Let’s Play Crusader Kings 3 – rodzina De Forumos!

Jeśli śledzicie nasz profil na YouTube (a mamy cichą nadzieję, że tak właśnie jest) to zapewne wiecie, o czym będziemy dziś mówić. A jeśli nie, to uprzejmie prosimy o nadrobienie zaległości. Tym bardziej że od środy wystartowaliśmy dla Was z nową zabawą!

 

Otóż stała się rzecz niezwykła – diuk Barcelony, niejaki Ramon “Stary” Berenguer skontaktował się z niżej podpisanym Razorbladem (poprzez bardzo dziwnego gołębia), przekazując, iż ma do oddania pod opiekę właśnie ww. włości! Muszę przyznać, że moja pierwsza myśl brzmiała: “Ta, jasne. Kolejny nigeryjski książę”. Ale nie było w tej wiadomości żadnych warunków finansowych! Jedyny warunek dotyczył zjednoczenia hiszpańskich tronów pod katalońskimi barwami i reconquisty Półwyspu Iberyjskiego. Gdy tylko w mojej głowie zaświtał pomysł, aby zgodzić się na takie warunki i sprawdzić dokąd mnie to zaprowadzi, gołąb zniknął… Jakież było moje zdziwienie, gdy po chwili na stole zmaterializowały się wszystkie niezbędne dokumenty i to datowane na rok 1066! Bez zastanowienia postanowiłem złożyć pod nimi swój podpis i w ten oto sposób rozpoczęła się historia rodziny De Forumos, której członkami możecie zostać i Wy! Wystarczy, że w komentarzu do dzisiejszego tekstu (lub pod którymkolwiek z filmów na kanale YT) wpiszecie w komentarzu imię członka rodziny. Przyjmujemy imiona tak męskie jak i kobiece, niemniej nie obiecujemy, że nie znikną oni w jakichś podejrzanych okolicznościach!

Podpisano,

 

 

Głowa rodziny De Forumos

 

Poniżej zapraszam do pierwszego odcinka:

 

Drugi odcinek już również ujrzał światło dzienne i kontynuuje przygodę rodziny. Możecie zapoznać się z nim poniżej:

 

Przyjmuję oczywiście wszelkie sugestie i porady odnośnie samej rozgrywki, jednak od razu chciałbym zaznaczyć jedną rzecz – dla mnie gra w CK3 to bardziej role-playing, a nie min-maxowanie wszystkiego i w tę stronę będę starał się kierować serię. Chciałbym, aby kolejne odcinki pokazywały się przynajmniej w środy, piątki oraz niedziele o tej samej porze. Jest jeszcze pomysł na poniedziałki – wszystko wyjdzie w praniu. Bądźcie czujni i jeszcze raz zapraszamy Was do subskrypcji kanału. Lajki i komentarze pod filmami również mile widziane!

-->

Kilka komentarzy do "Let’s Play Crusader Kings 3 – rodzina De Forumos!"

 • 22 lutego 2022 at 12:13
  Permalink

  Zgłaszam Krzysztofa.

  Dobrze, że pojawił się tekst na FSGK, bo tu jestem bardziej regularnie. Oczywiście zamierzam śledzić odcinki i liczę, że się czegoś nauczę, bo moje zmagania z rokiem 1066 jako Bolesław Śmiały idę dobrze do momentu aż Bolesław zejdzie. Potomkowie jakoś sobie słabiej radzą, ale może zamiast szerokie biodra Piastowie powinni zainwestować w błękitna krew. Pozdrawiam

  Reply
 • 22 lutego 2022 at 12:35
  Permalink

  Zgłaszam Aleksandra 😉 Mam nadzieję, że zapisze się złotymi zgłoskami w historii rodu de Forumos 🙂

  Reply
 • 22 lutego 2022 at 13:56
  Permalink

  Don Pedro de Pommidore

  Reply
 • SithFrog
  22 lutego 2022 at 15:56
  Permalink

  Żabczesław, obiecujący członek rodu. Narwany, niespokojny duch, marzyciel, ale dobry strateg. Czasem bawidamek.

  Reply
  • 22 lutego 2022 at 16:05
   Permalink

   Pfff… Bezspoilereowo ale… myślałeś że ja dla Ciebie nie będę miał gotowca? Serio? Niedoczekanie 😛

   Reply
 • 23 lutego 2022 at 00:26
  Permalink

  Super sprawa – zgłaszam Bernardo De Forumos

  Reply
 • 23 lutego 2022 at 11:45
  Permalink

  Zglaszam Żanetę de Forumos – imię z korzeniami węgierskimi, wiec nawet pasuje biorac pod uwagę wegierską królową

  Reply
 • 23 lutego 2022 at 11:50
  Permalink

  Ejmos de Forumos, raczej do szybkiej śmierci 😉

  Reply
 • 23 lutego 2022 at 14:24
  Permalink

  Ja się nie zgłaszam, bo nie grałem jeszcze w trójkę, ale czy mógłbym dyskretnie przypomnieć DaeLowi, że obiecywał jakieś zabawy z AGOT? 😉

  Reply
 • 25 lutego 2022 at 18:20
  Permalink

  Nie wiem czy jest to wciąż aktualne, ale chętnie zgłoszę Jaherona 🙂

  Reply
  • 25 lutego 2022 at 20:00
   Permalink

   Oczywiście że aktualne, mamy nadzieję na długie rządy rodziny De Forumos!

   Reply
 • 25 lutego 2022 at 20:07
  Permalink

  Cześć! Na początku dziękuję Wszystkim za zainteresowanie. Gwoli pewnego wyjaśnienia, gdyż cześć osób może zastanawiać się dlaczego się jeszcze nie pojawiło w ostatnich odcinkach (najnowszy na YT był dzisiaj! Warto nadrobić!). Otóż odcinki mam zamiar celem upłynnienia historii względem “XCOMu” prenagrywać na pewien okres wprzód. Obecne odcinki (włącznie z niedzielnym) były nagrane jeszcze przed pojawieniem się artykułu o zabawie, ale już od przyszłego tygodnia mam nadzieję że spotkamy nowe postacie! A lista oczywiście nie jest zamknięta! Mamy nadzieję że ród De Forumos będzie zacny :).

  Nie wiem dlaczego tą informację przegapiłem w tekście, pewnie dlatego iż umieściłem w opisie filmów na YT i byłem przekonany iż się pojawiła również tutaj.

  Reply
 • 6 marca 2022 at 23:48
  Permalink

  Artur dla kolejnego członka

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków