Różne

Redakcyjna topka: Nasze ulubione jutubowe kanały

W dzisiejszym tekście chcieliśmy podzielić się z Wami kanałami, które śledzimy na platformie Youtube. Być może wśród naszych propozycji odnajdziecie coś, co zainteresuje również Was. Jesteśmy też ciekawi tego, co sami obserwujecie. Czekamy na propozycje w komentarzach.

Dżądżen

Radio naukowe

Na kanale pojawiają się naukowcy z naprawdę różnych dziedzin: fizycy, biolodzy, spece od kosmosu, historycy a nawet bibliści. Nie jest to jednak suchy naukowy wykład, a świetnie przeprowadzona dynamiczna rozmowa. Słucha się tego lekko, mimo że same tematy takie nie są. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o sagach islandzkich, tajemnicach apokryfów albo dlaczego nie ma większego twardziela od niesporczaka – czas dodać Radio Naukowe do obserwowanych.

Mroczne wieki

Lubicie historię? Jeśli tak – to kanał dla Was. Jeśli nie – również, bo po przesłuchaniu kilku odcinków z pewnością ją polubicie. Zakres tematyczny jest ogromny: są bardziej niszowe, jak na przykład historia Chazarów, migracje pierwszych ludzi do obu Ameryk czy Skandynawia z epoki brązu. Ale większość odcinków dotyczy wydarzeń powszechnie znanych szerokiej publice: Cesarstwa Rzymskiego, podbojów Aleksandra Wielkiego czy wojen napoleońskich. Wszystko opowiedziane w niezwykle atrakcyjnej formie, do tego przez osobę z warsztatem historyka, to jest mającą krytyczne podejście do źródeł oraz znającą podstawową dla tematu literaturę. W każdym odcinku jest też obowiązkowo przynajmniej jeden suchar, a to już pełnia szczęścia, jeśli ktoś tak jak ja jest ich miłośnikiem.

https://www.youtube.com/watch?v=enngzITMwFk

Wojenne historie

Kanał poświęcony drugiej wojnie światowej. Prezentuje zarówno opisy bitew i kampanii, analizę uzbrojenia czy biografie najważniejszych postaci. Wszystko to jednak w pewnym specyficznym ujęciu, niezbyt częstym w rozważaniach w tym temacie. Tygrys był dobrym czołgiem? Może tak, przynajmniej jeśli chodzi o parametry takie jak grubość pancerza czy siła ognia. Autorów jednak bardziej interesuje, jak sprawdzał się będąc jednym z tysięcy elementów skomplikowanej machiny, jaką jest toczące wojnę państwo. Przy takim podejściu nagle okazuje się, że lepszym rozwiązaniem są mniej zaawansowane, za to masowo produkowane wozy bojowe. Wszystko to podane jest w tak atrakcyjnej formie, że nawet godzinny odcinek o wózkach widłowych i paletach potrafi być zajmujący.

WOJNA TO SYSTEM!

Alexandretta

Ponieważ na pytanie „czym się interesuję?” odpowiadam „tak”, w moim zestawieniu będą królować kanały o charakterze ciekawostkowym i popularnonaukowym. Są to też kanały anglojęzyczne, bo tu po prostu jest większy wybór, a i język można sobie podszkolić, jakieś nowe słówka wyłapać.

Kurzgesagt

Popularnonaukowe ciekawostki, objaśnienie, jak działa świat – od czarnych dziur po wirusy – a także sporo innych tematów. Jest na przykład wideo pokazujące, jak wyglądała Ziemia w prehistorii (ale nie w oklepanym już czasie panowania dinozaurów), albo co by się stało, gdyby przez jeden dzień zamiast deszczu padały banany. Wszystko to zobrazowane kolorową, charakterystyczną animacją.

Przy przygotowywaniu odcinka twórcy konsultują się z szeregiem specjalistów, a jeśli po publikacji okaże się, że zrobili babola – to nie boją się do niego przyznać i go poprawić. Świetny kanał dla ludzi ciekawych szeroko pojętego świata.

Jared Owen

Facet rozkłada na czynniki pierwsze różne rzeczy – od Enigmy, przez maszynę do produkcji pączków i odtwarzacz wideo, aż po programy Apollo i Międzynarodową Stację Kosmiczną. Pokazuje, jak są zbudowane, jak działają i dlaczego, wykorzystując do tego własnoręcznie zrobione modele 3D i animacje. Efekt jest rewelacyjny, bo pokazuje w bardzo przystępny sposób nieraz mocno zawiłe kwestie. Rewelacyjna rzecz dla wszystkich fanów programów typu „Jak to jest zrobione”.

Be smart

Kolejny kanał popularnonaukowy, opowiadający o tajnikach przyrody. Ostatnio na przykład dowiedziałam się, jak to się stało że dinozaury wykształciły skrzydła i co im dał ten etap przejściowy, w którym miały skrzydła częściowe. Kolejna kopalnia ciekawostek. Lubię też, że każde wideo zaczyna się od frazy „Hey, smart people”, a kończy na „Stay curious.”.

GameMaker’s Toolkit

Nie mogło też zabraknąć kanału gierkowego. Oglądam różne, ale ten jest zdecydowanie moim ulubionym. Analizy mechanik i projektów gier, gamedev od kuchni, czasem też parę słów o jakiejś nietypowej lub nowatorskiej grze. Raz na jakiś czas organizują GameJam, którego podsumowanie pokazuje ogrom kreatywności drzemiący w ludziach.

kuba

Bulwar Podlaski

Wprowadźmy nieco prostackiego humoru do tego przeglądu. Dwóch gości siedzi na przeciwko siebie i gada totalne bzdury, chamsko komentuje rzeczywistość i w niewybredny sposób wypowiada się o praktycznie wszystkim. W zasadzie nie ma w tym żadnej wartości dodanej, a jednak jak raz odpaliłem sobie ten podcast na próbę, tak nie mogę przestać go słuchać co tydzień w poniedziałek.

Tetrycy

Kanał robiony na solidne 30% zaangażowania. Dwóch gości o nieprawdopodobnym poczuciu humoru gadają, o czym tylko chcą. Nie wiem, czy jest drugie takie miejsce w internecie. Odcinki z omówieniem Harry’ego Pottera oraz polskich lektur. Ogląda się to znakomicie nawet jeśli nowe treści wpadają czasem raz na pół roku.

Piłkarzyki

Praktycznie codziennie pojawia się na tym kanale nowy filmik związany z piłką nożną. I choć ostatnio więcej frajdy sprawiają mi inne sporty aniżeli football, to jednak od czasu obejrzę sobie filmik na temat podsumowania tygodnia na europejskich boiskach, centrum transferowe czy inne. Są też formaty rozrywkowe, niektóre lepsze inne gorsze.

kr4wi3c

Kiedyś oglądałem tego zdecydowanie więcej. Ponieważ czasu wolnego jest zawsze za mało, często trzeba wybierać, na co go przeznaczyć. Od pewnego momentu oglądanie YT wskoczyło u mnie gdzieś na dalszy plan. W zamian za to więcej czasu staram się poświęcać na granie w gry, oglądanie filmów czy czytanie książek. Coś tam jednak zdarza mi się jeszcze oglądać, chociaż głównie z giereczkowych, bądź filmowych klimatów.

MocnyBrowarek

Jeden z moich ulubionych twórców na polskim YT. O grach potrafi opowiadać jak mało kto. Potrafi być niezwykle merytoryczny i rzetelny w swoich opiniach. Raczej nie skupia się na nowościach, chociaż te też czasem się u niego na kanale pojawiają. Koncentruje się raczej na starszych, czasem już zapomnianych tytułach. Ale nie aż tak starych, które by pamiętały epokę Atari łupanego. Chociaż dla młodszych odbiorców pewnie i tak będzie to niezłe archeo – mimo że są to gry wydane po 2000 roku.

Kadukowo

Koncentruje się na polskich grach. Tych nowszych i tych starszych. Nie skupia się tylko na recenzjach, ale także proponuje sporo materiałów publicystycznych. Czasem zaprasza innych twórców oraz osoby z branży. Niestety odkąd zabrał się za stworzenie strony o polskich grach, coraz rzadziej publikuje treści. Szkoda, ale rozumiem, że zwyczajnie na wszystko nie starcza czasu.

Brodaty

Jeden z najlepszych przewodników po indykach (znaczy grach niezależnych) różnego kalibru. Większych bądź mniejszych. Chociaż trafi się u niego czasem recenzja jakiegoś większego tytułu – pokroju na przykłąd najnowszego Dooma – to te mniejsze jednak zdecydowanie przeważają. Twórcy (znaczy developeperzy) go nienawidzą bo w swoich opiniach potrafi być bardzo bezpośredni – jeśli coś mu się nie podoba, jakaś mechanika jest totalnie bez sensu, to o tym powie. Często zwraca uwagę na takie rzeczy, których przeciętny zjadacz indyków nie dostrzega.

horrorshowPL

Jedyny kanał o horrorach i filmach dziwnych, który w miarę regularnie oglądam. Są pewnie lepsze, ale o takiego zajawkowicza bardzo ciężko. Prowadzący ma pojęcie o filmach grozy jak mało kto. O tych większych, jak nawet o takich, o których mało kto słyszał.

Razorblade

Dla mnie YouTube od jakiegoś czasu stał się po prostu rozrywką i to głównie związaną z gamingiem szeroko rozumianym. Bardzo lubię oglądać twórców skupionych na jednym tytule, zwłaszcza jak tworzą coś w ciekawy sposób i jednocześnie można słuchać tego bardziej „w tle” podczas pracy. Taka alternatywa dla wszędobylskich podcastów. Niestety, kilka ulubionych kanałów albo zmieniło koncepcję na zdecydowanie mi nie odpowiadającą, albo zwyczajnie kontent wydaje tak rzadko, że wspominanie ich mija się trochę z celem. Ale żeby nie było tak łatwo, to oczywiście nie samym gamingiem żyje człowiek, a pierwsza i najważniejsza dla mnie polecajka nie ma z tym NIC wspólnego.

Czasem Czuły, Czasem Barbarzyńca

Zaczynam trochę z grubej rury i z polecenia kanału, który… może do wielu z Was absolutnie nie trafić, choć myślę, że prędzej czy później powinien.

Świeży kanał, na którego powstanie wielu mężczyzn czekało bardzo długo. Założony przez Jacka Masłowskiego, a więc psychoterapeutę skupionego właśnie na mężczyznach, a przy okazji założyciela fundacji „Masculinum”. Autora książek i osoby często zapraszanej na podcasty różnych twórców, aby porozmawiać właśnie o pozycji i roli współczesnych mężczyzn w świecie, ale też o tym, jak pewna przypisana rola i presja społeczna jest dla nas „blokująca”. Na kanale Jacka już teraz można posłuchać wiele o emocjach, znajdziemy fantastyczne dyskusje z zaproszonymi gośćmi, a podcasty na ostatni „Dzień Ojca” czy o autentyczności z Agnieszką Kozak to po prostu mistrzostwa świata. Podcast z czystym sercem polecam każdemu – przede wszystkim facetom, którzy już mieli tę nieprzyjemność potykania się w życiu, ale również wszystkim kobietom, żeby również poznały to nasze spojrzenie na świat oczami psychoterapeuty.

WorkTheSpace

Anglojęzyczny kanał prowadzony przez Jacka Peachmana, dedykowany głównie Football Managerowi. W Football Managera (a właściwie to jeszcze w Championship Managera) zagrywałem się wiele lat temu przez setki godzin w każdą odsłonę. Niestety, obecnie całkowicie nie mam na to czasu. Podobnie zresztą jak na śledzenie piłki nożnej. Nie zmienia to faktu, że na kanał Jacka trafiłem przypadkiem kilka lat temu (pewnie jak na wiele – w czasie moich prywatnych zawirowań i pandemii) i… zakochałem się w jego seriach „Park to Prem”, w których przejmuje drużyny z najniższych lig angielskich i prowadzi je ku glorii i chwale. Powiem, że uwielbiam jego poczucie humoru, pomysł na serię i wszystkie jej „odnogi”. Obecnie prowadzi serię „Journeyman manager”, gdzie próbuje się wraz ze swoim synem dostać z Singapuru do Anglii, aby tam sięgnąć po mistrzostwo Premier League. Aby to zrobić, musi zdobywać mile poprzez strzelane gole, wygrywane mecze i zdobywane tytuły. Niesamowicie przemyślany pomysł na serię, zwłaszcza że FM pewne szczególne miejsce w moim sercu zajmuje!

Staszek iGRAszkowski

Nad trzecim kanałem zastanawiałem się długo. Miał być ostatni techowy, który zerknę czyli „Kuba Klawiter”, myślałem o czymś związanym z bezpieczeństwem, ale ostateczny wybór padł po prostu na kolejną rozrywkę gameplayową. I tym razem po polsku. Bo znów – to jest coś, co po prostu może lecieć „w tle”. Bez skupienia się, bez jakiejś mocnej analizy. Generalnie na jego kanał znów trafiłem w okresie pandemii i tak zostało. Staszek skupia się w dużej mierze na indykach i grach niezależnych. Nie oglądam absolutnie wszystkiego, ale co jakiś czas trafi się seria, która mnie zainteresuje. Zwykle są to serie kooperacyjne z Corle1, albo właśnie interesujące indyki. Przy okazji mam niemal pewność, że nie pokryje się to z moimi tytułami, więc raczej oglądam bez obaw. Nie ma argumentu, dlaczego ten kanał. Pasuje mi jego poczucie humoru i to taki mój prywatny guilty pleasure.

SithFrog

U mnie yt to przede wszystkim platforma do… słuchania. Jak radio. Najczęściej podczas biegania albo jazdy samochodem. Trochę spraw bieżących, dużo o kinie, sporo o polityce i o sporcie. Zapraszam na kilka ciekawych (pro)pozycji od mua. Będą dwa angielskie i trzy polskie kanały.

Kanał Zero

Nie cały. Na początku byłem bardzo ciekaw projektu, z czasem mocno się rozczarowałem postawą Stanowskiego, który jednoznacznie opowiada się po stronie pewnej partii, która rządziła do niedawna i np. nie muszę oglądać kolejnego odcinka „Stanowski i Mazurek”, żeby wiedzieć, że będzie 90% czasu poświęcone koalicji, a opozycji tak góra 10%. I zanim ktoś zakrzyknie, że „władzy się patrzy na ręce!”, to odpowiem szybko: wcześniej ten sam duet w podobnych programach miał odwrotne proporcje. Panowie mieli ten sam program już na Kanale Sportowym i wtedy dziwnym trafem najwięcej mieli do powiedzenia o opozycji. Tyle zniechęcania, bo faktów nie zmienimy, a te są takie, że Ground Zero z Andrzejczakiem i Dębskim to jest sztos nad sztosy. Czasem 1,5h, czasem ponad 2h, ale zawsze merytorycznie, o wojnach, strategii, geopolitycznych konfliktach i wszystkim, co się aktualnie dzieje na świecie. Wszystkie swoje dotychczasowe półmaratony przebiegłem słuchając o Iranie, Rosji, Ukrainie czy starciu USA z Chinami. Top topów, pod kątem politycznym, trochę militarnym, ale zawsze długo, ciekawie i z sensem. Do programów, które lubię, dorzuciłbym też Zero Kultury, niektóre poranki (Tede, Warga, Wuwunio!) i filmy od Zboralskiego (bezpieczeństwo w ruchu drogowym) czy KosikaMD (Medyczne zero).

Red Letter Media

Jay Bauman i Mike Stoklasa (Stoklasa? Stokłosa? …czyżby przodkowie z Polski? Blisko! Z Czech! 🙂 recenzują nowe filmy (program Half in the bag), omawiają klasykę (re:View), obśmiewają totalne porażki (Best of the worst) i od czasu do czasu wrzucają ciekawe analizy czy zabawne montaże. Towarzyszy im niezastąpiony Rich Evans i kilku innych kumpli. Panowie ewidentnie mają doświadczenie przy robieniu filmów, sami stworzyli amatorską komedię „Space Cop”, większość nagrań utrzymują w oparach absurdu, ale pod prześmiewczym płaszczykiem dostaniecie kopalnię wiedzy o filmach, masę ciekawostek, a ich recenzji mógłbym słuchać godzinami. Genialne oko i ucho do detali, fachowa analiza i nawet jak kompletnie się z nimi nie zgadzam – zawsze oglądam z uwagą. Jak chcecie wartościową próbkę ich twórczości, polecam recenzję filmu „Ghostbusters” z 2016 czy „The Last Jedi”. Perełki! A trafiłem na nich naprawdę dawno, bo kliknąłem w analizę „The Phantom Menace” spod ręki alter ego Mike’a ,czyli Pana Plinketta. Forma nie wszystkim przypasuje, bo znów horror, komedia absurdu i humor rodem z „Chłopaków z baraków”, ale tyle wartościowego materiału i prawdziwej wiwisekcji prequeli nie ma chyba nigdzie. Jeśli chcecie zobaczyć tylko jeden kanał z polecanych przeze mnie, niech to będzie RLM!

Sfilmowani

Agnieszka i Dawid tworzą najlepsze krótkie recenzje w polskim grajdołku filmowym (filmdołku?). Zawsze świetnie przygotowani i merytoryczni. Z niesamowitą chemią, która wychodzi szczególnie wtedy, kiedy nie mają podobnej opinii o filmie. Jest tu odrobina humoru, ale przede wszystkim konkret na konkrecie i słucha się ich bardzo przyjemnie. Zazwyczaj dany tytuł omawiają w czasie 10-15 minut, więc idealnie dla ludzi niemających zbyt wiele czasu na yt.

Dan Murrell

Jeden z założycieli Screen Junkies, współtworzył Honest Trailers czyli Szczere Zwiastuny, wielki mistrz kolejnych „Movie fights!” i niesamowity łeb do filmów i seriali. Od kilku lat poszedł na swoje i recenzuje kolejne produkcje, a robi to naprawdę świetnie. Ma bardzo analityczne podejście i raczej rozkłada film na czynniki pierwsze, niż opowiada o swoich subiektywnych odczuciach. Zdecydowanie polecam, choć naprawdę szkoda, że już nie jest częścią starej ekipy. Ze Spencerem Gilbertem czy Lonem Harrisem stanowili genialnie uzupełniającą się ekipę, która tworzyła szczere zwiastuny i ewidentnie się przy tym dobrze bawiła. Dan ma też cotygodniowe analizy przychodów Box Office, więc jeśli ciekawi was, co miało najlepsze otwarcie w miniony weekend, a na co ludzie nie poszli do kina – to jest wasz kanał. Dodatkowo raz wyczytał moje pytanie na 'lajwie’: KLIK i było mi więcej niż miło i nie zapomnę tego nigdy, szczególnie, że zauważył oryginalność mojej ksywki. 😉

Tomasz Ćwiąkała

Najlepszy kanał o piłce nożnej. Genialne, długie i treściwe wywiady z przedstawicielami polskiej kopanej, zawsze aktualne wiadomości transferowe, świetne komentarze pomeczowe na gorąco, a także (najczęściej smutne) analizy stanu polskiej piłki reprezentacyjnej i opinie o PZPN, selekcjonerze i piłkarzach. Tomek mówi ciekawie, ma niesamowity talent do utrzymywania uwagi widza i generalnie świetnie się go słucha. Lubuje się też we wszelkich statystykach, więc przygotujcie się na masę wieści o xG w danym meczu, ilości dryblingów, strzałów czy skoków pressingowych. Kawał fachowca, który sprzedaje głównie czystą wiedzę, a nie samego siebie przy pomocy drętwego humoru.

….chociaż i drętwy, abstrakcyjny humor lubię, dlatego czasem odpalam (i tu wspomnę, bo czemu nie?) Mietczyńskiego, który zna się na Ekstraklasie jak mało kto, ale on jest bardziej rozpoznawalny jako Mieciu z kanału Masochista, gdzie absolutnymi perełkami są recenzje Wiedźmina, Drzew czy Klątwy Doliny Węży!

Crowley

Na wstępie muszę zaznaczyć, że chłopaków z Red Letter Media mogę oglądać i słuchać na okrągło. Nawet jak wyciągają jakiś kompletnie mi nieznany film, albo robią quiz wiedzy beużytecznej o Star Treku, to jest to mój typ humoru i mój „typ” analizowania filmów. Chciałbym być tak spostrzegawczy, przenikliwy i zabawny jak Mike, Jay i Rich. Regularnie zaglądam na Kanał Zero, do Didaskaliów, ARHN.EU, Na gałęzi, kanału Tomasza Raczka i oczywiście kultowego Kinomaniaka. Bardzo lubię też kanały Kuby Klawitera oraz Antoniego Dudka. Ale szczególnie mogę polecić:

Złomnik

Zbigniew Łomnik vel Tymon Grabowski czyli jedyny w Polsce człowiek gadający o samochodach z sensem i humorem rodem ze standupów SithFroga. Pod przykrywką totalnego niechlujstwa i wymyślanych na poczekaniu rapsów Złomnik co tydzień w niedzielę pokazuje jakiegoś zardzewiałego gruza i opowiada o nim tak ładnie, że zawsze mam ochotę odpalić otomoto i wydać głupio pieniądz. Nie jest przy tym wulgarny, jak jego nemesis z Motobiedy, więc spokojnie można jego filmy oglądać z małoletnim synem. Bliska jest mi postawa Tymona, który chociaż lubi i podziwia samochody, to traktuje je utylitarnie i zdroworozsądkowo, co zresztą ma odzwierciedlenie w jego felietonach pisanych tu i ówdzie oraz naprawdę świetnych książkach, które od czasu do czasu wydaje. No po prostu lubię gościa, a miałem nawet okazję poznać go na jakimś rajdzie gruchotów, więc co niedzielę oglądam nowy odcinek przy kubku kawy.

Szymon mówi

Szymona Pękałę oglądałem jeszcze na kanale Wojna Idei, ale tam nie zawsze odpowiada mi dobór tematów. Na swoim kanale facet komentuje co tydzień wydarzenia bieżące i zawsze kiedy chcę poznać na jakiś temat wyważony komentarz, sięgam do jego nagrań. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, kim jest ten człowiek, jakie ma przygotowanie merytoryczne, żeby się wypowiadać na tematy socjologiczne czy polityczne, wiem jednak, że jego poglądy i spostrzeżenia to kwintesencja rozsądku i patrzenia bez uprzedzeń, choć krytycznym okiem.

Noclip

Jeden z najlepszych kanałów produkujących profesjonalne filmy dokumentalne o grach wideo. Głównie tych starszych. Ich przewagą nad większością podobnych inicjatyw jest to, że docierają do źródeł i w ich produkcjach można posłuchać wypowiedzi wielu twróców omawianych gier, a nie tylko opowieści o nich. Dla mnie to z jednej strony zawsze nostalgiczna podróż w przeszłość, a z drugiej kopalnia zakulisowej wiedzy o branży. No i pod względem edytorskim mamy tu pełen profesjonalizm, któego nie powstydziłaby się żadna telewizja. Nic tylko oglądać.

To mi się podoba 4
To mi się nie podoba 0

Dżądżen

Fan twórczości Martina i dobrego wina. Lubię historię i suchary. Wolny czas spędzam w ogrodzie przeklinając Matkę Naturę za jej hojność.

kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych. Kiedyś NaPograniczu, obecnie FGSK

Crowley

Maruda międzypokoleniowa i mistrz w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Straszliwy łasuch pożerający wszystko, co związane z popkulturą. Miłośnik Pratchetta i Clancy'ego, kiedyś nawet Gwiezdnych wojen, a przede wszystkim muzyki starszej niż on sam.

Polecamy także

Komentarzy: 8

  1. Jako bonus dorzucę jeszcze Czarne Owce. Niszowe, niesmaczne, wulgarne, ale zawsze prawdziwe historie dwóch dinozaurów internetu o tym co ich zirytowało w ciągu ostatniego, tygodnia, miesiąca, czy roku

    https://www.youtube.com/@CzarneOwce

    A skoro już jestem przy śmieszkowo-niepoważnych klimatach to polecę jeszcze dwa kanały. Najlepszy kanał o piłce oraz o kolarstwie wybitnym:

    https://www.youtube.com/@kartofliskapl

    https://www.youtube.com/@burdelnakokach4785

    To mi się podoba 0
    To mi się nie podoba 0
  2. Jeżeli chodzi o sprawy naukowe, to wspomniany Kurzgesagt jest całkiem fajny. Inny fajny kanał to What If. Głównie o kosmosie.

    Z luźnych lubię ostatnio oglądać Książula 😀 Nie ma nic lepszego niż oglądanie gościa jedzącego kebab.

    Commentary odpuściłem totalnie, ale czasem jak jest coś głośnego to odpalę orkę Stanowskiego. Jak ktoś orze ściek medialny, to nie może mnie zabraknąć 🙂 Ale te wszystkie Szymony, Niewiemy ale się dowiemy itd to się nudzą bardzo szybko.

    Kanały sportowe są z kolei zbyteczne. 80% dziennikarzy sportowych jest zbyteczna, ale to tylko moje radykalne zdanie 🙂

    Są też fajne muzyczne kanały typu Bradley Hall (humor, gitary) lub Sea of Tranquility – to już dla boomerów, którzy lubią słuchać długich rozmów o muzyce i oglądać płyty 🙂

    Jak ktoś ćwiczy na siłowni to Jeff Nippard, Max Euceda, Trainer Winny czy Sean Nalewanyj

    Ogólnie youtube przez szorty z tiktoka to zjadacz czasu. Trzeba uważać.

    To mi się podoba 0
    To mi się nie podoba 0
    1. Wrzucę 4 kanały, które ostatnio oglądam najczęściej:
      https://youtu.be/CapJ11uOvzg?si=kPoJvL5Vhqfo_FKD

      Kmnt2 – gość gra w Lola i to komentuje, nie brzmi to jak nic oryginalnego, ale świetnie opowiada, ma charyzme i w jakiś sposób mnie to odpręża

      https://youtu.be/LrZKwA6whFc?si=C_KnC4o35sZ58MQr
      Pod Rozlanym Mlekiem – głównie poważne analizy i niepoważne recenzje, chociaż trafne.

      https://youtu.be/zXZfqZolRPU?si=8tjNgBOd5-RQzWBH

      Radosny Grajek – gość gra w stare gry, a raczej opowiada o całej grach, przy okazji je recenzując.

      https://youtu.be/9A9ZxIrc9CE?si=VD0yD2wAXygCk7BP
      Historia w 5 minut – z kanałami historycznymi mam tak, że oglądam cały kontent, a później przerzucam się na inny kanał, aktualnie jestem w połowie tego kanału.

      Przyznaje że nie znam 90% kanałów które tutaj wypisaliście.
      A to czemu uwaAsz że dziennikarze sportowo są zbędni?
      Oni nakręcają emocje a to niezwykle istotne element sportu.

      To mi się podoba 0
      To mi się nie podoba 0
      1. Bo są niepotrzebni 😛 Pisałem więcej na forum jakiś czas temu.
        https://fsgk.pl/forum/viewtopic.php?p=136218#p136218
        Ale to opinia radykała w tym temacie. W sporcie i piłce idę często na przekór, bo według mnie ogół odbiorców i rynek (ogólnie cały biznes) kompletnie zapomnieli o istocie tej dyscypliny.

        Ale akurat taki Ćwiąkała co go tutaj podano jest z tych potrzebnych.

        To mi się podoba 0
        To mi się nie podoba 0
  3. Dlaczego nie mogę dodać komentarza? Próbowałem to zrobić z 10 razy i komentarz się nie publikuje, czy macie jakikolwiek filtr, wysyłający komentarz do akceptacji lub od razu odrzucający taki komentarz? Dodam, że treść dotyczyła gry o tron, więc mogła to być kwestia „makabrycznych słów”, opisujących fabułę, ale nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się to

    To mi się podoba 0
    To mi się nie podoba 0
    1. Nie mamy żadnego filtru. Czasem tak się dzieje, jak serwer jest przeciążony albo ma gorszy humor 😉
      Też mi się zdarzyło że mi zjadło komentarz.

      To mi się podoba 0
      To mi się nie podoba 0

Zanim napiszesz komentarz zapoznaj się z naszymi zasadami zamieszczania komentarzy:

Regulamin zamieszczania komentarzy


Użyj tagu [spoiler] aby ukryć część treści komentarza:

[spoiler]Treść spoilera[/spoiler]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button