Start date 14-05-2022 09:00:33
End date 27-05-2022 12:00:00
Poll Results:
Start jako Włosi to:

 

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze lokacji. Na Wasze głosy czekam do 27.05.2022, do godziny 12:00. Istnieje pewne niezerowe prawdopodobieństwo, iż ankieta dotycząca regionu startowego pojawi się również na YT, wówczas ostateczny wynik będzie wynikiem sumarycznym. Jednak to Wy, czytelnicy portalu decydujecie o ostatecznym kształcie dynastii oraz miejscu startowym! A poniżej obiecany link do playlisty z naszych pierwszych wspólnych podbojów!

Razorblade

 

-->

Kilka komentarzy do "Crusader Kings III – Druga historia!"

 • 20 maja 2022 at 15:37
  Permalink

  W jaki sposób wy robicie te wspólne Lets Playe? To jakiś multiplayer czy coś innego?

  Reply
  • 20 maja 2022 at 20:18
   Permalink

   Akurat CK III jest mocno “reaktywną grą”. Nadal zastanawiam się jak zwiększyć Waszą możliwość uczestnictwa, ale jest to ciężkie w realizacji. Na teraz “ogranicza się” do Waszych postaci jako głównych członków rodu, jak i wsparciu w podejmowaniu niektórych decyzji, głównie miedzyodcinkowo (poprzez komentarze i wiadomości od oglądających). Dzięki temu mogę również utrzymać większą płynność rozgrywki.

   Z kolei LP w XCOM2 polegał na ankietowych wyborach, ja zaś “dowodziłem” bezpośrednio na polu bitwy.

   Co do multi z czytelnikami – jak mam być szczery to jestem za, aczkolwiek raczej nie w tytuł tak rozbudowany i długi jak CK III. Również ze względu na “jakość” aktywnej pauzy w multiplayerze. Chociaż nigdy nie mów nigdy. Temat do przemyślenia, a i chętnie propozycji tytułów wysłucham!

   Reply
   • 20 maja 2022 at 21:57
    Permalink

    Właśnie o procedurę grania mi głównie chodzi. Z tego co zrozumiałem nie trzeba mieć nawet CK3 na swoim kompie, bo MG robi wszystko u siebie w imieniu graczy?

    Reply
    • 22 maja 2022 at 09:52
     Permalink

     Nie nie. Oczywiście nie trzeba mieć u siebie CK3, natomiast sama pozycja pozwala na prowadzenie tylko jednej postaci na raz (chyba że mowimy o multiplayerze). Resztą kieruje AI, nawet jeśli to członkowie naszego rodu. Stąd wewnętrzne konflikty, bunty, czy podejmowane próby zabójstwa. Ja zaś prowadzę aktualnego protoplastę rodu i “główną linię dziedziczenia”, wraz ze wsparciem widzów w postaci rad czy sugestii. Dodatkowo zawsze staram się taką rozgrywkę prowadzić na zasadzie roll-play i bazować na cechach postaci, niż na zasadzie min-max, co czasem może powodować jednak negatywne konsekwencje dla dynastii (patrz sposób w jaki władzę w Barcelonie przejął DaeLos).

     Z kolei w przypadku XCOM2 wprowadzałem w życie decyzje “kolektywu’ :).

     Reply
     • 22 maja 2022 at 13:41
      Permalink

      No to chyba mógłbym spróbować. Chociaż ostateczną decyzję podejmę, jak już będzie wiadomo co i jak. Na razie wypełnię ankietę. 🙂

      Reply
 • 31 maja 2022 at 20:02
  Permalink

  Zgłaszam imię męskie: Jędrzej 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków