Ach, to już ta pora miesiąca, kiedy mogę ponarzucać się ze swoimi tekstami w płatnych magazynach. Na pierwszy ogień idzie CD-Action, jako że numer 02/2020 w kioskach i salonikach prasowych będzie można kupić jeszcze tylko przez tydzień, nim zastąpi go następne wydanie. A zatem, co z moich tekstów będziecie mogli przeczytać w CDA?
Zacznijmy od W Produkcji. W tym dziale piszę o Grounded, czyli survivalowej grze od Obsidianu (zainspirowanej filmem Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki), a także (z dopiskiem „już graliśmy”) przybliżam remake System Shocka – kultowego, horrorowego FPS-a/RPG-a z lat 90. W Recenzjach piszę o duchowym spadkobiercy Railroad Tycoona czyli Transport Fever 2 oraz o nowym pinballu Demon’s Tilt. Redakcja CD-Action wybierała w tym miesiącu Grę Roku 2019 – nie omieszkałem dorzucić swoich trzech groszy. No i wreszcie mamy Publicystykę. W tym dziale przeczytacie mój czterostronicowy tekst pt. „Elitarna Space Opera (Mydlana)” opowiadający o konflikcie pomiędzy twórcami słynnego Elite – Davidem Brabenem i Ianem Bellem. Na deser dorzuciłem też felieton (zresztą będę od teraz stałym felietonistą CDA… choć akurat nie w następnym numerze ;)), zatytułowany „Afrocintryzm a sprawa polska”. To tyle jeśli chodzi o mój tytaniczny wkład w CD-Action. Łącznie 12 stron tekstu. Uffff…
Nieco dłużej pozostanie w kioskach i salonikach najnowszy numer Kawaii… ale i tutaj nie warto czekać w nieskończoność. Po zachęcających wynikach sprzedaży w zeszłym roku, pismo zmieniło tryb wydawania z kwartalnego na dwumiesięczny. Więc będziemy się na jego łamach widywać częściej. A jakie teksty znajdziecie w najnowszym numerze?
Przede wszystkim moją recenzję bijącej rekordy popularności, demoniczno-apokaliptycznej, netfliksowej produkcji pt. „Devilman Crybaby”. Ponadto recenzuję nieco starsze anime z pogranicza sci-fi i horroru – „Parasyte -the maxim-„. Z innej beczki, piszę też o „Shouwa Genroku Rakugo Shinju”, czyli serialu opowiadającym o rakugo – jednej z tradycyjnych form japońskiego teatru. W numerze znalazło się też miejsce na moją recenzję horrorowej mangi „Hideout” oraz krótki tekst o prawdopodobnie najgorszym anime w historii – OAV pt. „Twinkle Nora Rock Me”. Ale to nie wszystko, powróciłem bowiem w tym numerze z cyklem samurajskim. Tym razem przybliżam postać Mitsuyoshi „Jubei” Yagyu, czyli legendarnego „Zaginionego Samuraja”. To łącznie 10 stron materiałów na temat mangi, anime oraz japońskiej historii. Miłej lektury!