Debaty Małej Rady: Prequele

Wraz z zakończeniem Gry o Tron odżywają spekulacje na temat prequelów popularnego serialu. Ich też dotyczyć będzie dzisiejsze głosowanie. Ale zanim do niego przejdziemy, powinniśmy podsumować debatę sprzed trzech tygodni. Zadałem Wam wówczas następujące pytanie.

Czy mając ku temu okazję, Catelyn Stark doprowadziłaby do mariażu Margaery z Robbem?

Oczywiście rozważaliśmy scenariusz alternatywny w którym Catelyn nie obserwuje śmierci Renly’ego, a więc nie ma powodu, by uciekać z Brienne z obozu. Tym samym może rozpocząć negocjacje z Tyrellami. Ale wygląda na to, że nie mieliście zbyt dużych wątpliwości. Większość (57.3% czyli 573 głosy) opowiedziały się za opcją negatywną. I tylko 42.7% z Was (427 głosy) stwierdziło, że Catelyn doprowadziłaby do tego sojuszu. Swoją drogą to chyba po raz pierwszy mieliśmy tak okrągłą liczbę głosujących – równo 1000. Zwolennicy tezy argumentowali, że sojusz Reach z Północą byłby na rękę obu stronom, a Robb wcale nie wyglądał na gorszą partię of Joffreya. Przeciwnicy wskazywali na honorowość Starków oraz sprzeczność sojuszu z pierwotnymi planami (Robb musiałby walczyć o Żelazny Tron).

I to by było na tyle, jeśli chodzi o poprzednie głosowanie. A teraz kolejne pytanie (rym wyszedł niechcący).

Na sfilmowaniu którego z okresów w historii Westeros i Essos zależy Wam najbardziej?

W tej chwili mówi się o trzech spin-offach (choć sytuacja jest dynamiczna), przyjmijmy więc, że zaznaczamy do trzech odpowiedzi.

This poll is closed! Poll activity:
Start date 18-05-2019 00:00:16
End date 25-05-2019 11:27:00
Poll Results:
Wskaż trzy wydarzenia/okresy z historii Westeros i Essos, które powinny zostać sfilmowane
-->

Kilka komentarzy do "Debaty Małej Rady: Prequele"

 • 18 maja 2019 at 12:25
  Permalink

  Byle nic związanego z Valyrianami.

  Reply
 • 18 maja 2019 at 12:27
  Permalink

  Byle nic związanego z Valyrianami. Mam już dosyć smoków, Targaryenów i całego tatałajstwa z nimi związanego. Akcja dzieje się w Westeros, więc skupiajmy się na mieszkańcach Westeros, a nie na emigrantach z Essos.

  Reply
 • 18 maja 2019 at 12:49
  Permalink

  Wybrałem Taniec Smoków i Wojnę Dziewięciogroszowych Królów – o Rebelii Roberta i historii Dunka i Jaja nie może być mowy, dopóki George sam nie napisze tego, co na ten temat chce napisać – sam tak powiedział i póki co nie ma przesłanek, żeby w tej sprawie coś się miało zmienić.
  Natomiast wojna na Stopniach również może pełnić rolę swoistego prequela do serialu (nie licząc Rebelii to jedyny okres, w którym pojawiają się postacie znane z serialu.
  A Taniec to najbardziej efektowny konflikt i tyle.

  Reply
 • 18 maja 2019 at 13:32
  Permalink

  DaeL nie szanujesz czytelnikuw nie przeczytałeś moiej teorii pod Wieśćmi z Cytadelii :(9((99(

  Reply
  • DaeL
   18 maja 2019 at 14:13
   Permalink

   Nadrobię w pierwszej wolnej chwili 😉

   Reply
   • 18 maja 2019 at 18:19
    Permalink

    Teraz zczaiłem, że śmieszniej by było jakbym napisał “DanieL”, no cóż, czasu nie zawrócę :/

    Reply
    • 18 maja 2019 at 19:49
     Permalink

     ale gdybys byl zalogowany to bys mogl edytowac post xD

     Reply
  • 18 maja 2019 at 17:54
   Permalink

   Ja czytałem i mi się podobała.

   Reply
 • 18 maja 2019 at 14:20
  Permalink

  Podbój Aegona.

  Może choć tam zobaczymy ogarniętego Targaryena który wie jak prowadzić wojnę, bez idotycznych doradców u boku. 🙂

  Reply
 • 18 maja 2019 at 14:34
  Permalink

  Ja liczę na Taniec Smoków, największy konflikt w historii Westeros, najbardziej wyniszczający, smoczy lordowie po obu stronach, ciekawe postacie (Czerwony Kraken, Ben Blackwood i jego siostra, Kermit Tully , Corlys Valeryon, Aemond, Aegon, Daemon Targaryenowie, Rheanyra, Cregan Stark, Jeyne Arryn, Saathos Saan), wielkie bitwy, pojedynki smoków i dwoje szalonych królów po obu stronach konfliktu. To jest to.

  Reply
 • 18 maja 2019 at 14:36
  Permalink

  A do tego jak gram w ck2 na modzie A Game of Thrones, to zawsze biorę Taniec Smokó 😉 .
  P.S można Daelu liczyć na ,, Zagrajmy z Daelem” ? 😀

  Reply
 • 18 maja 2019 at 14:43
  Permalink

  Bunt Nocnego Króla o wiele niżej, niż bym się spodziewał.

  Reply
 • 18 maja 2019 at 15:05
  Permalink

  Dla mnie tylko i wyłącznie Rebelia Blackfyre’ów. Gra o Tron jasno pokazała co im najlepiej wychodzi, a jakie są słabości serii. A historia rebelii jest pełna wspaniałych, wielowymiarowych postaci (Daemon, Bloodraven, Bittersteel, Shiera itd. itp.), mrocznych intryg dworskich, no i nie ma tych cholernych smoków pożerających na CGI cały budżet serialu, tak że na nic innego już nie zostaje kasy. 🙂
  W ostateczności mogłaby też być Rebelia Roberta, choć zdaję sobie sprawę, że marne na to szanse. Na trzeciej pozycji wahałem się między Podbojem Aegona a Rhoynarami. Ten pierwszy ma jednak zdecydowanie większe szanse, żeby zaistnieć. Jeżeli ograniczą pokazywanie smoków i nie uczynią ich pierwszoplanowymi bohaterami to może być nawet ciekawie. Choć to z pewnością i tak byłby drogi projekt, ze względu na ilość bitew toczonych przez Aegona.
  Dziwię się za to głosującym na Taniec Smoków. Naprawdę? Znowu chcecie oglądać to samo, tylko pomnożone razy dziesięć? Znowu smoki, smoki, smoki i zero kasy na porządne pokazanie czegokolwiek poza nimi? Żadnej logiki wydarzeń i pozostałe efekty z photoshopa? Ja dziękuję. Jak mają robić Taniec Smoków to wolę, żeby w ogóle nic nie robili.

  Reply
  • 18 maja 2019 at 15:17
   Permalink

   rzeczywiście gra o tron pokazała, co im najlepiej wychodzi i ani wielowymiarowe postaci, ani “intrygi dworskie” się do tego nie zaliczają. no ale skoro nie będzie to serial dedeków to takie rozkminy są pozbawione jakiegokolwiek sensu, będzie co będzie

   Reply
   • 18 maja 2019 at 15:28
    Permalink

    To chyba oglądaliśmy dwa różne seriale, bo ja w sezonach 1-4 widziałem wiele ciekawych, wielowymiarowych postaci i ciekawych intryg.
    Więc co się zalicza do mocnych stron serialu według kolegi? Co sprawiło, że o 3 w nocy miliony ludzi siada przed telewizorami na całym świecie i ogląda? Te durne smoki? Gołe cycki?

    Reply
    • 18 maja 2019 at 17:51
     Permalink

     fakt musiałeś oglądać coś innego. Czas intryg i logiki skończył się w serialu po 1 sezonie, potem trzeba wyłączyć mózg przy oglądaniu żeby się dobrze bawić, inaczej się nie da

     Reply
     • 18 maja 2019 at 17:59
      Permalink

      Aha, czyli np. cały okres rządów Tyriona w KP pozbawiony był intryg i logiki? Tak samo wszystkie działania Tywina oraz Littlefingera do wyjazdu z Doliny? Sorry, ale pomieszało wam się w głowach z tej rozpaczy po 8 sezonie. 😛

      Reply
      • 18 maja 2019 at 19:34
       Permalink

       1 odcinek 2 sezonu i Littlefinger podskakujący Cersei. Scena wyrwana z kontekstu byłaby ciekawa, jednak w obliczu kreowania LF na superintryganta była dla mnie nie do przyjęcia. Natychmiast to wyłączyłam i od tej pory interesuję się serialem na zasadzie “plotek”. Być może znakomita większość naprawdę trzymała się wtedy kupy, ale ta scena mnie oburzyła i nie chciałam już więcej narażać się na podobne absurdy.

       Reply
       • 18 maja 2019 at 19:56
        Permalink

        Dlaczego nie? Książkowa Cersei to nie jest jakoś bardzo szanowana postać, przed którą inni stawaliby na baczność, jak przed Tywinem. Dopiero późne sezony serialu zrobiły z niej Wielkiego Gracza.

        Reply
        • 20 maja 2019 at 12:39
         Permalink

         Prawdziwy Littlefinger nie dałby znaku, że może być zagrożeniem nawet takiej płotce jak Cersei. W książce do momentu porwania Sansy w ogóle nie brałam go pod uwagę.

    • 18 maja 2019 at 19:42
     Permalink

     sezony 1-4 to bazowanie na materiale ksiazkowym wiec scenariusz byl gotowy niemal od razu, a do tych nowych seriali trzeba w wiekszosci samemu wymyslac wszystko bo tylko sa wiadome ogolniki typu ktos cos tam zrobil i elo, czyli prawie jak sezony 6-8, wiec gdy ktos nie czuje ducha ksiazki to bardzo latwo to zepsuc

     Reply
     • 18 maja 2019 at 20:00
      Permalink

      Nie no, historia Rebelii Blackfyre’ów i postaci biorących w niej udział jest bardzo dobrze znana, nie trzeba niczego wymyślać. Owszem, takie talenty jak D&D mogłyby poprzekręcać i zjebać nawet znane fakty (jak w filmie “Troja”), ale w miarę utalentowany scenarzysta dałby sobie radę z tym materiałem jaki jest.

      Reply
    • 18 maja 2019 at 19:47
     Permalink

     marketing i obnizanie poziomu serialu, tworzenie latwostrawnej papki dla mas. przeciez popularnosc serialu zaczela wzrastac wprost proporcjonalnie do poziomu serialu xD serial zaczal sie robic mega popularny gdy juz sie skonczyl material ksiazkowy i byl tworzony marnej jakosc fanfik dedekow

     Reply
  • 18 maja 2019 at 17:33
   Permalink

   To ankieta o marzeniach bardziej 🙂

   Reply
 • 18 maja 2019 at 16:01
  Permalink

  Zaznaczyłem Dunka i Jajo, bo tylko do tego serialu byłbym przekonany. Blackfyerów też bym obejrzał, ale z zaznaczeniem, że nie trzeba się ograniczać do pierwszej Rebelii.

  Jako trzeci widziałbym serial o Jaeharysie, może w połączeniu z synami Aegona. Sam podbój Aegona wcale nie brzmi ciekawie.

  Reply
 • 18 maja 2019 at 16:58
  Permalink

  Długa noc – bo coś zupełnie innego, bardziej mistycznego niż większość historii.

  Rhoynarowie – uwielbiam historie Nymerii, całej tej podróży zakończonej w najlepszym miejscu 7 krolestw: w Dorne

  Podbój Aegona – bo długa i ciekawa historia kiedy Targaryenowie byli ogarnieci plus obowiązkowo dłuższy epizod w Dorne zakończony fiaskiem smoczej lady.

  Jako czwarty głos wskazalbym Rebelie Roberta: szczególnie większa rola Rhaegara, Jaimiego i Conningtona w tej historii plus fajna realizacja bitwy nad Tridentem.

  Reply
  • 19 maja 2019 at 23:40
   Permalink

   Absolutnie tak samo – trzy milowe kamienie w historii panowania smoczego rodu

   Reply
 • 18 maja 2019 at 17:32
  Permalink

  Rebelia Roberta, podbój Aegona i taniec smoków.
  Nie ma nad czym dyskutować nawet. Tylko Westeros mnie interesuje, Essos to dla mnie jakieś inne uniwersum.

  Reply
 • 18 maja 2019 at 17:36
  Permalink

  Ej a tak offtopic czy ktoś zwrócił jeszcze uwagę, że w 4 odcinku Tormund chce wrócić za mur? Ktoś mi powie po co? Jon zginął, żeby dzicy mogli przejść, a teraz tam wraca?

  Reply
  • 18 maja 2019 at 19:36
   Permalink

   zeby ddeki mogli sie latwo pozbyc watku dzikich i ducha

   Reply
  • 18 maja 2019 at 19:38
   Permalink

   Nie ma już innych, więc można wracać na stare śmiecie. To chyba nawet w porządku, nie? Uchodźcy szukali schronienia, ale gdy zło minęło, nic tu po nich.

   Reply
   • 18 maja 2019 at 20:07
    Permalink

    Przecież dzicy próbowali przejść przez mur nieustannie…. Mance ich tylko zjednoczył, co nie oznacza, że nie uciekali przed głodem i zimnem już wcześniej.

    Reply
    • 20 maja 2019 at 12:40
     Permalink

     Wielkiego zimna już nie będzie, a jak widać – po drugiej stronie Muru wcale nie ma raju.

     Reply
 • 18 maja 2019 at 18:31
  Permalink

  Rebelia Roberta
  Zagłada Valyrii
  Wojny Valyrian z Rhoynarami i migracja do Westeros

  Reply
 • 18 maja 2019 at 23:43
  Permalink

  Długa noc – już rozpoczęły się zdjęcia
  Historia Dunka i Jajo
  Podbój Aegona. Miałam dylemat między tym, z tańcem smoków. Stwierdziłam, że w tańcu pojawia się więcej smoków, przez co zwiększają się koszty 😀 A w grze o tron widzieliśmy jacy są oszczędni …

  Reply
 • 19 maja 2019 at 00:41
  Permalink

  Tak szczerze? Najchętniej to bym obejrzał Grę o Tron. Ale tą prawdziwą, książkową, żeby była dobrze zrealizowana i wierna materiałowi źródłowemu. Bez twórczości własnej dedeków i kogo tam jeszcze, za to z wykorzystaniem tego co napisał (i jeszcze napisze?) Martin. Z możliwie minimalną redukcją oryginalnych wątków i postaci (bo pewnie oddać wszystkiego się nie da, ale oby jak najwięcej). Bez wtykania w ramach PC idiotycznych wątków romansowych (Robak + Missandei) w miejsce dobrych i sensownie napisanych elementów, niestety w kończącym się serialu wyciętych lub zmasakrowanych (Dorne, fAegon, Lady SH, Grosik i wiele więcej). Taką Grę o Tron bym obejrzał. Cóż, pomarzyć można…
  Niestety raczej już nie doczekam, tak jak i porządnej ekranizacji Władcy Pierścieni – dwie poprzednie nie były moim zdaniem udane, a jeśli kolejna próba będzie za 30 lat (tak jak np. ewentualne 2-gie podejście do GoT-a), no to ja będę już w bardziej zaawansowanym wieku niż GRRM obecnie… małe szanse…
  A jeśli spinoffy ma robić ta sama ekipa z HBO (lub jej większa część) to ja serdecznie dziękuję, bez względu na temat. Jeszcze nie mogę się otrząsnąć bo tym co PJ i spółka zrobili po w miarę akceptowalnym “Władcy” z biednym “Hobbitem”. Zbrodnia chyba jeszcze gorsza niż niecny czyn dr Łozińskiego 😉

  Reply
 • 19 maja 2019 at 02:22
  Permalink

  Rebelia roberta. Ale od momentu turnieju rycerskiego w harrenhall, po spalenie zywcem Starkow, bitwa pod tridentem i walka pod wierza radosci, na slubie roberta i cersei konczac.
  To bym chcial zobaczyc.
  Co wy na to.
  To dalo by sie jakos sensownie zrobic.

  Reply
 • 19 maja 2019 at 07:12
  Permalink

  Liczę na Taniec Smoków, Długą Noc i Pierwszą Rebelię Blackfyre’ów, choć boję się że Długa Noc będzie przypominać sezony 7-8 z GoT. Liczę że w Tańcu pojawi się ser Marston Waters i będzie u Aegona II pełnił tą rolę, co Davos u Stannisa.

  Reply
 • 19 maja 2019 at 16:36
  Permalink

  Nie bardzo rozumiem tak wysokiej lokaty – Rebelii- Roberta. Temat zbyt znany i oklepany. Zagłosowałem na Powstanie Valyrii i wojny z Ghis, Długą Noc i Podbój Aegona. Z tym ostatnim miałem kłopot z wybraniem między podbojem Aegona, a Tańcem smoków.
  Z tego co wiem to prequel przygotowywany przez Jane Goldman na który dostała zielone światło do nakręcenia pilota jest o erze Herosów i pokażą też Długą Noc. Niech ktoś mnie poprawi, jeśli jest inaczej 🙂

  Reply
 • 19 maja 2019 at 21:40
  Permalink

  1 Blackfyre chociaż wolałbym więcej niż tylko pierwszą rebelie
  2 Wojny Valyrian z Rhoynarami i migracja do Westeros
  3 Zagłada Valyrii

  Reply
 • 19 maja 2019 at 22:57
  Permalink

  Zagłosowałem na:
  Długą Noc – ciekawe wydarzenie, dużo o Innych
  Powstanie Valyrii i wojny z Ghis – interesują mnie starożytne imperia z Essos, szczególnie chciałbym obejrzeć właśnie początki Valyrii
  Historię Dunka i Jaja – myślę, żd ciekawie było by zobaczyć to w postaci serialu

  Reply
 • 19 maja 2019 at 23:45
  Permalink

  Taniec smoków, Podbój Aegona i coś z Valyrią na pewno. Pomijam ze budget musiałby być dość duży ale nie to jest w pytaniu kwestią.

  Reply
 • 20 maja 2019 at 00:15
  Permalink

  Pierwsza rebelia Blackfyre’ów, historia Dunka i Jaja, Rebelia Roberta – te trzy chciałbym zobaczyć w pierwszej kolejności z kilku powodów. Po pierwsze – bo to okres najbliższy Grze o tron, a jednak ten czas w historii Westeros mnie szczególnie interesuje (no i chociażby w Rebelii Roberta mogłoby wystąpić paru aktorów z Gry o tron). Po drugie – wszystkie te wątki są wg mnie bardzo ciekawe, no i jest sporo materiału książkowego, który mógłby być solidną bazą dla scenarzystów. No i po trzecie – nie ma tam smoków i przez to bitwy są bardziej wyrównane i emocjonujące, bo trzeba je toczyć regularnymi wojskami. Oczywiście inne prequele też bym chętnie obejrzał i taki Taniec Smoków mógłby być widowiskowy… ale generalnie po tym, co zobaczyłem w 5 odcinku ostatniego sezonu Got, nie chciałbym już więcej widzieć smoka, który w pojedynkę rozwala całą armię przeciwnika, bo takie coś zupełnie psuje całą radochę z oglądania bitew. Jednak wolę starcia armia vs armia, gdzie to strategia i geniusz dowódcy ma decydujące znaczenie. Ewentualnie odwaga czy determinacja walczących. Ale nie latający stwór, który sieje ogromne zniszczenie, a którego nie da się zestrzelić 😛

  Reply
 • 21 maja 2019 at 11:46
  Permalink

  Po chwili namysłu zdecydowałem się tylko na 2 opcję, Taniec Smoków i Rebelia Blackfyre.
  Taniec, bo smoki. Chciałbym zobaczyć zróżnicowane smoki. W GoT wszystkie 3 smoki były praktycznie identyczne, jak wiemy z OiK, każdy smok się mocno różnił, nie tylko wyglądem ale również usposobieniem i charakterem. I rozmiarem. Och jakbym chciał zobaczyć walkę Księcia Łotrzyka lub walkę nad morzem Velaryonów i Targaryenów.
  Rebelia jest genialnym materiałem do ekranizacji. Mega ciekawe postacie jak Bloodraven czy Złamana Włócznia, świetne bitwy. A budżet wytrzyma bo jedyne smoki jakie tam będą to smoczne nasienie

  Reply
 • 23 maja 2019 at 01:44
  Permalink

  Odkrycie pochodzące z lektury ‘Ognia i krwi cz. 2’. ALYN VELARYON! Toż to rewelacyjna postać na serial! Dramatyczne losy, przygody, intrygi, niespodzianki, smoki (w tle, więc budżetu nie zjedzą), ciekawe postacie drugoplanowe i zahaczenie o Taniec.

  Oglądałbym.

  Reply
 • 24 maja 2019 at 19:41
  Permalink

  Taniec Smoków i Podbój Aegona są za drogi do realizacji, nie sądzie aby przeszły…

  Reply
 • 28 maja 2019 at 15:34
  Permalink

  Rebelia Roberta – ponieważ przedstawiałaby dzieje najbliższe Grze o Tron, pojawiliby się znani bohaterowie a także znane rody (zdecydowanie najbardziej bym chciała rebelie Roberta zobaczyć)
  Taniec Smoków- kocham smoki i było by to najbardziej widowiskowe
  Podbój Aegona- znów smoki i tez ciekawa historia do opowiedzenia

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków