Wieści z Cytadeli #82: Zmiany castingowe w Domu Smoka (Prima Aprilis)

Pandemia koronawirusa zatacza coraz szersze kręgi. Niestety wiele wskazuje na to, że pokrzyżowała również plany twórców Domu Smoka, serialu poświęconego Tańcowi Smoków, największej wojnie domowej w historii Westeros, w której naprzeciw siebie stanęły dwie frakcje związane z dziećmi króla Viserysa I. Możemy się domyślać, że pierwszy sezon nie traktowałby jeszcze o wojnie, lecz o spiskach i intrygach dworskich, które niechybnie do niej prowadziły. Niestety wczoraj internet obiegła wiadomość, że aktorzy wcielający się w kluczowe role – wielkiego maestera Mellosa, który starał się łagodzić napięcia pomiędzy frakcjami oraz samego króla Viserysa, zachorowali, co uniemożliwiło realizację zdjęć.

Ponieważ produkcja serialu jest już i tak opóźniona, showrunnerzy – Miguel Sapochnik i Ryan Condal – zdecydowali się na rozwiązanie dramatyczne. Tak całą sprawę skomentował Condal:

Paddy (Considine, aktor odtwarzający rolę króla Viserysa – przyp. DaeL), był naszym pierwszym wyborem jeśli chodzi o tę rolę. I bardzo chcielibyśmy jeszcze w przyszłości wykorzystać jego niesamowity talent i charyzmę. Jesteśmy myślami z nim i chcemy, aby jak najszybciej wrócił do zdrowia. Ale od tego, czy zdołamy wrócić do normalnego cyklu produkcji zależy praca tysięcy ludzi, dlatego musieliśmy znaleźć inne rozwiązanie. Znaleźliśmy (do obu ról – przyp. DaeL) aktorów z odpowiednim stażem scenicznym i gravitas, którzy będą doskonałym zastępstwem.

W podobnym tonie wypowiedziała się Nina Gold, pełniąca rolę dyrektora ds. castingu na planie Domu Smoka (a wcześniej Gry o Tron).

Szukaliśmy aktorów, którzy uniosą rolę, ale niekoniecznie identycznych. Chodziło nam o to, żeby potrafili wnieść coś do roli i uczynić ją swoją. Oczywiście w takich warunkach (pandemii – przyp. DaeL) jest to niezwykle trudne. Ale poruszyliśmy niebo i ziemię, i korzystając z kontaktów nawiązanych podczas realizacji Gry o Tron, udało nam się ściągnąć dwóch idealnych kandydatów.

O jakie kontakty może chodzić? Fani spekulują, że zapewne Nina Gold miała na myśli dwóch statystów, którzy pojawili się w ostatnich sezonach Gry o Tron. Zresztą pewnie dowiemy się tego niebawem. Ale nie to jest najistotniejsze. Najważniejszy jest fakt, że mamy nowego maestera Mellosa i króla Viserysa. Oto oni!

Spoiler! Pokaż
-->

Kilka komentarzy do "Wieści z Cytadeli #82: Zmiany castingowe w Domu Smoka (Prima Aprilis)"

 • 1 kwietnia 2021 at 12:06
  Permalink

  Niech jeszcze zatrudnią tego Pana Nołnejma, który miał być pierwszym Polakiem w Grze o Tron, naudzielał wywiadów, a Dedecy go wycięli;) mógłby się wcielić w Nettles, albo chociaż Owcokrada.

  Reply
  • 1 kwietnia 2021 at 14:01
   Permalink

   Pamiętam gościa; o rany, wszędzie go w mediach było pełno 😀

   Reply
 • 1 kwietnia 2021 at 12:12
  Permalink

  Zmiana imienia z Piotr na Paweł też Prima Aprillisowa? 😀

  Reply
  • DaeL
   1 kwietnia 2021 at 12:13
   Permalink

   Oj tam, oj tam. Już poprawione.

   Reply
   • 1 kwietnia 2021 at 14:27
    Permalink

    “No i pan Paweł!” XD

    Reply
 • 1 kwietnia 2021 at 15:18
  Permalink

  Caating do Domu Smoka to i tak jest żart. Nawet bez 1 kwietnia 🤷‍♂️🤷‍♂️

  Reply
 • 2 kwietnia 2021 at 11:46
  Permalink

  Fajnie, fajnie, mój Ojciec trafił do szpitala z powodu covida, śmiałem się do rozpuku. Od dłuższego czasu coraz mniej chętnie Was czytałem, w zasadzie ograniczając się tylko do westeroskiego i tolkienowskiego q&a, ale tym postem zapukaliście w dno od spodu. Żegnam.

  Reply
  • DaeL
   2 kwietnia 2021 at 12:01
   Permalink

   Hmmm… ja z powodu covidu straciłem dziadka, miałem też inne przypadki wśród członków rodziny i przyjaciół, natomiast nie widzę niestosowności tego żartu. Ta choroba to po prostu element otaczającej nas rzeczywistości, nie śmiejemy się przecież z jej ofiar.
   Ale rozumiem, że możesz mieć takie odczucie. Szerokiej drogi.

   Reply
  • 2 kwietnia 2021 at 19:02
   Permalink

   Ludzie kochani… Poczytajcie sobie forum na tej stronie – Sithfrog leży w szpitalu na covid.
   Albo wyjmijcie kije z dupy. Patron my French.

   Reply
 • 2 kwietnia 2021 at 12:16
  Permalink

  Ja nie straciłem nikogo z powodu covida, a za arbitra elegancji też nie zwykłem tu robić. Jednak także ja muszę przyznać, że z primaaprilisowych żartów, jakie widziałem kiedykolwiek na tej stronie, ten był zdecydowanie najniższych lotów. :/ Choć w odróżnieniu od kolegi powyżej, strona ogólnie wciąż mi się podoba. Uznaję to zatem tylko za jednorazową wpadkę, ewentualnie efekt nadmiernej degustacji płynu huhu. 😉

  Reply
  • 2 kwietnia 2021 at 13:54
   Permalink

   Prima Aprilis w wersji internetowej to w ogóle święto do zaorania. Ostatni zabawny żart z tej okazji to chyba zamknięcie Metal Archives przez FBI – trochę ludzi się na to nabrało, ale może po prostu wtedy nie każda najmniejsza strona musiała mieć swój “śmieszny” żart.

   Reply
   • 2 kwietnia 2021 at 14:58
    Permalink

    Bo ja wiem? Byłoby zabawniej, gdyby pominąć tego covida, a zamiast Adamczyka i Karolaka podać np. Willa Smitha i Martina Lawrence’a. 🙂

    Reply
    • 2 kwietnia 2021 at 22:01
     Permalink

     A ja się zaśmiałem jak rozwinąłem spoiler 🙂 Może dlatego że byłbym w stanie uwierzyć w podobną historię
     A z żartami na pierwszy kwietnia jest ten problem, że ciężko kogoś zaskoczyć, kiedy ten ktoś spodziewa się bycia zaskoczonym

     Reply
     • 4 kwietnia 2021 at 03:04
      Permalink

      No tak, tylko że na udział Willa Smitha mógłbym jeszcze się nabrać. Na Karolaka nie ma takiej opcji. 🙂

      Reply
 • 3 kwietnia 2021 at 11:14
  Permalink

  Ja jestem zdania, że z wszystkiego można żartować. Dobra komedia nie ma ograniczeń.
  Dlatego nie lubię jak przychodzą ludzie i mówią “ej! Tak nie wolno, buu jest mi przykro”. Nieważne czy żarty słabe czy nie.
  Tym większe moje zażenowanie gdy takie same osoby płaczą, że uciska ich cenzura politycznej poprawności 😂

  Z wszystkiego można żartować, a nawet trzeba. Dla zdrowia i dystansu 🙂

  Reply
  • 4 kwietnia 2021 at 03:00
   Permalink

   W pełni się zgadzam, że żartować można ze wszystkiego. Jednak pod warunkiem, że jest to żart bardziej na poziomie Pythonów niż Ucha Prezesa. Bo wtedy wychodzi nie zabawnie, ale w najlepszym razie przaśnie, a najczęściej po prostu żenująco. Zaś do tego primaaprilisowego newsa mam pewne zastrzeżenia nie dlatego, że w ogóle powstał, tylko że “wagowo” prezentuje on raczej humor niemiecki niż angielski czy żydowski. 🙂 Można to było zrobić znacznie lepiej. Pominąć element kontrowersyjny (covid) i dać aktorów, w których zaangażowanie można od biedy uwierzyć. Np. uderzyć w powszechne obawy fanów i dorzucić jeszcze paru czarnoskórych aktorów w głównych rolach valyrian. 🙂

   Reply
 • 3 kwietnia 2021 at 12:28
  Permalink

  Na fsgk pojawiła się kiedyś primaaprilisowa Szalona Teoria o Gorącej Bułce Którego Obiecano. Myślę, że to był bardzo fajny kierunek jeśli chodzi o rodzaj żartów i chętnie przeczytałabym tego typu tekst za rok 😀

  Reply
 • 4 kwietnia 2021 at 08:22
  Permalink

  Ulla la. Ale się porobiło, widzę że wirus 0,3%, którego imienia nie można wymawiać, nieźle niektórych zainfekował.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków