Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje UE.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Jaki jest Twój stosunek do rozdzielania imigrantów z Afryki na różne kraje UE?

Jestem za przymusowym przydzielaniem uchodźców krajom UE.
4
13%
Jestem za dobrowolnym przydzielaniem uchodźców - tylko te kraje które chcą.
5
16%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców na kraje UE - niech jest jak jest teraz.
1
3%
Jestem przeciw rozdzielaniu uchodźców, powinniśmy odsyłać ich do Afryki.
21
68%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Theeck »

Czyli w tej klasie jest 30 dziewczynek, z czego 28 ma korzenie islamskie i imigranckie? Jeśli na tym polega integracja i asymilacja po szwedzku, to nie dziwię się skali sukcesu :P
No chyba, że Szwedów autochtonów rodzi się już tam tylko niecałe 7%, czego też tak całkiem wykluczyć nie można :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

SithFrog pisze:Trochę offtop, ale nie wiem gdzie to dać.

http://www.sfora.pl/polska/Szwecja-w-sz ... ki--a69072

Zanim mnie zjecie - nie zakładam, że to spradzone info. Dlatego najpierw pytanie do LLo: poniższe linki do źródła tej informacji. To jakieś wiarygodne portale czy takie szwedzkie stopislamizacji.pl czy inne frondy?

http://www.thelocal.se/20140620/swedish ... -mutilated
http://sverigesradio.se/sida/artikel.as ... el=5894984
Sveriges radio to, jak na szybko udało mi się ustalić, publiczne radio w Szwecji :)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Nie rozumiem w czym problem.
Nie można rozpruć?

I am a detector, and you have been detected
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Weź się puknij czasem :bugeye:
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

No właśnie chodzi o to żeby później puknąć, nie?

I am a detector, and you have been detected
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Thim, litości...
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Na bank da się rozpruć...

I am a detector, and you have been detected
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

przegryźć się nawet da
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

natemat.pl/154685,mlody-uchodzca-pokazuje-do-kamery-gest-podrzynania-gardla-glupi-zart-czy-prawdziwa-obietnica?fb


I am a detector, and you have been detected
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Nie no, ewidentnie ten koleś upierdoli komuś łeb. To obietnica. Jak tylko wyrośnie z rozmiaru XXS.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

natemat.pl/154513,te-zdjecia-przywracaja-wiare-w-ludzi-dunski-policjant-bawi-sie-z-mala-syryjka

I am a detector, and you have been detected
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Turtles »

Mielismy nie linkowac.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Sprawdzam, o co chodzi Sithowi. Staram się zrozumieć jego działania, ale nie pojmuję...

I am a detector, and you have been detected
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... ugees.html

Żółwiu, in your face. Libański minister ocenia ilość radykałów religijnych wśród uchodźców na 2 procent.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Sprawdzam, o co chodzi Sithowi. Staram się zrozumieć jego działania, ale nie pojmuję...
Czego konkretnie nie rozumiesz?
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

The Local to bardzo wywazone zrodlo informacji, nie politykuje itp. Maja oddzialy w wielu krajach.

Tak wiec niestety tak, natrafiles na faktyczne prawdziwe dziadostwo. Dzieci powinny byc tym rodzicom odebrane a rodzice dostac kare wiezienia.

Jest wiele rzeczy, ktore wzbogacaja kulture, sa tez takie ktore sa bez znaczenia i nawet takie, ktore irytuja. Takie "operacje" jak powyzej sa na samym koncu spektrum i powinny byc tępione z całą stanowczością.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:Czyli w tej klasie jest 30 dziewczynek, z czego 28 ma korzenie islamskie i imigranckie? Jeśli na tym polega integracja i asymilacja po szwedzku, to nie dziwię się skali sukcesu :P
No chyba, że Szwedów autochtonów rodzi się już tam tylko niecałe 7%, czego też tak całkiem wykluczyć nie można :P
Hihihi, ale glupi szwedzi :D Ale beka z tych dzieciakow :lol2: :lol2: :lol2:

:bredzisz:
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:Sprawdzam, o co chodzi Sithowi. Staram się zrozumieć jego działania, ale nie pojmuję...
Czego konkretnie nie rozumiesz?
Sith wrzuca coś o łechtaczkach w Szwecji - zastanawiam się, co to ma wspólnego z tematem?
Sith wrzuca materiał o Niemcach, którym wypomina się Hitlera (i jakoś Goodwin się dziwnie nie pojawia...) - zastanawiam się, co to ma wspólnego z tematem?
Sith w podobny sposób wrzuca tutaj różne rzeczy pierdylion razy.

Myślę sobie, że może jak sam coś wrzucę, to zrozumiem tok myślenia Sitha.

Wrzucam chłopca, co podrzyna gardło - nic nie przychodzi mi do głowy, o co może chodzić?
Wrzucam dziewczynkę bawiącą się z policjantem - no ni cholery! Nie wiem, NA CHUJ takie coś wrzucać do tego tematu?
I Ty naprawdę twierdzisz, że nie zależy Ci na rozpętywaniu gównoburzy tylko na merytorycznej dyskusji i próbie rozwiązania problemów z uchodźcami? Żarty sobie robisz? :bugeye:

Abstrahuję już od tego, że prośba Llo o opisywanie tego co się wrzuca i ustosunkowanie się do treści Ciebie oczywiście nie dotyczy, prawda?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

"Sith wrzuca coś o łechtaczkach w Szwecji - zastanawiam się, co to ma wspólnego z tematem?"

Była w tym temacie mowa o europeizacji i asymilacji muzułmanów? Była. To przykład, że nie zawsze się udaje. Paskudne rzeczy dzieją się nawet tam, gdzie pozornie wszystko wygląda cacy.

"Sith wrzuca materiał o Niemcach, którym wypomina się Hitlera (i jakoś Goodwin się dziwnie nie pojawia...) - zastanawiam się, co to ma wspólnego z tematem?"

Żartujesz sobie? Najwyraźniej. Zamiast robić z siebie pajaca z Goodwinem przeczytaj artykuł. To jest odpowiedź na falę niemieckiej narracji w ostatnim tygodniu.

"Sith w podobny sposób wrzuca tutaj różne rzeczy pierdylion razy."

No i? Jest jakiś limit udzielania się w temacie? Wyślij podanie do moderacji o bana dla mnie za offtop.

"I Ty naprawdę twierdzisz, że nie zależy Ci na rozpętywaniu gównoburzy tylko na merytorycznej dyskusji i próbie rozwiązania problemów z uchodźcami? Żarty sobie robisz? :bugeye: "

Widzisz, ja zakładam, że tu są generalnie ludzie z wysokim IQ i nie odbiorą tekstu o szwedzkich łechtaczkach albo skarcenia niemieckiej retoryki jako powodu do gównoburzy. Jak ktoś po linku ze Szwecji uważa, że wszyscy muzułmanie tak robią to jest idiotą, zakładam, że takich tu nie ma. Jeśli to jest taki problem, mogę specjalnie dla Ciebie pisać za każdym razem coś a'la "disclaimer" tłumaczący jak rozumieć czytany tekst z odnośnika.

"Abstrahuję już od tego, że prośba Llo o opisywanie tego co się wrzuca i ustosunkowanie się do treści Ciebie oczywiście nie dotyczy, prawda?"

Cry me a fucking river. Zasada sama w sobie jest idiotyczna, bo skoro wrzucam coś to znaczy, że uważam to za warte przeczytania. Jak nie dopisuję własnego zdania (od razu albo w ogóle) to zakładam, że każdy zinterpretuje na własny sposób.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze: Cry me a fucking river. Zasada sama w sobie jest idiotyczna, bo skoro wrzucam coś to znaczy, że uważam to za warte przeczytania. Jak nie dopisuję własnego zdania (od razu albo w ogóle) to zakładam, że każdy zinterpretuje na własny sposób.
Przykro mi Sith, nikt nie siedzi w Twojej głowie żeby wiedzieć, co masz namyśli. IQ tu nic nie pomoże, co innego PSIonika..

Masz kilka powodów z przyklejonego tematu:

Tutaj prowadzimy dyskusje o polityce. Jak wklejasz jakis link bez słowa komentarza jest to:
- niechlujne
- leniwe
- nie prowadzi do zadnej dyskusji.

Bo co sam link znaczy? Ze dobre? Ze smieszne? Ze fantastyczne? Ze kilka dobrych punktow? Nie wiem. Dlatego weź i napisz choć dwa słowa...
Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Oczywiście możesz robić co chcesz, ale jeśli oczekujesz dyskusji z ludźmi o wysokim IQ to... idź na forum mensy.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Przykro mi Sith, nikt nie siedzi w Twojej głowie żeby wiedzieć, co masz namyśli. IQ tu nic nie pomoże, co innego PSIonika...
Czyli tego się nie domyśliłeś? Że skoro wrzucam to uważam, że warto przeczytać? Czyli, że być może wrzucam, bo kiepski link i nie ma sensu czytać? ;]
Tutaj prowadzimy dyskusje o polityce. Jak wklejasz jakis link bez słowa komentarza jest to:
- niechlujne
- leniwe
- nie prowadzi do zadnej dyskusji.

Bo co sam link znaczy? Ze dobre? Ze smieszne? Ze fantastyczne? Ze kilka dobrych punktow? Nie wiem. Dlatego weź i napisz choć dwa słowa...
Tak jak pisałem - do niektórych tekstów sam nieraz nie mam zdania, uważam, że prowokują do myślenia i dobrze jest je znać. Jak do każdego dopiszę "dobre", "ciekawe", "warto" to już wystarczy? W jakim sensie dobre? Ciekawe, bo mądre czy ciekawe, bo głupie? Warto, bo co? Do każdego od razu mały elaboracik.

Poza tym od powstania tej zasady wrzuciłem 1 (słownie JEDEN) taki nieopisany link ;]

Co do zasady - staram się dostosować (JEDEEEEEEN z kilku linków był nieopisany), ale jak wrzucę znów coś bez komentarza to dajcie mi bana na tydzień i po sprawie ;P
ThimGrim pisze:Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Oczywiście możesz robić co chcesz, ale jeśli oczekujesz dyskusji z ludźmi o wysokim IQ to... idź na forum mensy.
Wysokie, w sensie wyższe niż średnia arytmetyczna IQ w Polsce. To miałem na myśli.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
Wysokie, w sensie wyższe niż średnia arytmetyczna IQ w Polsce. To miałem na myśli.
O rly?

Dobra Sith, po prostu obiecaj poprawę, dziesięć zdrowasiek i możesz dalej grzeszyć.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Gregor »

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpos ... ski/9mwfzr

No i dlatego ja się tak tym problemem nie emocjonuje :P Wręcz uważam, że zamiast stawać okoniem powinniśmy udawać grzecznych ojropejczyków, a potem po prostu nie przeszkadzać uchodźcom realizować ich marzeń w ucieczce z dala od wojny (w końcu jedna jest w kraju sąsiadującym z Polską - za blisko ;) ).
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Gregor pisze:http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpos ... ski/9mwfzr

No i dlatego ja się tak tym problemem nie emocjonuje Obrazek Wręcz uważam, że zamiast stawać okoniem powinniśmy udawać grzecznych ojropejczyków, a potem po prostu nie przeszkadzać uchodźcom realizować ich marzeń w ucieczce z dala od wojny (w końcu jedna jest w kraju sąsiadującym z Polską - za blisko ;) ).
Z ciekawosci - jak to wyglada z prawnego i formalnego punktu widzenia? Po uzyskaniu statusu uchodzcy ma prawo taki czlowiek przemieszczac sie do innych krajow (tutaj UE) bez dodatkowej wizy i zezwolen? To nie jest tak ze jak go Niemcy zlapia to maja prawo deportowac do Polski?

Piotro - mozesz podpytac, bo cos wspominales ze Twoja 2 polowka robi w "branzy".
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Gregor, to będzie zabawne dopóki Niemiaszki nie zablokują swojej granicy. Poza tym jedna kwestia to uchodźcy, a druga to Niemcy, którzy z pozycji siły zaczynają mówić innym co mają robić, bo sami wjebali się w gówno po uszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Larofan »

dzis mi w biurze ktos powiedzial ze uchodzcy ida przez granice po polach minowych na balkanach
czyzby problem min i islamskiej inwazji mozna bylo zalatwic za jednym zamachem?
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2177
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Theeck »

LLothar pisze:Hihihi, ale glupi szwedzi :D Ale beka z tych dzieciakow :lol2: :lol2: :lol2:
:bredzisz:
Ty gdzieś w moim poście znalazłeś "bekę z tych dzieciaków"? :sciana:
Jestem pełen podziwu, z takimi umiejętnościami możesz śmiało aplikować na norweskiego korespondenta portalu Lisa. :(
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Z wczorajszej GW, jestem w szoku, że pozwolili wydrukować. Oczywiście w papierowej wersji tekst otoczony kilkoma ripostami.

http://wyborcza.pl/1,75968,18811479,12- ... zcach.html
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Razorblade pisze:Z ciekawosci - jak to wyglada z prawnego i formalnego punktu widzenia? Po uzyskaniu statusu uchodzcy ma prawo taki czlowiek przemieszczac sie do innych krajow (tutaj UE) bez dodatkowej wizy i zezwolen? To nie jest tak ze jak go Niemcy zlapia to maja prawo deportowac do Polski?
W Polsce jest oplacone mieszkanie, jedzenie, nauka jezyka, inne szkolenia. Jak wyjedziesz nie masz nic - to ma byc glowny mechanizm powstrzymywania wedrowek.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:
LLothar pisze:Hihihi, ale glupi szwedzi :D Ale beka z tych dzieciakow :lol2: :lol2: :lol2:
:bredzisz:
Ty gdzieś w moim poście znalazłeś "bekę z tych dzieciaków"? :sciana:
Jestem pełen podziwu, z takimi umiejętnościami możesz śmiało aplikować na norweskiego korespondenta portalu Lisa. :(
Znalazlem beke z tematu.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Pquelim »

nie było mnie prawie tydzień, więc zapytam: w tym shistrosmie całym zauwazyliście, że Merkel wycofała się ze swojej polityki i niejako przyznała do błędu ws. uchodźców? Oczywiście jej tłumaczenia uderzaja w brak solidarnosci całej Unii, ale faktem jest, że fala uchodźców przerosła możliwości Niemiec.
To + fakt, że na razie mamy do czynienia z pierwszą falą, po której będą następne stanowi imo ciekawy, rzeczywisty obraz sytuacji. Jest ich za dużo po prostu.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: PIOTROSLAV »

Razorblade pisze: Z ciekawosci - jak to wyglada z prawnego i formalnego punktu widzenia? Po uzyskaniu statusu uchodzcy ma prawo taki czlowiek przemieszczac sie do innych krajow (tutaj UE) bez dodatkowej wizy i zezwolen? To nie jest tak ze jak go Niemcy zlapia to maja prawo deportowac do Polski?

Piotro - mozesz podpytac, bo cos wspominales ze Twoja 2 polowka robi w "branzy".
Procedura nadania statusu uchodźcy trwa 6 miesięcy i podczas tego czasu nie możesz opuścić granic kraju w którym realizowany jest ten proces. Oczywiście nikt nikogo za rękę nie trzyma, ale jest ogólnoeuropejski system w którym w przypadku identyfikacji od razu pojawia się info, ze już jest prowadzone postępowanie ws. nadania statusu i osoba jest zawracana do danego kraju. Po nadaniu tego statusu osoba dostaje tzw. paszport genewski, który uprawnia ja do poruszania się po świecie na zasadach posiadania obywatelstwa z kraju w którym nadano status uchodźcy. Zatem tak - jest bardzo częste, że ludzie z takim statusem spieprzaja od razu za granicę, ale pragnę przypomnieć, że w zeszłym roku na 6000+ wniosków, status uchodźcy otrzymało niecałe 270osób.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

Dobra. Nie o wnioski i ilosc "klepniec" chodzi, bo to akurat nie jest tematem dyskusji tutaj i ma sie w tym temacie mimo wszystko jak piesc do nosa.

Aha, no to ciekawe co Niemcownia chce wymyslec aby im ludzie ktorych nam przerzuca do nic nie wrocili :spy:
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6401
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Voo »

"Sith wrzuca coś o łechtaczkach w Szwecji - zastanawiam się, co to ma wspólnego z tematem?"
To chyba ja zacząłem więc wytłumaczę - kilkanaście postów wcześniej bonzo pisał o dehumanizowaniu muzułmanów, LLothar tłumaczył, że jego znajomy muzułmanin lubi cygara i whisky a jeszcze ktoś zarzucał, że mamy uproszczony obraz terrorysty z kałachem.

Szczerze mówiąc ja mam zupełnie inny obraz - opresyjnej religii wyznawanej przez ciemnych biedaków, hołdujących jakimś prymitywnym rytuałom nie znanym nigdzie w chrześcijańskim świecie. Na każdego zasymilowanego Araba w Niemczech przypada pewnie z pięciu gotowych zabić własną córkę za cudzołóstwo. Tyle, że myślałem, że to się dzieje gdzieś na drugim końcu świata, gdzieś w Afganistanie albo Sudanie a link Sitha uzmysławia, że niekoniecznie. Ktoś powie, że to zakrzywiony obraz rzeczywistości, że trzeba spojrzeć na na normalne społeczeństwa arabskie a nie pół dzikie twory plemienne. Popatrzy więc na bogate kraje Zatoki - gdzie muzułmanie są odseparowaną rasą panów wykorzystujących pracę niewolniczą Hindusów, Chińczyków czy Koreańczyków z Północy. Popatrzmy na teokrację Iranu. Popatrzmy na skorumpowany rządzony przez wojsko Pakistan. Popatrzmy na Arabię Saudyjską i jej średniowieczne prawodawstwo. Bardzo trudno w muzułmańskim świecie znaleźć jakąś oazę normalności w europejskim rozumieniu.

Jeszcze takie spostrzeżenie - w obronie muzułmanów stają środowiska liberalne, które dostrzegają np. zagrożenie w kościele katolickim a przynajmniej mającym do wiary chrześcijańskiej czy np. "wtrącaniu się kościoła" niechętne (całkiem słusznie moim zdaniem) podejście. Nie rozumiem jak ci sami ludzie nie dostrzegają zagrożenia w o wiele bardziej rygorystycznej, zdyscyplinowanej i narzucającej o wiele większe wymagania co sposobu życia i zachowania swoim wyznawcą religii, jaką jest islam. Nie rozumiem, że nie przeszkadza im, że wszędzie gdzie udało się stworzyc muzułmański raj tam łamane są prawa człowieka a takie pojęcie jak "prawa kobiet" chyba nie istnieje.

Ja nie boję się, że ci ludzie będą nosicielami bomb. Ja się boję, że oni będą nosicielami idei.

Tyle offtopa z mojej strony.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Voo pisze:Jeszcze takie spostrzeżenie - w obronie muzułmanów stają środowiska liberalne, które dostrzegają np. zagrożenie w kościele katolickim a przynajmniej mającym do wiary chrześcijańskiej czy np. "wtrącaniu się kościoła" niechętne (całkiem słusznie moim zdaniem) podejście. Nie rozumiem jak ci sami ludzie nie dostrzegają zagrożenia w o wiele bardziej rygorystycznej, zdyscyplinowanej i narzucającej o wiele większe wymagania co sposobu życia i zachowania swoim wyznawcą religii, jaką jest islam. Nie rozumiem, że nie przeszkadza im, że wszędzie gdzie udało się stworzyc muzułmański raj tam łamane są prawa człowieka a takie pojęcie jak "prawa kobiet" chyba nie istnieje.
Paradoks lewicy :D
Obrazek
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: grel3gargamel »

A ci muzułmanie to czasem nie po to mieszkają w Europie, żeby nie podlegać tamtemu choremu prawu?


Ktoś wie czy to prawda, że w Szwecji w 54 miejscach obowiązuje szariat jak to powiedział Kaczyński, czy wyssał to sobie z palca? Zresztą moim zdaniem wystąpienie obrzydliwe i zakłamane (że niby Polska nie brała udziału w żadnych interwencjach na Bliskim Wschodzie?)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Matthias[Wlkp] »

grel3gargamel pisze:A ci muzułmanie to czasem nie po to mieszkają w Europie, żeby nie podlegać tamtemu choremu prawu?
Niektórzy tak, ale są też tacy, którzy chcą je wprowadzać w Europie. Statystyk pewnie nie ma, albo są zakłamane. Z resztą to co wkleił Sith świadczy, że ich prawa i zwyczaje w Europie mają się całkiem dobrze. U siebie też widuję kobiety od góry do dołu zakryte czarnym strojem, a w Walmarcie w mięsnym jest sekcja Halal...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: snt »

Generalnie Voo jak zwykle pozamiatał.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
Voo pisze:Jeszcze takie spostrzeżenie - w obronie muzułmanów stają środowiska liberalne, które dostrzegają np. zagrożenie w kościele katolickim a przynajmniej mającym do wiary chrześcijańskiej czy np. "wtrącaniu się kościoła" niechętne (całkiem słusznie moim zdaniem) podejście. Nie rozumiem jak ci sami ludzie nie dostrzegają zagrożenia w o wiele bardziej rygorystycznej, zdyscyplinowanej i narzucającej o wiele większe wymagania co sposobu życia i zachowania swoim wyznawcą religii, jaką jest islam. Nie rozumiem, że nie przeszkadza im, że wszędzie gdzie udało się stworzyc muzułmański raj tam łamane są prawa człowieka a takie pojęcie jak "prawa kobiet" chyba nie istnieje.
Paradoks lewicy :D
E, tylko ze taka lewica jest tak liczna jak prawica ktora chce zrobić Jezusa królem Polski. Na forum takiej raczej nie ma i globalnie to tez margines.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Larofan »

Voo +1
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

LLothar pisze:
SithFrog pisze:
Voo pisze:Jeszcze takie spostrzeżenie - w obronie muzułmanów stają środowiska liberalne, które dostrzegają np. zagrożenie w kościele katolickim a przynajmniej mającym do wiary chrześcijańskiej czy np. "wtrącaniu się kościoła" niechętne (całkiem słusznie moim zdaniem) podejście. Nie rozumiem jak ci sami ludzie nie dostrzegają zagrożenia w o wiele bardziej rygorystycznej, zdyscyplinowanej i narzucającej o wiele większe wymagania co sposobu życia i zachowania swoim wyznawcą religii, jaką jest islam. Nie rozumiem, że nie przeszkadza im, że wszędzie gdzie udało się stworzyc muzułmański raj tam łamane są prawa człowieka a takie pojęcie jak "prawa kobiet" chyba nie istnieje.
Paradoks lewicy :D
E, tylko ze taka lewica jest tak liczna jak prawica ktora chce zrobić Jezusa królem Polski. Na forum takiej raczej nie ma i globalnie to tez margines.
No taki sam margines jak ci od swinskich lbow. Ale widac ich najbardziej bo najglosniej krzycza...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5636
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: LLothar »

Razor +1
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

To co teraz pokazują nie napawa optymizmem... Spóźniona Europa naprawdę musi coś wymyślić żeby jakoś przekierować te masy i jakoś nimi zarządzać. A tak wygląda, że wszystko jest pozostawione samym Węgrom.

Ale napierdalają się typowo po europejsku, bez żadnego "Allah akatar".

I am a detector, and you have been detected
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Larofan »

ja skutecznie staram sie nieogladac wiadomosci zadnych.. ewentualnie czytam co pisza na polskieradio.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:To co teraz pokazują nie napawa optymizmem...
Przypomnijmy wszystkim, to są podobno uchodźcy uciekający przed wojną.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
ThimGrim pisze:To co teraz pokazują nie napawa optymizmem...
Przypomnijmy wszystkim, to są podobno uchodźcy uciekający przed wojną.
Ja właśnie nie rozumiem co oni chcą w ten sposób zyskać. Przecież zaraz ich wypieprzą spowrotem na pontony. Teraz już pójdzie fama, że uchodźca to zadymiarz i woda na młyn dla Kaczki.

I am a detector, and you have been detected
Ostatnio zmieniony 16 września 2015, o 17:56 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: SithFrog »

Bo to pewnie w większości są wkurwieni podszywacze, a nie np. Syryjczycy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4885
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: Razorblade »

SithFrog pisze:Bo to pewnie w większości są wkurwieni podszywacze, a nie np. Syryjczycy.
+1
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rozdzielanie uchodźców z Afryki równo na wszystkie kraje

Post autor: ThimGrim »

Ale plan żeby wsiąść na ponton i rzucać kamieniami pod płotem to mieli dość dziwny... :P
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
ODPOWIEDZ