Teksty DaeLa w CD-Action i Kawaii

Kolejny miesiąc, kolejna autoreklama, którą będziecie musieli mi wybaczyć.

Zacznijmy od CD-Action. W najnowszym (12/2018) numerze tego pisma, dostępnym od wtorku w kioskach i salonikach prasowych znajdziecie moje trzy krótkie teksty. Pierwszy to zapowiedź gry “Tropico 6” – kontynuacji jednej z moich ulubionych serii strategiczno-ekonomicznych. Drugi tekst to recenzja “Call of Juarez: Gunslinger” opublikowana w ramach rubryki “Dałbym 10”. I wreszcie tekst trzeci, to krótkie, acz żartobliwe wyliczenie przestępstw popełnianych przez bohaterów z gier wideo (ma się rozumieć wraz z powołaniem się na stosowne przepisy polskiego prawa). Tekst znajdziecie w rubryce “Na luzie”, pod tytułem “Dura lex, sed lex”.

CD-Action 12/2018

I to by było na tyle jeśli idzie o CD-Action, ale pozostało jeszcze drugie pismo, z którym rozpocząłem niedawno współpracę. W najnowszym, dostępnym od czwartku numerze Kawaii (5/2018 – ale nie pytajcie mnie jak tu działa numeracja, bo nie mam pojęcia), znalazły się dwa dłuższe artykuły mojego autorstwa. W “Shinigami – Narodziny Bogów Śmierci” przybliżam historię pojawienia się w japońskiej kulturze tego znanych z mangi i anime żniwiarzy dusz. A muszę dodać, że – wbrew pozorom – shinigami nie były elementem starożytnych religii. Drugi tekst to recenzja, a może bardziej refleksja na temat Junji Ito Collection – ekranizacji dzieł mistrza mangowego horroru. Serial do gustu mi nie przypadł, czego wyraz daję w tekście.

Magazyn Kawaii i jeden z moich artykułów.

Wszystkich fanów gier wideo z jednej strony, a także mangi, anime i japońskiej kultury z drugiej, serdecznie zapraszam.

-->

Kilka komentarzy do "Teksty DaeLa w CD-Action i Kawaii"

 • 26 października 2018 at 19:36
  Permalink

  Dael wybaczamy i szanujemy, acz z zalem patrzymy ze materiały które mogłyby wzmocnić fsgk trafiaja do cda.

  Reply
  • DaeL
   26 października 2018 at 22:12
   Permalink

   Wydaje mi się, że dla większości moich artykułów z CDA, FSGK nie byłoby dobrym miejscem. Jednak większość oczekuje tu tekstów związanych z PLiO, w dalszym rzędzie recenzji filmów i książek, a gry są tylko taką wisienką na torcie. No a w CDA i Kawaii, to raz że jednak poczytność dużo większa, a dwa że jeszcze pieniążki płacą 😀
   Ale można też na to spojrzeć z innej strony. Jeśli nie zmienią się plany wydawnicze, to w następnym numerze CD-Action będzie mój duży artykuł poświęcony Pieśni Lodu i Ognia. Coś, co być może zachęci do sięgnięcia po książki fanów serialu (przynajmniej taki jest mój cel). Można więc powiedzieć, że prowadzę działalność misjonarską 😉

   Reply
 • 26 października 2018 at 20:31
  Permalink

  “W najnowszym (12/2018) numerze tego pisma, dostępnym wtorku w kioskach i salonikach prasowych znajdziecie moje trzy krótkie teksty.”

  Reply
  • DaeL
   26 października 2018 at 22:02
   Permalink

   Dzięki. Poprawione.

   Reply
   • 27 października 2018 at 10:14
    Permalink

    jeszcze przecinka brakuje przed “znajdziecie” 😛

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków