Stellaris

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Stellaris

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nie wierzę, że napisałem 200 postów o CK2, ale mam nadzieję, że w tym wątku napiszę więcej ;). Zapreorderowałem Stellaris... Spodziewam się krzyżówki CK2 i EU4 w kosmosie, w której nie będzie standardowych zagrożeń, bo akurat tak się historia potoczyła. Wiem, że jedzie na Klałswiczu, który jest starszy od mojej córki w wieku szkolnym, ale to tylko gwarantuje, że gra mi pójdzie ;).

Nawet jeśli gra będzie spaprana (tak na 75% przez pierwszy miesiąc będzie), to wiem, że Paradox, w końcu wyciągnie grę na prostą, bo doświadczenia w tym ma sporo. Sam też chętnie przyłożę rękę to tego potencjalnego cuda. Lancz za 2,5 tygodnia, ale ja raczej dotknę tę grę za 3 tygodnie, jak będzie już po 2-3 hotfixach ;).
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7471
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Stellaris

Post autor: Crowley »

Przyglądam się i nie powiem, ściskam kciuki. Mam nadzieję, że wyjdzie coś fajnego i co da się ogarnąć w mniej niż miesiąc. Miałem zakładać nawet temat ale uznałem, że nikogo nie zaciekawi.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Stellaris

Post autor: PIOTROSLAV »

Też się zastanawiam nad tym, ale chyba odswiezonego Master of Orion wezmę
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Stellaris

Post autor: Razorblade »

Tez myslalem o tym... wyglada ciekawie...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7471
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Stellaris

Post autor: Crowley »

MoO podobno na razie jest kiepściuchny.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Stellaris

Post autor: Matthias[Wlkp] »

phpBB [video]


Przegapiłem lets play'a sprzed miesiąda - wchłaniam tą lejącą się zajebistość :D (tj. podobieństwa do CK2).
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Stellaris

Post autor: SithFrog »

Nigdy nie zrozumiem oglądania w necie jak grają inni :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Stellaris

Post autor: Jutsimitsu »

SithFrog pisze:Nigdy nie zrozumiem oglądania w necie jak grają inni :)
Nigdy nie zrozumiem oglądania jak grają inni w piłkę nożną ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Stellaris

Post autor: SithFrog »

Jutsimitsu pisze:Nigdy nie zrozumiem oglądania jak grają inni w piłkę nożną ;)
Źle się wyraziłem. Rozumiem oglądanie w necie jak grają najlepsi na świecie/w Europe/w Polsce (w LoLa, Starcrafta, cokolwiek).

Nie kumam patrzenia 30 minut na to jak Ziutek z Oleśnicy buduje mały górski domek w Minecrafcie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Stellaris

Post autor: Larofan »

widocznie jest najlepszy w olesnicy :)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Stellaris

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja oglądam tylko jeśli gra jeszcze nie wyszła, albo chce się czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Stellaris

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jest ogień :D. Zacząłem grać odrażającymi pająkami rasistami i nazwałem moje imperium... zupełnie apolitycznie, przez co zapomniałem... ;) bo skopałem ;)

Jak się połączy cechę 'odrazajacy' i 'skrajny ksenofob' to cała galaktyka na starcie cię nienawidzi. To trochę jak grać księstwem Semienów w CK2.

Nauczony tym doświadczeniem będę zaczynał jeszcze raz. Rozważam wariant odwrotny, pt. "Mokry szwedzki sen" - piekny ultra ksenofil ;)
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Stellaris

Post autor: Larofan »

kurde ~40 ojro? nie moj prog kosztowy :)

rzeczywiscie taka orgia barw? jestem sceptyczny wlasciwie co do kazdej gry 'w kosmosie' bo bardzo latwo je spierdolic
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2203
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Stellaris

Post autor: peterpan »

Matthias[Wlkp] pisze:
phpBB [video]


Przegapiłem lets play'a sprzed miesiąda - wchłaniam tą lejącą się zajebistość :D (tj. podobieństwa do CK2).
Matthias - jesteś winny mojemu dzisiejszemu stanowi i nerwom: pożyczyłem sobie grę by zobaczyć jak pójdzie na mojej maszynie do pisania. I po pierwsze - chodzi tragicznie wolno, na najszybszym tempie dni potrafią się zmieniać co kilka sekund, zwłaszcza że trochę pograłem. No właśnie "trochę." Grę pożyczyłem około 22, aby rozejrzeć się w niej dwie godzinki, a skończyłem o 4 kiedy zaczęło świtać, a ja z powodu na chrupanie skolonizowałem dopiero szósty układ gwiezdny. Nie planowałem tego niedospania :P W ogóle żadna z gier dawno nie wywołała u mnie takiego stanu. Do tego wiem, że mam za słabego laptopa żeby to unieść [to chyba wołanie o RAM, więc może to rozwiążę], więc będę płakał później.

Idealne połączenie MoO 2 i Europy Universalis. Jeżeli tylko wprowadzą zwycięstwa dyplomatyczne, a nie przez dominację totalną, to będzie pięknie ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Stellaris

Post autor: Larofan »

tego samego letsplaya ogladam wlasnie w wolnych chwilach
wciagajace ale nie tak wciagajace jak letsplaye ck2, chyba bardziej mnie jara alternatywna historia niz futurystyczne wizje :)
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2203
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Stellaris

Post autor: peterpan »

W kwestii poliskojęzycznych Let's Playów z CK2 polecam ThrashingMadPL. Wyrabia się facet przez serię ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Stellaris

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja za to w końcu zacząłem ogarniać jak w to grać ;). Mam dziennie max 2 godziny i zaczynałem 3 razy. Pierwsze podejście opisałem, w drugim wybrałem pacyfizm zamiast indywidualizmu i było jeszcze gorzej...

Trzecie podejście jest już wystarczająco dobre, chociaż na początku miałem koszmarnie mało zasobów i tylko 3 systemy w zasięgu granic...

Podrasowałem moje pająki - nie są już odrażającymi ksenofobami. Wciąż są indywidualnymi samotnikami z ekstremalnie matetialistycznym ego.

Zaczęło się kijowo, bo na starcie miałem tylko jedno źródło minerałów, ale jak już się szarpnąłem na Frontier Outpost, to poszło z górki. Mam tylko jednego sąsiada blisko, Konia, niestety fanatyka religijnego...

Nauczyłem się w końcu, jakie jest dobre tempo rozbudowy floty i zacząłem sprzątać kosmiczne chmury trzaskające piorunami.

Pierwszą kolonię założyłem na ogromnej planecie (23), to chyba dobrze... Trafiła mi się też rzadka technologia - prywatni koloniści - zniżka 30% na statki, ale ideologie mogą być inne. Zobaczymy jak z tym będzie. Jeśli trafią mi się jacyś bitni militaryści, to zrobię z nich bufor przed Końmi.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Stellaris

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Trochę większy maraton weekendowy i pierwsze rozczarowana... Coś jakoś w kółko to samo robię. Może to kwestia startu (duuuużo wolnej przestrzeni wokół mnie do zagospodarowania), ale jakiś niedosyt czuję. Bez wątpienia gra mi się lepiej niż w Galactic Civilizations 2, ale jakaś taka pasja, jak w CK2, nie wskoczyła...
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Stellaris

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Kurde... Na prawdę chcę lubić tą grę, ale niestety nie wchodzi mi...

CK2 ma sporo fajnych mechanik, którymi można obejść "niemoc" wojskową - mariaże, najemnicy, przysługi, pakty itd... Stellaris nie ma NIC. Jeśli masz sąsiada z jednej strony, który jest większy - DUPA. Nic nie zrobisz. Nawet nie pozwiedzasz sobie, czy po drugiej stronie jego granicy dzieje się coś wartego uwagi, bo Cię nie przepuści - zamknięte granice i koniec.

Dyplomacja też leży - chciałem sobie taki w miarę sympatyczny sojusz z sąsiadem zrobić i nie mogę. Wysyłam statki w kosmos, buduję stację badawcze przy czarnych dziurach, a nie mogę się dogadać z gościem wyznającym te same wartości, żeby najechać dupka z drugiej strony...

Będę śledził jak się sytuacja rozwinie, ale w porównaniu do CK2, to nawet nie ma gdzie zacząć porównywać. Zdaję sobię sprawę, że to są kompletnie różne gry, ale było zapowadane, że część "środkowa" gry będzie podobna - i jest ogromny potencjał, żeby pewne problemy wyciągnąć na prostą, ale dojdzie to tego pewnie tak za 2-3 lata, bo niedociągnięć w grywalności jest bardzo dużo.

Żeby nie było tylko słono - początkowa faza gry jest ZAJEBISTA i MEGA PORYWAJĄCA. Faza eksploracji, ciekawe projekty badawcze itd. Wszystko się sypie, kiedy nie ma już czego eksplorować ani badać i trzeba zająć się polityką międzygwiezdnę, która jest ZDECYDOWANIE najsłabszą częścią tej gry - spadek z 10/10 na 3/10. Także w zależności jak długo się gra, wychodzi jakieś 6-7/10.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Stellaris

Post autor: PIOTROSLAV »

Yyyy... to trochę słabo, jak w weekend kończy się research. Myślałem, ze będize jak z Civ, gdzie grasz tydzień i odkrycia robisz na przestrzeni całej gry.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Stellaris

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Może źle się wyraziłem, badania naukowe rozwijasz całą grę. Kończą się takie fabularne projekciki, które znajdujesz na odkrywanych planetach.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Stellaris

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No to Paradox bierze się za łatanie, albo raczej dokończenie gry. Problemy z sektorami, dyplomacją i brakiem czegokolwiek podczas "mid-game" idą na pierwszy ogień. Z jednej strony, fajnie, że słuchają fanów, ale trochę szkoda, że nie zapodali jakiś przemyślanych rozwiązań od początku...
Doomdark pisze:Border Access Revision: Borders are now open to your ships by default, although empires can choose to Close their borders for another empire (lowering your relations, of course.)
Tributaries: New diplomatic status and corresponding war goals.
Joint Declarations of War: You can ask other empires to join you for a temporary alliance in a war against a specific target.
Defensive Pacts.
Harder to form and maintain proper Alliances.
Czyli podczas majowego apdejtu dostanę masę ficzerów sprawdzonych w CK2 - nie można tak było od razu??

Może jakoś we wrześniu będzie się dało grać...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Stellaris

Post autor: PIOTROSLAV »

Hej,warto zwrócić uwagę na tą grę?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Stellaris

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jeszcze nie.
ODPOWIEDZ