Miss Westeros i Essos. Wielki Finał.

Nasza trwająca już od pół roku zabawa w końcu dobiega końca. Spośród 119 kandydatek, udało nam się wyłonić finałową ósemkę. Ale teraz stoi przed nami wybór najtrudniejszy.

W finale Wyborów Miss Westeros i Essos oddamy tylko jeden głos. Nie będzie to wybór łatwy, bo przecież wszystkie spośród naszych finalistek odznaczają się wyjątkową urodą, a często również nieprzeciętną osobowością. Ale czas już wybrać najpiękniejszą.

A oto nasze finalistki.

1. Arianne Martell, a właściwie księżniczka Arianne Nymeros Martell. Oliwkowoskóra, ciemnowłosa piękność z Dorne.

Księżniczka Arianne ruszyła w stronę lektyki. Na nogach miała sandały z wężowej skóry, zapięte aż na udach. Jej czarne loki opadały gęstą grzywą do krzyża, a na czole nosiła taśmę z miedzianych słońc. Nadal jest maleńka — pomyślał kapitan. Wszystkie Żmijowe Bękarcice były wysokie, natomiast Arianne wdała się w matkę, która miała zaledwie pięć stóp i dwa cale wzrostu. Jednakże pod ozdobionym klejnotami paskiem i warstwami lejącego, fioletowego jedwabiu oraz żółtego brokatu kryło się ciało kobiety, zmysłowe i pełne krągłości.

Arianne Martell
Arianne Martell.

2. Cersei Lannister, królowa. Złotowłosa lwica z Krain Zachodu.

Ser Kevan wspomniał dziewczynę, jaką ongiś była, tak bardzo psotną i pełną życia. A gdy zakwitła, ach… czy kiedykolwiek żyła panna równie słodka dla oczu? Ilu ludzi mogłoby jeszcze żyć, gdyby Aerys zgodził się wydać ją za Rhaegara? Cersei mogłaby dać księciu synów, których pragnął. Wydałaby na świat lwy o fioletowych oczach i srebrnych grzywach… a mając taką żonę, Rhaegar mógłby nawet nie spojrzeć na Lyannę Stark. Pamiętał, że dziewczyna z północy cechowała się dziką urodą, ale nawet najjaśniejsza pochodnia nie mogła się mierzyć ze wschodzącym słońcem.

Królowa wyglądała dziś wyjątkowo pięknie. Założyła suknię z głębokim dekoltem, uszytą z ciemnozielonego aksamitu, który podkreślał kolor jej oczu. Złote włosy opadały w nieładzie na odkryte ramiona, a talię otaczał tkany pas wysadzany szmaragdami.

Cersei Lannister
Cersei Lannister.

3. Daenerys Targaryen, królowa Meereen. Piękna klasyczną urodą Valyrian, z fiołkowymi oczami i srebrno-złotymi włosami.

Dziewczyna czesała jej włosy, tak że zalśniły niczym strumień roztopionego srebra, podczas gdy staruszka natarła ją wonnymi perfumami z równin Dothraków: odrobinę na każdym nadgarstku, za uszami, sutki piersi i wreszcie między nogami. Podano jej skąpą bieliznę, którą przysłał Illyrio, a potem włożyła szatę z jedwabiu w kolorze ciemnej śliwy dla podkreślenia fioletu jej oczu. Dziewczyna wsunęła na jej stopy pozłacane sandały, a staruszka wpięła jej we włosy tiarę i nałożyła na nadgarstki złote bransolety wysadzane ametystami. Wreszcie nałożono jej naszyjnik, cały ze złota, ciężki, ozdobiony glifami z czasów dawnej Valyrii.

Daenerys Targaryen.
Daenerys Targaryen.

4. Margaery Tyrell, królowa. Kwiat Wysogrodu o nienagannej cerze i brązowych oczach.

Również na zielonej, aksamitnej bluzie króla widniał jeleń w koronie, wyszyty na piersi złotą nicią– herb Baratheonów w barwach Wysogrodu. Dziewczyna, która dzieliła z nim honorowe miejsce, także pochodziła z tego miasta. Była to młoda królowa Margaery, córka lorda Mace’a Tyrella. Catelyn wiedziała, że to ich małżeństwo scementowało wielki południowy sojusz. Renly miał dwadzieścia jeden lat, a dziewczyna była w wieku Robba– bardzo ładna, o łagodnym spojrzeniu łani i długich, falujących, brązowych włosach, które opadały na ramiona układając się w swobodne loki. Uśmiechała się słodko i nieśmiało.

Margaery Tyrell.
Margaery Tyrell.

5. Melisandre z Asshai, władczyni cieni i kapłanka R’hllora. Wysoka, o ogniście czerwonych włosach i jasnej cerze.

Jak zwykle była od stóp do głów odziana w czerwień. Miała na sobie długą, luźną suknię z jedwabiu jaskrawego jak ogień. Rozcięte rękawy i głębokie wycięcia w gorseciku ukazywały ukrytą pod spodem ciemniejszą tkaninę o barwie krwi. Złotoczerwony kołnierz był ciaśniejszy niż łańcuch maestera i zdobił go jeden wielki rubin. Jej włosy nie były pomarańczowe czy rudoblond, jak zwykle u rudych ludzi. Miały intensywny kolor miedzi i lśniły w blasku pochodni. Nawet oczy miała czerwone… lecz skórę białą i gładką, nieskazitelną i jasną jak śmietana. Była szczupła i pełna gracji, wyższa niż większość rycerzy. Piersi miała pełne, talię wąską, a twarz o kształcie serca. Mężczyzna, którzy raz ją ujrzał, nie odwracał szybko wzroku. Nawet maester. Wielu utrzymywało, że jest piękna. Nie była piękna, lecz czerwona. Straszliwa i czerwona.

Melisandre z Asshai.
Melisandre z Asshai.

6. Sansa Stark. Pełna gracji i urody odziedziczonej po matce.

Ich lektyka stała w słońcu i za zasłonami było bardzo ciepło. Gdy ruszyli naprzód, Tyrion wsparł się na łokciu, podczas gdy Sansa wpatrywała się we własne dłonie. Wcale nie ustępuje urodą córce Tyrellów. Miała ciemnokasztanowate, jesienne włosy i intensywnie niebieskie oczy Tullych. Żałoba nadawała jej pełen bezbronnej udręki wygląd, który czynił ją jeszcze piękniejszą.

Sansa Stark.
Sansa Stark.

7. Val, nazywana księżniczką dzikich. Piękność o włosach w kolorze miodu i szarych oczach.

Nagle spomiędzy dwóch drzew wyłonił się Duch, a za nim Val. Pasują do siebie. Dziewczyna była cała obleczona w biel: białe wełniane spodnie zatknięte w wysokie skórzane buty tego samego koloru, futro z białego niedźwiedzia spięte na ramieniu broszą wyrzeźbioną na podobieństwo twarzy czardrzewa, biała bluza z kościanymi zapinkami. Jej oddech również był biały… ale oczy niebieskie, długi warkocz barwy ciemnego miodu, a policzki rumiane od zimna. Jon Snow już od dawna nie oglądał równie pięknego widoku.

Val.
Val.

8. Ygritte, włóczniczka dzikich. Pocałowana przez ogień.

Dzicy uważali Ygritte za wielką piękność z uwagi na jej rude włosy, które wśród wolnych ludzi były rzadkością. Tych, którzy takie mieli, zwano pocałowanymi przez ogień. Uważano, że przynosi to szczęście. Być może rzeczywiście tak było, lecz kłaki Ygritte były tak potargane, że Jona kusiło, by ją zapytać, czy czesze się tylko z okazji zmiany pór roku. Wiedział, że na lordowskim dworze dziewczyna nie przyciągnęłaby niczyjej uwagi. Miała okrągłą twarz wieśniaczki, zadarty nos i trochę krzywe zęby, a jej oczy były zbyt szeroko rozstawione. Wszystkie te mankamenty zauważył już wtedy, gdy ujrzał ją po raz pierwszy, przyciskając jej do gardła sztylet. Ostatnio jednak zaczął zwracać uwagę również na inne rzeczy. Kiedy się uśmiechała, krzywe zęby przestawały się liczyć. Jej oczy faktycznie mogły być zbyt szeroko rozstawione, lecz miały też piękny niebieskoszary kolor i były pełne życia. Czasami Ygritte śpiewała niskim, ochrypłym głosem, który poruszał go do głębi. A czasami, gdy siedziała przy ognisku z rękami oplecionymi wokół kolan, płomienie odbijały się w jej włosach czerwonym echem i spoglądała na niego, uśmiechając się bez słowa…no cóż, ten widok też coś w nim poruszał.

Ygritte.
Ygritte.

Głosowanie

This poll is closed! Poll activity:
Start date 09-04-2017 00:00:16
End date 16-04-2017 23:59:59
Poll Results:
Wskaż najpiękniejszą kobietą.

Wyniki zostaną ogłoszone 18 kwietnia.

Zbiórka

Na koniec jeszcze kilka słów o ostatniej zbiórce. Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim darczyńcom, którzy byli skłonni rozstać się ze swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi. Wasz odzew był naprawdę niesamowity i jest nam niezmiernie miło, że uznaliście, iż nasz serwis jest wart wsparcia. Dziękuję również wszystkim tym, którzy nie byli na razie w stanie nas wesprzeć, ale deklarowali, że postarają się pomóc nam w przyszłości.

Tak jak wspominałem wcześniej, upominki dla partycypujących w zbiórce będą rozsyłane już po starcie nowej wersji FSGK.

W tej chwili możemy powiedzieć, że plan minimum, to znaczy zebranie środków na serwer i domenę (ok. tysiąca złotych), został zrealizowany. Plan maksimum, czyli zebranie dodatkowo ok. 2-3 tysięcy na nowy, profesjonalny layout serwisu niestety raczej nie ma szansy na realizację. Ale spokojnie, ruszyliśmy głowami, znaleźliśmy ochotników, którzy zechcieli nam trochę pomóc i wygląda na to, że przeprowadzimy migrację na nowy layout nieco niższym kosztem. Nadal jesteśmy na deficycie finansowym, ale już zdecydowanie mniejszym.

Jeśli niektórzy z Was nadal mają ochotę wesprzeć przebudowę serwisu, to oczywiście procedura jest znana (i znajdziecie ją poniżej). Ale zaznaczam, że sytuacja nie jest dramatyczna, więc proszę nie wysyłać środków odłożonych na czarną godzinę 🙂

Jeszcze raz serdeczne dzięki!

A jeśli nadal chcecie wspomóc FSGK, to sposoby na to są dwa.

1. Możecie dokonać wpłaty poprzez PayPal bezpośrednio na konto naszego administratora.

Korzystając z tego linka – PayPal.Me/AndrzejTunkiel/ możecie dokonać takiej wpłaty. Tylko UWAGA! Przed wysłaniem kwoty zmieńcie domyślną walutę. Jako że nasz drogi Andrzej (vel LLothar) poluje na trolle na fiordach odległej Norwegii, PayPal ustawia jako domyślną walutę norweską koronę. A zatem – zmieniamy NOK-i na PLN-y, i dopiero wtedy wpisujemy kwotę.

2. Możecie dokonać wpłaty na konto bankowe.

Tu jednak będzie nieco komplikacji, jako że niżej podpisany nie chce wrzucać na stronę numeru swojego konta. Dlatego procedura jest następująca – najpierw piszecie maila na adres redakcja@fsgk.pl (w temacie „zbiórka”), a potem oczekujecie na maila powrotnego z dokładnymi danymi do przelewu. Powinien dojść w ciągu 24 godzin.

Każdy, kto wpłaci co najmniej 10 złotych, dostanie (w okolicy czerwca) mały upominek w postaci ebooka z zebranymi i poprawionymi Szalonymi Teoriami. Ot, w sam raz do załadowania Kindle’a, albo tableta, i wzięcia ze sobą na wakacje. Ponadto na 3 osoby, które dokonają najwyższych wpłat, czekają ciekawe prezenty.

-->

Kilka komentarzy do "Miss Westeros i Essos. Wielki Finał."

  • 9 kwietnia 2017 at 09:11
   Permalink

   tru, mimo że ktoś jej ustawił jakiś najbrzydszy fan art, ja ją sobie zdecydowanie inaczej wyobrażam <3

   Reply
  • 9 kwietnia 2017 at 09:55
   Permalink

   No nie wiem, czemu najgorszy. I tak wygląda na zbyt zadbaną jak na Dziką.

   Reply
   • 10 kwietnia 2017 at 12:13
    Permalink

    bo jak dzika to od razu musi wyglądać jak bezdomna?

    Reply
   • 10 kwietnia 2017 at 13:50
    Permalink

    Dzika niespecjalnie powinna mieć dostęp do pudru, szminki oraz tuszu do rzęs. 😀

    Reply
    • 10 kwietnia 2017 at 18:27
     Permalink

     no wlasnie, skoro bez mejkapu jest piękna to musi być ta jedyna

     Reply
 • 9 kwietnia 2017 at 09:13
  Permalink

  a cersei co tu robi? powinna mieć opis wyglądu z marszu pokutnego, a nie…

  Reply
  • 10 kwietnia 2017 at 19:11
   Permalink

   A Ygritte to chyba powinna mieć opis zwłok 😉

   Reply
 • 9 kwietnia 2017 at 10:13
  Permalink

  Nie ma się nad czym zastanawiać. Arianne!

  Reply
  • 9 kwietnia 2017 at 11:24
   Permalink

   Arys Oakheart wie co mówi. Mógł dokładnie zbadać urodę Arianne 🙂

   Reply
  • 9 kwietnia 2017 at 18:48
   Permalink

   no to nieźle jon musi mieć spaczony gust, jeśli ona tak wygląda

   Reply
  • 9 kwietnia 2017 at 19:03
   Permalink

   Kiepskich mają chirurgów plastycznych za murem…

   Reply
 • 9 kwietnia 2017 at 11:12
  Permalink

  Jak dla mnie Sansa Stark. Wielu jej nie docenia bo jest młoda i pamiętają ja z pierwszych rozdziałów. Ostatnim czasem jednak dojrzała i wyrabia się też pod względem intelektualnym o co dba sam littlefinger.

  Reply
  • 9 kwietnia 2017 at 16:57
   Permalink

   Pełna zgoda. Wachałem się trochę między Margaryną, ale intelekt Szansy przeważył. Szkoda tylko, ze w serialu nie zobaczymy jej wyczynów w Dolinie Arrynów, a z Jonem (chyba 😉 ) nie pokaze pełni powabu

   Reply
 • 9 kwietnia 2017 at 11:36
  Permalink

  DaeL, myślisz, że Daemon II Blackfyre miał na serio zielone sny? czy tylko kłamał, aby Dunk do niego dołączył?

  Reply
  • 9 kwietnia 2017 at 12:53
   Permalink

   Może i Daelem nie jestem ale Daemon jeśli już to miał smocze sny a nie zielone.

   Reply
  • DaeL
   9 kwietnia 2017 at 17:18
   Permalink

   Smocze. Tak, miał. I będę o tym mówić na swojej prelekcji na Pyrkonie 🙂

   Reply
   • 9 kwietnia 2017 at 20:32
    Permalink

    Szkoda, że mnie tam nie będzie 🙁

    Reply
    • DaeL
     9 kwietnia 2017 at 21:31
     Permalink

     Zrobię później streszczenie prelekcji tutaj.

     Reply
 • 9 kwietnia 2017 at 11:56
  Permalink

  Wszyscy piszą o Val i Arianne, więc ja pierwszy piszę że moją faworytką jest Melisandre!

  Reply
  • 9 kwietnia 2017 at 12:17
   Permalink

   Kobieta jest jak wino – im starsza…. 😛

   Reply
   • 10 kwietnia 2017 at 18:19
    Permalink

    Zgoda. Poza tym, tam gdzie opis damskich powabów wychodzi od mężczyzn, tam również wiek i doświadczenie oceniającego jest w cenie. Kevan jest dla mnie bardziej wiarygodny od nastolatka Jona. Z grubsza, dla młodziana, w którym buzują hormony atrakcyjny wygląd ma wszystko, co na drzewo nie ucieka.

    Reply
 • 9 kwietnia 2017 at 14:53
  Permalink

  DaeLu obiecałeś, że odniesiesz się do własnych przypuszczeń na temat tożsamości septy Lemore, jeśli dostanie się do finału. Niestety nie dostała się. W gruncie rzeczy, jeżeli kobieta którą naprawdę jest Lemore została wspomniana na kartach powieści to mam kilka swoich typów z których najpopularniejszy to chyba Ashara Dayne, rzekomo rzucająca się z wieży. Na niekorzyść tej kandydatki przemawia jedna rzecz. Oczy Ashary były fioletowe. Jakie są oczy septy? Nie wiem. Jeśli jednak są fioletowe to bardzo dziwne, że Tyrion nie zwróciłby na to uwagi.

  Możemy tu mówić, że z biegiem lat kolor oczu u niektórych ludzi zmienia odcień, ale byłoby to banalne wyjaśnienie. Bardziej kupiłbym to, że Martin celowo nie wspomniał o oczach septy, bo zbyt wiele osób od razu skojarzyłoby te dwie kobiety. Jeśli tak było to niestety to wyjście moim zdaniem robi przy okazji z Tyriona umysłowego impotenta, który nie zwrócił uwagi na tak charakterystyczny kolor oczu. Na obronę Tyriona w takiej sytuacji można powiedzieć tylko to, że nie na oczy septy się gapił, a w każdym razie nie te o których tu piszę 😀

  Jakie ty masz zdanie DaeLu?

  Reply
  • DaeL
   9 kwietnia 2017 at 17:17
   Permalink

   Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Dodam też, że Ashara miała by sens fabularnie, gdyby jednak towarzystwo zmierzało do Meereen. Barristan miałby konflikt lojalności. Bez tego… cóż, septa Lemore musi mieć do odegrania inną rolę. Wydaje mi się, że są trzy całkiem ciekawe kandydatki… ale może kiedyś napiszę o tym osobny tekst.

   Reply
 • 9 kwietnia 2017 at 18:30
  Permalink

  Sansa! Kibicuje jej od początku sagi, kiedy Martin ustawiał ją w opozycji do “cool” “osom” “jestem-batmanem-westeros” Aryi. 🙂

  Reply
 • 9 kwietnia 2017 at 20:03
  Permalink

  No i mamy finał ciekawe kto wygra
  I czekam, na kolejne artykuły pozdrawiam. 🙂

  Reply
 • 9 kwietnia 2017 at 20:39
  Permalink

  Oh, oh, ciekawe na kogo głosowałam? 😉
  Super, że już finał, chociaż pewnie wygra Dany, bo przecież największe szanse mają te, które się wpisują w powszechne gusta, a serial robi swoje. Ale cóż, jeśli jest przewidziana scenka rodzajowa, gdzie Danuta opowiada, jak to pragnie pokoju na świecie, a za nią (wcale niezastraszająco) siedzą smoki, to może nawet przeboleję 😉

  Reply
 • 9 kwietnia 2017 at 20:49
  Permalink

  zgodzę się z resztą, że fanarty Val kiepsko ją odzwierciedlają
  a poza tym, o czym będzie następna teoria? Szczerze bardzo chętnie poczytałbym o ser Szalonej Myszy, bo gdzieś wyczytałem, że ma być go znacznie więcej w Wichrach

  Reply
  • DaeL
   9 kwietnia 2017 at 22:30
   Permalink

   O czym będzie to tajemnica. Ale będzie na pewno jeszcze przed świętami.

   Reply
 • 9 kwietnia 2017 at 21:44
  Permalink

  #TeamDaenerys

  Miss Westeros i Essos – Dany musi zdobyć ten tytuł do swojej kolekcji 🙂

  Reply
 • 10 kwietnia 2017 at 07:13
  Permalink

  Trudny wybór między Val, a Arianne… Muszę się jeszcze zastanowić.

  Reply
 • 10 kwietnia 2017 at 08:48
  Permalink

  Jakkolwiek brak Starej Niani na tym etapie czyni te wybory z gruntu nieważnymi, i tak nie mogę się doczekać ogłoszenia ich wyników. 🙂

  Reply
 • 10 kwietnia 2017 at 08:53
  Permalink

  Jak dla mnie Melisandre !!
  W serialu co prawda nie jest uderzająco (!) piękna (choć prezentuje się jako bardzo ładna dojrzała, kobieta, taki typ Kate Blanchett- elegancka, dostojna, “królewska”), to mieliśmy kierować się opisami z książek a tam… istne złowrogie cudo. Poza tym jest przecież córką Shery Seastar więc musi być piękna. Do tego tatuś Blodraven przekazał jej kilka nad wyraz ciekawych zdolności, więc jest zdecydowanie ciekawszą kandydatką niż pospolita “intelektualnie” Arianne czy głupawa Danka.
  Ale pewnie nie jestem obiektywna bo “kocham się”w Bloodravenie 🙂

  Reply
  • 10 kwietnia 2017 at 08:57
   Permalink

   Ps. DeaL’u- ja jeszcze się do tej składki dziś dorzucę, dzięki za miłe słowa ale moja lekko wymuszona bierność spokoju mi nie daje.

   Reply
 • 10 kwietnia 2017 at 09:38
  Permalink

  Głos na Margaery, ale bez przekonania. Jakoś żadna z nich nie wybija się ponad konkurentki. Kapitalny jest ten fanart ze wszystkimi kandydatkami!

  Reply
 • 10 kwietnia 2017 at 11:03
  Permalink

  #teamCercei <3 Królowa jest tylko jedna 😀

  Reply
  • 10 kwietnia 2017 at 12:16
   Permalink

   królową jest margaryna 🙁

   Reply
   • 10 kwietnia 2017 at 23:58
    Permalink

    ……….zawsze dziewica 😉

    Reply
 • 10 kwietnia 2017 at 18:45
  Permalink

  Nie zmieniajcie strony , dobrze wygląda 🙂

  Reply
  • 10 kwietnia 2017 at 20:34
   Permalink

   nom i oddawać hajsy tera xD

   Reply
  • DaeL
   10 kwietnia 2017 at 20:40
   Permalink

   Wygląda… średnio. I niestety ma jeden poważny problem. Rozchrzania się przy próbie aktualizacji wordpressa. Co niestety stawia nas w bardzo niebezpiecznej sytuacji. Prędzej czy później różne wtyczki z których teraz korzystamy (np. te od komentarzy) przestaną działać ze starą wersją wordpressa. Więc update jest konieczny.
   Ale mogę Cię zapewnić, że nowy layout jest bardzo ładny, przejrzysty i czytelny. Więc będzie git 🙂

   Reply
   • 11 kwietnia 2017 at 09:32
    Permalink

    Widziałem demo skórki layoutu na forum głębokim i moim zdaniem wygląda świetnie. Znacznie podwyższy atrakcyjność strony, co zapewne przeniesie się na zwiększenie jej popularności. Jak najbardziej popieram 🙂

    Reply
 • 10 kwietnia 2017 at 23:41
  Permalink

  #TeamArianne, konsekwentnie od samego początku 🙂

  I fajnie, że można nadal wziąć udział w zbiórce środków na FSGK. Deklarowałem się już kiedyś, że postaram się Was wspomóc bo robicie kawał świetnej roboty 🙂 I wreszcie mam trochę czasu, by zrobić przelew. Poszedł właśnie mail :]

  Tak btw: Daelu, co z koszulkami? Nadal planujecie je wypuścić czy też ten pomysł przepadł? Bo to jednak też byłby dobry środek do pozyskania przez Was dodatkowych funduszy na funkcjonowanie strony.

  Reply
  • 11 kwietnia 2017 at 00:07
   Permalink

   Z tego co pamietam DaeL mowil, ze aby byl jakikolwiek zysk to takie koszuliki mialyby zawrotne ceny

   Reply
  • DaeL
   11 kwietnia 2017 at 00:31
   Permalink

   Dzięki. Już odpisałem.
   Co do koszulek, kubków, itd… – jest problem, bo koszty wydruków dobrej jakości są w miejscach takich jak np. spreadshirt wprost obłędne. A nie chcemy też oferować jakichś badziewnych prasowanek. Tak więc poszukiwania partnera nadal trwają, nadal testujemy różne rozwiązania i przygotowujemy wzory. Ale bez obaw – coś się w końcu z tego wykluje.
   Mogę też już z całą pewnością powiedzieć, że zaoferujemy (i to na własną rękę, bez pośredników) pióra atramentowe wykonane przy pomocy drukarki 3D, z designem nawiązującym do PLiO. Na razie eksperymentujemy z różnymi wzorami. Myślałem np. o serii inspirowanej mieczami z valyriańskiej stali – Blackfyre’m, Mroczną Siostrą, Lodem, itd… Dam Wam znać jak będziemy mieć gotowy prototyp.
   Ale zarówno na koszulki, jak i na pióra trzeba jednak będzie poczekać parę miesięcy.

   Reply
   • 11 kwietnia 2017 at 09:24
    Permalink

    Ja w każdym razie byłbym chętny na koszulkę, a na kubek jeszcze bardziej. Nawet jeśli byłyby droższe niż w pierwszym lepszym sklepie.

    Reply
 • DaeL
  11 kwietnia 2017 at 22:09
  Permalink

  Szybkie pytanie. Chciałbym napisać parę tekstów o grach wideo (i modach) opartych na PLiO. Macie pomysły na nazwę takiego cyklu artykułów?

  Reply
  • 12 kwietnia 2017 at 11:54
   Permalink

   Może “Martinogranie” lub “Gramy Martina”?

   Reply
   • 12 kwietnia 2017 at 14:44
    Permalink

    Gry lodu i ognia chyba najlepsze. Pytałem już kiedyś ale nikt nie odpowiedział, gdzie można ściągnąć mod to TW2 właśnie osadzający grę w Pieśni lodu i ognia?

    Reply
     • 12 kwietnia 2017 at 18:07
      Permalink

      Możliwe że było, widać ja po prostu nie zauważyłem. Mimo wszystko wielkie dzięki HETMAN JAREMA, jak byś potrzebował kogoś oskórować to możesz na mnie liczyć.

      Reply
     • 12 kwietnia 2017 at 18:42
      Permalink

      Nie ma za co, chodziło mi o to, że było tam poruszone wiele ciekawych rzeczy, a DaeL opisywał inną grę mianowicie mod do CK, więc szkoda, że nie czytałeś tego skoro jesteś zainteresowany. Ale nie mam pojęcia gdzie to teraz będzie. Trochę tych teorii jest 🙂 Oczywiście mody działają na podstawie dodatku do MTW 2: Królestwa a nie na podstawce. Ja mam wersję nie na steama jakby co. A co do gier z serii TW to Medieval 2 jest dla mnie najlepszą częścią, i miło spotkać innego fana tej cudownej gry 🙂 Miłej zabawy

      Reply
     • 12 kwietnia 2017 at 20:53
      Permalink

      Pamiętam sytuacje z CK bo sam gdzieś z Daelem o tym pisałem, ale odradził mi moda z Pieśni jeśli dobrze się nie ogarnie podstawki. Mam oryginał więc Królestwa również są. Ale jak dla mnie najlepszą odsłoną z serii Total War jest Shogun 2 – drzewka rozwoju, mechaniki i bardziej płynna rozgrywka w przeciwieństwie do MTW. Myślę że gdyby połączyć Total Wary i Crusader Kings wyszła by idealna mieszanka dla fanów strategi.

      Reply
 • 11 kwietnia 2017 at 22:24
  Permalink

  Gierki-o-tron? Śmiech na sali, co nie?

  Reply
  • DaeL
   11 kwietnia 2017 at 23:21
   Permalink

   Też miałem podobne pomysły… I dlatego poprosiłem o pomoc 😀

   Reply
 • 12 kwietnia 2017 at 09:13
  Permalink

  “Pieśń konsoli i peceta”:- D

  A głos poszedł na Val – Arianne przegrała przez żmijowy charakter.

  Reply
 • 12 kwietnia 2017 at 10:49
  Permalink

  “Pieśń modów i ogrania”

  Reply
 • 12 kwietnia 2017 at 12:07
  Permalink

  “Mod today!” ~~Arya Stark

  Reply
 • 12 kwietnia 2017 at 14:10
  Permalink

  “Games of Castamere”?

  Reply
 • DaeL
  12 kwietnia 2017 at 15:21
  Permalink

  OK, zbiorę wszystkie propozycje i zrobimy sondę pod następną Szaloną Teorią (już jutro :)). Mnie do głowy przyszło jeszcze “Gra Którą Obiecano”.

  Reply
 • 12 kwietnia 2017 at 16:15
  Permalink

  Cyvasse dla opornych ☺

  Reply
  • 12 kwietnia 2017 at 22:15
   Permalink

   Ta na tronie to chyba Cersei, tylko ma za ciemne włosy. A ta za nią to serialowa dziewczyna Ramseya, Miranda bodajże.

   Reply
 • 12 kwietnia 2017 at 23:53
  Permalink

  Nie oszukujmy sie, tzw Avatary są tak ustawione żeby wyniki byly zgodne z założeniem autorów, tu sie na was zawiodłem.

  Reply
  • DaeL
   14 kwietnia 2017 at 01:44
   Permalink

   Ja nawet nie głosowałem, bo się nie mogę zdecydować. Więc trudno tu mówić o jakichś preferencjach 🙂

   Reply
 • 13 kwietnia 2017 at 08:54
  Permalink

  Cześć. Co do tytułu cyklu, to może coś związanego z wytwarzaniem, w stylu “Z pracowni Maestera” albo “Wieści z Qohorskiej kuźni”?

  Reply
  • 13 kwietnia 2017 at 10:57
   Permalink

   W sumie są już Wieści z Cytadeli, więc może Opowieści z Kuźni… a tak poza konkursem: nie mogłem dodać komentarza pod tekstem o rodzicach Jona Snow – czy ktoś zwrócił uwagę na chyba pominięty w tekstach DaeLa opis ‘foreshadowing’ dotyczący Jona? Chodzi mi o opis Igritte jako “pocałowanej przez ogień” i zajście pomiędzy nią a Jonem w jaskiniach, gdzie Martin zwrócił szczególną uwagę na pewien “lordowski pocałunek” 😉

   Reply
   • 14 kwietnia 2017 at 09:22
    Permalink

    Dzięki za przypomnienie. Fajny motyw. Do teraz nie patrzyłem na to w kategoriach foreshadowingu 😀

    Reply
 • 13 kwietnia 2017 at 20:00
  Permalink

  Będzie dzisiaj ta zapowiedziana teoria? 😉

  Reply
  • DaeL
   13 kwietnia 2017 at 20:03
   Permalink

   Tak. Choć jak wiadomo – zdarzają mi się “drobne” poślizgi. Więc może być tuż po północy (technicznie to jutro ;))

   Reply
  • 13 kwietnia 2017 at 20:11
   Permalink

   DaeL żyje żydowskim kalendarzem. 😀

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 pozostało znaków