OFE

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles

Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: OFE

Post autor: Voo »

Akurat jeśli chodzi o dzieci to wyliczano już nie raz, że wychowanie, wykształcenie i doprowadzenie do dorosłości dziecko kosztuje ok 250-300 tysięcy złotych, więc równie dobrze można nie mieć dzieci i np. odłożyć tę kasę i mieć spokojną starość :P A przy okazji spokojną młodość :D To oczywiście tak półżartem ale nie do końca. Na pewno znajdziecie te wyliczenia w sieci jeśli ktoś ciekaw, na pewno robiło to np. Wprost i jak czytałem to było całkiem sensowne jak przykładałem to do moich doświadczeń. Tak bardzo pi razy oko strzelając to imo jedno dziecko w wieku szkolnym to może być ok 1000 miesięcznie łącznych kosztów. Ale emeryturka by się odłożyła co, chyba nawet Bahamy by starczyło? ;)


Mieć dużo dzieci (>3) to znaczy mieć mniejszą możliwość zapewnienia im dobrego wykształcenia i wprowadzenia ich w dorosłość i to raczej szansa na pomaganie im dłużej niż samemu uzyskania od nich pomocy na starość.

Jak uczy doświadczenie mojego pokolenia to raczej przyzwyczajeni do skromnego życia rodzice pomagają dzieciom niż na odwrót. Moi rodzice ze skromnych emerytur potrafią odłożyć więcej niż ja z żoną z nie takich najgorszych pensji ;) Nie pomagają mi ale znam ludzi, którzy wyciągają ręce do rodziców po pomoc bo z dwóch pensyjek albo z jednej nie dają rady spłacić hipoteki, opłacić rat, zapłacić za przedszkole itd. Oni mieli by pomagać rodzicom? HA HA :P

Znowu jak uczy moje doświadczenie życiowe i to co widzę wokół siebie to dużo dzieci to raczej powód do kłótni o spadek niż o to kto zajmie się dziadkiem na starość. Smutne ale prawdziwe. I nie mówcie tak "ochoczo" - ja bym pomógł bo z czasem ta pomoc oznacza np. konieczność płacenia 1500 zł miesięcznie za opiekunkę albo zrezygnowanie z pracy i samodzielnie zmienianie pieluch. Sith mi zaraz napisze, że wyolbrzymiam ale właśnie w tym rzecz ze na suche bułeczki to dziadkom zawsze starczy a pomoc na ich stare lata to może być już duże wyzwanie finansowe jak pojawiają się lekarze, pielęgniarki, zabiegi etc.

Wiem, że zbaczam z tematu ale że sam jestem od Was starszy, mam starszych rodziców i np. babcię chorą na tego starego Niemca co wszystko zabiera nad którą jej liczne dzieci odstawiają jakiś cyrk wzajemnych pretensji i wyrzutów. A raczej babcia wszystkich wychowała jak należy. Prawda taka, że w wieku ok. 25 lat człowiek zakłada własną rodzinę i idzie własną drogą i nasze wychowanie to sobie możemy jako rodzice w buty wsadzić bo np. synowa/zieć i tak wszystko przekręcą ;)

Do tego zmieniają się uwarunkowania społeczne. Np. jaka opieka i pomoc od dzieci, które pracują codziennie od 7 do 19 (praca, dojazdy, jakieś sprawunki, zajęcia z dzieciakiem).

Podsumowując - nie dzieci, nie ZUS, tylko to co odłożymy.

A co odłożymy? Otóż gówno odłożymy - zobaczycie :) Jak przyjdzie pora to kupicie dzieciakowi mieszkanie i się rozejdzie ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: OFE

Post autor: colgatte »

Kurcze Voo, strasznie dolujace to co piszesz.
Pozostaje tylko miec nadzieje, ze nas trafi, nim bedzie emerytura?
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: OFE

Post autor: Voo »

Ej spokojnie, bez załamki ;) Przecież sobie odłożysz, nie? Nie pojedziesz na narty, nie kupisz smartfona, tableta, designerskiego stoliczka, nowego samochodu, karnetu na fitness i odłożysz, nie?

Nie?

Trzeba odkładać! Dużo! Ile? 1/6 zarobków? 1/5? Wiem to ale tego nie robię.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: OFE

Post autor: Razorblade »

peterpan pisze:Od półtora roku jadę na czarnucha. Robiłem trzy podejścia o umowę - i zawsze było - sorry, firma jest na krawędzi. Dlatego szukam korpo - tam przynajmniej ruchają z wazeliną.
i bedziesz zapierdalal na wlasnej dzialalnosci gospodarczej ;)

a Voo pisze 100% prawde. Jak zwykle zreszta...

edit: ja powiem brutalnie - mam 3 ubezpieczenia na zycie (rozne), w tym od wypadkow komunikacyjnych, a prawdopodobienstwo skasowania mnie przez jakiegos TIRa (odpukac w niemalowane) jest spore, gdyz srednio w PL kierowca ginie po troche ponad 200k km, a ja mam spokojnie ponad 300k, wiec przynajmniej rodzina bedzie miala z czego zyc w razie "w".
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: OFE

Post autor: Halaster »

Voo pisze:mam starszych rodziców
Akurat to, że jesteś starszy nic zupełnie nie znaczy - ja jestem rocznik 88, ale nie mam żadnej babci ani dziadka, a moja mama jest rocznik 47 - więc skoro masz "chorą babcię", to szansa na to abyś prędzej miał swoich rodziców na swoim garnuszku jest pewnie niewielka.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: OFE

Post autor: Voo »

A to przepraszam szanowną mamę Halasterową!

I mała popraweczka - nie sądzę, żebym miał kiedykolwiek rodziców na garnuszku, akurat są tak oszczędni, że czasem myślę, że jestem podrzutkiem ;) Co innego oczywiście pomoc w postaci opieki, ta koniecznośc nadejdzie prędzej czy później.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: OFE

Post autor: Halaster »

Uwazaj bo a nuz skubana czyta forum i gotowa podjechac na kujawy Ci najebac ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: OFE

Post autor: SithFrog »

Voo pisze:Jak przyjdzie pora to kupicie dzieciakowi mieszkanie i się rozejdzie ;)
To właśnie kwestia wychowania. Nigdy w życiu nie oczekiwałem od moich rodziców auta, mieszkania i tego typu "fantów". Dostałem od rodziców fajne dzieciństwo, dobre wykształcenie i szanse na sensowny start w dorosłość.

Nie mówię, że to coś złego. Sam mam sporo znajomych, którym rodzice kupili dom, mieszkanie, działkę czy auto z salonu. Fajowo i niech im będzie na zdrowie.

Ja mam inaczej. Za każdym razem jak wsiadam do swojego auta albo wracam do swojego mieszkania to mam poczucie, że nic z tego nie dostałem za darmo*. Wszystko to moja, nasza ciężka praca, jakieś tam wyrzeczenia itp. Nikt mi niczego nie dał za darmo. Brzmi to jak przechwałki ale do cholery, jestem z tego dumny to się chwalę, a co! :D

Wracając do cytowanego zdania Voo: nie kupię swoim dzieciom mieszkań ani samochodów ;]

* - tak, mieszkanie jest na kredyt ale żeby go dostać też nie wystarczy ładny uśmiech
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: OFE

Post autor: Halaster »

Mi sie podoba postawa Billa Gatesa - zapisal dzieciom chyba po 4mln i tlumaczyl - ze to wystarczy by robic co beda chcialy ale za malo by nie robic nic.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: OFE

Post autor: Voo »

Normalnie kurwa postawił je pod ścianą, bezlitosny! :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: OFE

Post autor: SithFrog »

4 miliony baksów? Zwyrodnialec! :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: OFE

Post autor: Crowley »

:lol2:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2229
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: OFE

Post autor: peterpan »

Normalnie musialy pracowac :lol2:.

Kurde z takimi pieniedzmi w jakims cieplym kraju mozna miec hacjende i zyc z odsetek ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: OFE

Post autor: Crowley »

Hmm, nawet jakbym to wpłacił na 1% w skali roku, miałbym 10 000 zł miesięcznie. Byłoby ciężko ale zacisnąłbym zęby i dał radę. ;) No i oprócz podatku Belki nic więcej by chyba ode mnie nie ściągnęli.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: OFE

Post autor: Larofan »

moj plan polega na konstruowaniu czegos co dostalo robocza nazwe 'imperium nieruchomosci' :) co w praktyce oznacza stopniowe zaopatrzanie sie w mieszkania ktore potem mozna wynajmowac bedac na emeryturze i w ten sposob relatywnie uniezaleznic sie od wielkosci emerytury choc troche
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: OFE

Post autor: Counterman »

Hm hm plan mieszkaniowy wymaga pewnych przygotowań. Bo nie dość, że wypada się znać na prawie (spółdzielnie, srelnie, czynszówki inne chuje muje, dzikie węże) to i o mieszkania trzeba odpowiednio dbać. Co by się nie posypały. Znam przypadek, że plan mieszkaniowy poszedł w piździec, bo się nieruchomości zamortyzowały, zniszczały i dupa z tego była.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: OFE

Post autor: Larofan »

lepiej od razu sie zakopac :]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: OFE

Post autor: Crowley »

Larofan pisze:lepiej od razu sie zakopac :]
Sam się nie zakopiesz, potrzebujesz pomocy, a eutanazja w Polsce jest nielegalna. Zły pomysł.


Ja zostanę w OFE, chociaż to raczej gest niż realna alternatywa. Zrobię tak dla zasady i choćby pozornej dywersyfikacji. Stracić można niewiele albo wcale.
Po trzydziestce wezmę też się za jakieś faktyczne odkładanie albo inwestowanie pieniędzy. Z mieszkaniem się z grubsza obrobiłem, kredytu nie mam, myślę że sobie poradzimy. Ale to za dwa lata gdzieś tak. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: OFE

Post autor: Pquelim »

zostałem z OFE, ale - jak już pisałem na poprzednim forum nie liczę na żaden grosz z tego haraczu - złodziej to złodziej, nie muszę znać imienia.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: OFE

Post autor: SithFrog »

Crowley pisze:Ja zostanę w OFE, chociaż to raczej gest niż realna alternatywa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: OFE

Post autor: Gregor »

Z tego co piszecie muszę ostro zacząć szukać żony i bogatych teściów:p
Obrazek
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: OFE

Post autor: Killashandra »

Gregor pisze:Z tego co piszecie muszę ostro zacząć szukać żony i bogatych teściów:p
Bogata rodzina to może ci wyjechać z rozdzielczością majątkową albo co ;) nigdy nic nie wiadomo.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: OFE

Post autor: Razorblade »

To sie wezmie za poszukiwania bogatej rodziny co intercyzy nie chce ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: OFE

Post autor: SithFrog »

Killashandra pisze:Bogata rodzina to może ci wyjechać z rozdzielczością majątkową
Czyli np. majątek o rozmiarach 1920x1080? :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: OFE

Post autor: Gregor »

Walka o rangę "krul sucharów" jest zacięta :D
Obrazek
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: OFE

Post autor: colgatte »

Sith mial ten tytul juz od dawna w kieszeni.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: OFE

Post autor: SithFrog »

Przyganiał kocioł :P O d kogoś się musiałem nauczyć.

P.S. Bez praców nie ma kołaczów wryło mi się w pamięć na zawsze :P
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: OFE

Post autor: LLothar »

Ja tam sie chce podczepic pod to - http://en.wikipedia.org/wiki/The_Govern ... _of_Norway - jak na razie maja 850 miliardow dolarow, wiec dla mnie chyba tez cos starczy ;)
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: OFE

Post autor: Dragon_Warrior »

Gregor pisze:Z tego co piszecie muszę ostro zacząć szukać żony i bogatych teściów:p
Któraś z Grycanek ciągle powinna być wolna :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: OFE

Post autor: Voo »

Gregor, inwestuj w grunty. Najlepiej jakaś jedynaczka w rolniczej rodzinie. Potem ładnie rozparcelujesz i sprzedasz lemingom z miasta.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: OFE

Post autor: boncek »

Właśnie wysłałem deklarację OFE przez net. Co ciekawe, pani w ZUSie twierdziła, że muszę mieć profil ePUAP bo sam zusowski PUE nie wystarczy, tymczasem bez problemu wypełniłem, zweryfikowałem i wysłałem wniosek używając tylko PUE (wcześniej oczywiście zweryfikowany w oddziale, ale to trwa dosłownie dwie minuty, nie licząc kolejki).

Co ciekawe, pani też twierdziła, że niepotrzebnie wpisywałem numer dowodu, "bo przecież to dokument zmienny", tymczasem musiał być ten numer, żeby wniosek się sam wypełnił (bo wypełnia się sam).

Przypominam, że macie czas do 31 lipca. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: OFE

Post autor: batton »

Od razu zastrzegam, że nie wiem jak jest w tym wypadku ale te elektroniczne platformy administracji mamy tak zmyślnie zbudowane, że każdy dokument przejdzie ale to nie oznacza, że jest ważnie złożony. Przykładowo przez epuap można złożyc odwołanie do KIO i system je zaakceptuje ale nie będzie ważnie złożone jeżeli nie oatrzy się je certyfikowanym podpisem.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: OFE

Post autor: boncek »

Ale tam masz w pewnym momencie pytanie, czy chcesz autoryzować podpisem elektronicznym, zaufanym profilem ePUAP, czy zaufanym PUE. Nie da się go złożyć bez wybrania odpowiedniej opcji.

Edit - chociaż teraz to już sam nie wiem. :p
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: OFE

Post autor: boncek »

Byłem dzisiaj w ZUS zaufać ePUAP, spytałem jak to jest z tym OFE. Babka powiedziała, że spokojnie można weryfikować PUE. W ogóle powiedziała mi, że można przyjść z ulicy z dowodem i oni wszystko załatwią. Ciekawe, bo myślałem, że można to zrobić tylko w macierzystym zusie .
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: OFE

Post autor: Cherryy »

No dobra, wszyscy już złożyli deklaracje? Zostały cztery dni.

Ja oczywiście budzę się na koniec, bo żadne kampanie, czy dyskusje społeczne mi o tym nie przypominają. Żadne wytłumaczenie, ale wiecie sami, jak to oddziałuje na psychikę - temat w społeczeństwie praktycznie nie istnieje, a człowiek ma tyle spraw na głowie i lenistwa w sobie, że po prostu o tym zapomina, a lampka zapala się na sam koniec.

No i przede wszystkim nie wiem czy składać deklarację, czy nie. Różnica może być żadna, nie mówiąc już o wspominanych przeze mnie kiedyś w tym wątku niewiadomych politycznych i gospodarczych, które mogą wyniknąć przez moje 42 lata oczekiwania na emeryturę.

Emeryturę dostanę (oby) w 2056, więc jest to dla mnie temat irracjonalny. Ale pewnie wyślę deklarację pocztą.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: OFE

Post autor: Crowley »

Ja jeszcze mam zamiar wysłać, przy okazji sobie przypomniałem, że muszę zaktualizować dane adresowe.

Cherryy pisze:Ja oczywiście budzę się na koniec, bo żadne kampanie, czy dyskusje społeczne mi o tym nie przypominają. Żadne wytłumaczenie, ale wiecie sami, jak to oddziałuje na psychikę - temat w społeczeństwie praktycznie nie istnieje, a człowiek ma tyle spraw na głowie i lenistwa w sobie, że po prostu o tym zapomina, a lampka zapala się na sam koniec.
+1
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: OFE

Post autor: Zolt »

OFE same nie mogą się reklamować, bo jest zakaz. A państwu raczej nie zależy żeby wyprowadzono mu hajs spod nosa ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: OFE

Post autor: boncek »

Może to zależy od funduszu. ING wysyłał swego czasu gotowe formularze. Wystarczyło podpisać, zaklęć i wysłać. Tak zrobiła m.in. moja Kaśka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: OFE

Post autor: Gregor »

Dlatego na złość Tuskowi muszę się w końcu zmusić i wysłać po weekendzie...
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: OFE

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Może to zależy od funduszu. ING wysyłał swego czasu gotowe formularze. Wystarczyło podpisać, zaklęć i wysłać. Tak zrobiła m.in. moja Kaśka.
A sprawdzała to potem jakoś? Ja zrobiłem podobnie ale to zwykły list był... zastanawiam się co jak nie doszło albo co jak ktoś to wywali do śmieci.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: OFE

Post autor: boncek »

A dlaczego ktoś miałby to wywalić do śmieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: OFE

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:A dlaczego ktoś miałby to wywalić do śmieci?
Może jestem przewrażliwiony ale to idzie zwykłym listem i tylko do ZUSu. ZUSowi zależy, żeby wpłynęło tego jak najmniej. Im mniej wpłynie tym więcej kasy dla ZUSu. Myślisz, że to paranoja? :D

Normalnie może bym się nie zastanawiał ale okazja do ponownej zmiany dopiero za 3 lata. Raz, że nikt o tym na pewno nie przypomni, dwa, że za 3 lata mogą znacjonalizować OFE całkowicie.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: OFE

Post autor: boncek »

Byłem na Zusie dwa razy ostatnio i wszyscy tam byli na maksa pomocni do tego stopnia, że ludziom sami te wnioski wypełniali jak była taka potrzeba.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: OFE

Post autor: SithFrog »

Nie no jasne. Wiadomo, że osobiście nikt Ci nie powie "sio". Poza tym poczta polska to też nie jest narzędzie pierwszej jakości. Zwykły list może zwyczajnie nie dojść. Bez złych zamiarów kogokolwiek.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: OFE

Post autor: boncek »

Wiadomo, potem Tusk przychodzi z Rostowskim i osobiście pala re wnioski. ;)

Swoją drogą nigdy mi żaden list nie zaginął, ale może ja w innej Polsce mieszkam. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: OFE

Post autor: DaeL »

Cherryy pisze:Ja oczywiście budzę się na koniec, bo żadne kampanie, czy dyskusje społeczne mi o tym nie przypominają.
Istnieje ustawowy zakaz reklamowania OFE, a nawet informowania przez OFE o akcji.

Mój formularz złożony. Ale to raczej w charakterze deklaracji wkurwienia. Bo nie łudźmy się - OFE są już praktycznie martwe. A jeśli okaże się jednak, że znaczna część Polaków postanowiła, w tej szczątkowej formie, pozostać z OFE, to może nie teraz, ale za 5-10 lat jakiś rząd przeprowadzi następną "reformę".
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: OFE

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Wiadomo, potem Tusk przychodzi z Rostowskim i osobiście pala re wnioski. ;)
Jakbym Ci pół roku temu napisał, że Belka na prośbę Sienkiewicza po koleżeńsku sypnie kasą z NBP, żeby PiS nie wygrało wyborów też pewnie byś obśmiał ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: OFE

Post autor: boncek »

Pół roku temu miałbym do tego taki sam stosunek jak teraz, czyli przerywany. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: OFE

Post autor: Dragon_Warrior »

jak jutro - 30stego znaczy wyślę deklarację pocztą do ofe to będzie ok jeszcze czy teraz to juz do zusu tylko?
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 613
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: OFE

Post autor: Alexandretta »

Liczy się data stempla pocztowego. Czyli do jutra jest czas.
Może to zależy od funduszu. ING wysyłał swego czasu gotowe formularze. Wystarczyło podpisać, zaklęć i wysłać. Tak zrobiła m.in. moja Kaśka.
Zrobiłam to samo. Jak można czegoś nie dać do ZUSu, to nie dam. Co z tego wyjdzie, okaże się.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
ODPOWIEDZ