Wybory Mistera Westeros i Essos: Dolina

Drugi odcinek Wyborów Mistera Westeros i Essos za nami. Tym razem głosowaliście na przystojniaków z Dorzecza. A w siódemce, która przejdzie do rundy finałowej, znaleźli się: Edmure Tully (I Wicemister), Brynden Tully (II Wicemister), Gorąca Bułka (III Wicemister), Tom z Siedmiu Strumieni (IV Wicemister), Thoros z Myr (V Wicemister) i Anguy (VI Wicemister). Jak widać Bractwo Bez Chorągwi jest mocno reprezentowane. Chciałbym też zapytać, kto głosował na Rorge’a i Kąsacza. Bo chce wiedzieć, kogo omijać z daleka 😉

Tradycyjnie – jeśli uważacie, że kogoś w dotychczasowych rundach (albo dzisiejszej) zabrakło, to dajcie mi znać w komentarzu. Tak długo jak trwają eliminacje, takie przeoczenia można naprawić. Piszcie również wtedy, jeśli macie problem ze zidentyfikowaniem którejś z postaci. Z chęcią wyjaśnię ewentualne niejasności.

Mister Doliny

A dzisiaj będziemy wybierać spośród mężczyzn z Doliny. Zastosowałem te same kryteria doboru postaci co w poprzednich etapach, to znaczy:

Jeśli nie przypominam sobie, aby dana postać mówiła coś w książkach, albo była wymieniana z ważnego powodu – wylatuje. Wylatuje też większość niepełnoletnich (według standardów Westeros, gdzie o pełnoletności mówimy w wieku 18 lat), może z pojedynczymi wypadkami, gdy ktoś jest “na krawędzi”. Stosujemy podział terytorialny, ale nazwałbym go podziałem luźnym. Będę przypisywał mężczyzn do krain, z którymi są najczęściej kojarzeni (miejsce urodzenia albo kraina, w której “działają”). W przypadkach kontrowersyjnych zdecyduję arbitralnie. Aha, i bierzemy pod uwagę tylko mężczyzn, którzy żyli w czasie, gdy toczyła się akcja powieści (choćby przez jeden rozdział).

W porządku, sprawy techniczne mamy za sobą – pora głosować. Możecie zaznaczyć do 5 kandydatów.

This poll is closed! Poll activity:
Start date 29-08-2019 00:00:16
End date 08-09-2019 11:27:00
Poll Results:
Wskaż 5 najprzystojniejszych mężczyzn z Doliny

 

-->

Kilka komentarzy do "Wybory Mistera Westeros i Essos: Dolina"

 • 29 sierpnia 2019 at 12:05
  Permalink

  Ktoś mi przypomni o co chodziło z braćmi Hunter? Kompletnie nie przypominam sobie aby w Dolinie rozgrywał się dramat na trzy osoby.

  Reply
  • DaeL
   29 sierpnia 2019 at 12:11
   Permalink

   Eon Hunter pojawia się na dworze Lysy w GoT. Ginie chyba w Starciu, oskarżenie pada na jego najstarszego syna, Gilwooda, który jest zresztą jednym z lordów deklarantów występujących przeciw Baelishowi. W Uczcie Littlefinger mówi Sansie, że prawdziwym mordercą był Harlan. Jest jeszcze jeden syn Eona, ale wydaje mi się, że na kartach powieści się nie pojawił (tylko w spisie postaci), więc go wyciąłem.

   Reply
   • 29 sierpnia 2019 at 14:27
    Permalink

    Wow. To jest chyba znak, że muszę przeczytać sagę raz jeszcze. Dzięki za odpowiedź 😀

    Reply
 • 29 sierpnia 2019 at 12:15
  Permalink

  Przeoczyłem głosowanie w Dorzeczu a to pech. Ale za to nadrobiłem Doliną: Sgagga, Timmet, Mord za swoje zasługi i niepowtarzalność no Petyr za co by zazdrosny nie był. 😁😁😁

  Reply
  • 1 września 2019 at 11:20
   Permalink

   A później ktoś napisze, że nie rozumie kobiet…

   Reply
 • 29 sierpnia 2019 at 14:37
  Permalink

  Ten moment, kiedy jesteś rycerzem z przydomkiem Piękny, więc ludzie na ciebie głosują, choć w większości cię nawet nie pamiętają XD

  Reply
  • 29 sierpnia 2019 at 19:16
   Permalink

   Kusiło mnie, ale Brienne nazywana była Ślicznotką.

   Reply
 • 29 sierpnia 2019 at 15:59
  Permalink

  O, tym razem przynajmniej było z czego wybierać, głosowałam na Lyna Corbraya, Petyra Baelisha, Byrona Pięknego, Harrolda Hardynga i Mychela Redforda.

  Reply
 • 2 września 2019 at 02:46
  Permalink

  Nie ma sweet Robina 🙁

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków